APDOVANOJIMAI. Kazimieras Dauskurtas ir Ignas Reznikas Brazilijoje turėjo garbės kilti ant antrojo prizininkų pakylos laiptelio. Organizatorių nuotr.

Brazilijoje skambėjo Klaipėdos vardas: „nukalti“ planetos čempionato medaliai

Lietuvos kurtieji badmintonininkai dviem sidabro medaliais baigė 6-ąjį pasaulio kurčiųjų badmintono čempionatą, vykusį Brazilijoje. Medalius iškovojo būtent klaipėdiečiai ir daug metų Klaipėdoje meistriškumą kėlę badmintonininkai.

Du vicečempiono titulus iškovojo apie dešimtmetį Klaipėdoje pas trenerį Antaną Narvilą treniravęsis, tačiau vėliau į Vilnių gyventi išvykęs Kazimieras Dauskurtas. Jis su su klaipėdiečiu Ignu Rezniku užėmė antrą vietą vyrų dvejetų turnyre, o vėliau su vilniete Vaiva Žymante buvo antras mišrių porų varžybose.

Tiesa, Vaiva kelerius metus taip pat tobulinosi Klaipėdoje pas tą patį trenerį A. Narvilą.

Įdomu ir tai, kad A. Narvilo sūnus - Donatas Narvilas - Lietuvos kurčiųjų badmintonininkų rinktinės vyr. treneris.

Taigi, drąsiai galima sakyti, kad Lietuvai medalius Brazilijoje „nukalė“ būtent klaipėdietiškas desantas.

Tokia sėkmė planetos pirmenybėse mūsų badmintonininkus aplankė po ilgesnės pertraukos. 2019-aisiais iš Taivano mūsų šalies atstovai grįžo tuščiomis.

Pridedant ir 3-iajame pasaulio jaunimo iki 19 metų badmintono čempionate vilniečių Vaido Voroneckio ir Aurelijos Ramaneckaitės iškovotą bronzos medalį mišrių dvejetų grupėje, lietuvių pasirodymas Brazilijoje pranoko lūkesčius.

„Prieš metus vasaros deflimpinėse žaidynėse ten pat, Brazilijoje, Lietuvos badmintonininkai vyrų dvejeto turnyre pelnė vieną medalį. Šįkart grįžtame su dviem sidabro trofėjais ir dar vienu jaunuolių iškovotu bronzos medaliu. Apie tai buvo galima tyliai pasvajoti prieš išvykstant į čempionatą“, - džiaugėsi Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas.

Pasak Lietuvos rinktinės trenerio D. Narvilo, čempionate buvo įvairių minučių - ir apmaudžių, ir džiaugsmingų.

„Didžiuojuosi savo komanda, čempionatą baigusia įspūdingu finišu. Iškovoti du vicečempionų titulai. Komandinėse varžybose likome per plauką nuo bronzos medalio, po ankstyvo pasitraukimo iš vyrų vyrų vienetų varžybų nuotaika buvo nekokia, tačiau sėkmingos paskutiniosios dienos leidžia mums grįžti į Lietuvą pakeltomis galvomis ir būnant gero ūpo“, - šypsojosi badmintono specialistas iš Klaipėdos.

Vyrų dvejetų pusfinalyje K. Dauskurtas ir I. Reznikas po trijų setų 21:19, 18:21, 21:7 įveikė varžovus iš Taivano - Chung-I Cheną ir Chen-Ding Chengą.

Finale lietuviai kovojo su tailandiečiais - Siriwatu Mattayanumatu ir Ittikornu Punyangamu. Varžovai buvo pranašesni 21:18, 21:15.

Mišrių komandų pusfinalyje tarp Lietuvos ir Taivano atstovų buvo sužaisti trys setai ir visi jie baigėsi vienodu rezultatu 21:19. Varžovai laimėjo pirmąjį, tačiau K. Dauskurtas ir V. Žymantė rado jėgų pakeisti susitikimo eigą.

Finalas, buvęs paskutiniu čempionate, nebuvo kupinas įtampos. Lietuviai lemiamame mūšyje turėjo pripažinti varžovų iš Pietų Korėjos - Myeongsoo Seo ir Min Kyeongpark pranašumą - 11:21, 10:21.

Sunku tikėtis atkaklaus pasipriešinimo, nes K. Dauskurtui tai buvo ketvirtosios varžybos per dieną, ir visos lemiamos.

Nepaisant paskutinių pralaimėtų varžybų, mūsų badmintonininkų pasirodymą galima įvertinti puikiai.