Banko kortelė

Po JAV sankcijų Kinija nutraukė ryšius su rusiška "Mir" mokėjimo kortele

Rusijoje nustojo veikti su "Huawei Pay" paslauga susietos Kinijos mokėjimo sistemos "UnionPay" kortelės. Vartotojai susidūrė su negalėjimu atsiskaityti prietaisais šalies parduotuvių terminaluose, rašo portalas 66.ru. Užsienyje tokių problemų nekyla.

Apribojimai gali būti JAV sankcijų Rusijos Nacionalinei mokėjimo kortelių sistemai (NPCS), kuri apdoroja visas "UnionPay" kortelių operacijas Rusijoje, pasekmė.

Huawei" palaikymas teigė, kad dėl mokėjimo paslaugų teikėjo paslaugų pokyčių "Huawei Pay" Rusijoje naudoti negalima. Jie pridūrė, kad neturi jokios informacijos apie prieigos atkūrimą. 

Be to, už Rusijos ribų nustojo veikti banko "Rosselkhozbank" bendrojo ženklo kortelės "MIR-UnionPay", kredito organizacija informavo savo klientus.

Nuo vasario 24 d. panašūs apribojimai galioja Portugalijoje, Italijoje ir Tailande: mokėjimas nevyksta, papildyti negalima, bet galima išsigryninti pinigus per SBP, sakoma telegramos kanale "UnionPay Rusijoje".

Kobeijing korteles taip pat išduoda Primsotsbankas. Ten situacija nebuvo komentuojama. Įprastos "UnionPay" veikia kaip ir anksčiau.

Šiuo metu jas išduoda "Asia-Pacific Bank", "Gazprombank", "Primsotsbank" ir "Rosselkhozbank".

Iš Rusijos Federacijos pasitraukus "Visa" ir "Mastercard", "UnionPay" išlieka vienas paskutinių būdų rusams atlikti mokėjimus užsienyje. Kinijos mokėjimo sistemos geografija apima 183 šalis.

Ja dažnai naudojasi turistai Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Turkijoje. Union Pay kortelės taip pat populiarios tarp persikėlėlių, kuriems tai praktiškai vienintelis būdas gauti atlyginimą iš Rusijos darbdavio ir išleisti šiuos pinigus užsienyje. Oficialiai "Union Pay" neprisijungė prie sankcijų.

Taip pat tapo žinoma, kad operacijas su kortelėmis "Mir" sustabdė Kazachstano bankas "Freedom Finance". "Freedom Banker" P2P pervedimai iš / į kortelę "Mir" nebevykdomi.

Rekomenduojame atlikti mokėjimus ir pervedimus naudojant telefono numerio pervedimus į arba iš "Tsifra Bank", - TASS pranešė kredito organizacijos pagalbos tarnyba.

Vasario 23 d. JAV finansų ministerija įvedė blokavimo sankcijas kortelių "Mir" operatoriui NSPK, kurio 100 proc. akcijų priklauso Rusijos centriniam bankui.

Netrukus po Krymo aneksijos pradėjusi veikti ir daugiau kaip 130 mln. plastikinių kortelių turinti sistema "Mir" "naudojama siekiant apeiti sankcijas ir atkurti nutrauktus ryšius su tarptautine finansų sistema", sakoma ministerijos pranešime.

NSPC savo ruožtu teigė, kad sankcijos neturės įtakos mokėjimo paslaugų darbui šalies viduje.

Kalbant apie užsienio bankus, sprendimą priimti "Mir" korteles savo infrastruktūroje jie priima savarankiškai, pridūrė jie. 

2022 m. rudenį NSPK generaliniam direktoriui Vladimirui Komlevui buvo pritaikytos asmeninės sankcijos, po kurių daugelio NVS šalių, taip pat Turkijos bankai sustabdė ir apribojo darbą su "Mir".

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder