Rusijos tanklaivis

Po sankcijų prieš Putino „šešėlinį laivyną" Indija apsuko atgal 14 tanklaivių, gabenančių rusišką naftą

(1)

"Rosneft" patiria vis didesnių sunkumų dėl naftos tiekimo Indijai, kuri nuo karo pradžios dešimteriopai padidino pirkimus ir tapo antra pagal dydį rusiškų barelių importuotoja.

Kaip praneša "Reuters", remdamasi prekybininkais ir laivų statistika, Indijos naftos perdirbimo gamyklos sustabdė Sachaline išgaunamos "Sokol" naftos pirkimą po to, kai JAV įvedė sankcijas tanklaivių, gabenančių rusiškas statines, savininkams, nepaisantiems sankcijų.

Rusijos bendrovės "Rosneft" antrinė įmonė "Sachalin-1" buvo priversta laikyti "Sokol" žaliavą jūroje esančiuose tanklaiviuose ir laukti pirkėjų, o sausio pabaigoje laivuose "įstrigęs" kiekis jau viršijo 10 mln. barelių.

Keturiolika tanklaivių, įskaitant tris VLCC supertanklaivius, galinčius gabenti iki 2 mln. barelių naftos, buvo paversti "plaukiojančiomis saugyklomis".

Bendras be pirkėjo sukauptas "Sokol" naftos kiekis jau viršija mėnesio naftos gavybos lygį "Sachalinas-1" projekte, kurio pajėgumas yra 220 000 barelių per dieną.

Dviejų prekiautojų teigimu, problemos, susijusios su markės realizavimu, gali turėti neigiamos įtakos naftos gavybai projekte.

Vietoj rusiškos naftos Indijos naftos korporacija (Indian Oil Corp) intensyviau perka Artimųjų Rytų barelius, teigė "Reuters" šaltiniai.

O tiekimo iš Rusijos į Indiją apimtys sparčiai mažėja: gruodį jos siekė tik 1,5 mln. barelių per dieną, nors gegužę siekė 2,15 mln. barelių.

JAV sankcijų prieš "šešėlinį laivyną", kurį Kremlius subūrė naftai gabenti, kad apeitų sankcijas, fone "Rosneft" susidūrė su mokėjimų problemomis.

"Didžiausios Rusijos naftos bendrovės patronuojamoji įmonė negalėjo atidaryti sąskaitos Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kad Indijos klientai galėtų atsiskaityti dirhamais.

Mokėjimas juaniais, kurio Rusijos naftos bendrovės reikalauja nuo praėjusių metų, Indijos pusės netenkina.

O mokėjimas rupijomis Rusijai pasirodė nepriimtinas: Indija netiekia Rusijai prekių, už kurias būtų galima išleisti Indijos valiutą, todėl rupijos kaupiasi Indijos bankuose.

Reuters šaltiniai apskaičiavo, kad ši suma siekia 40 mlrd. dolerių, nors Rusijos vyriausybė ir centrinis bankas patikino, kad ji yra nepalyginamai mažesnė.

Naftą, kurią Indija atsisakė pirkti, gali pirkti Kinija, agentūrai sakė prekybininkai.

Jie teigė, kad dvi Kinijos nevalstybinės naftos perdirbimo gamyklos neseniai nupirko "Sokol" siuntas maždaug minus 4 JAV dolerius už barelį, palyginti su "Brent" kotiruotėmis.

"Jos užgrobė krovinius, kurių Indijos (pirkėjai) negali paimti.

Todėl kainos buvo geros", - sakė šaltinis ir pridūrė, kad "Sokol" kaina priartėjo prie "Urals" rūšies, nors "Sokol" kokybė yra daug aukštesnė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder