Radiniai

Lenkijos šiaurėje vyras rado retų tūkstantmečių senumo radinių

Šiaurės Lenkijoje, Kočeve, ieškotojas Denisas Konkolas užtiko nuostabų archeologinį radinį - penkis bronzos amžiaus kirvius. Šie senoviniai dirbiniai, datuojami 1700-1300 m. pr. m. e., buvo palaidoti po dirvos paviršiumi ir laukė, kol atskleis daugiau nei prieš 3000 metų buvusias paslaptis, rašo "Arkeonews".

Starogardo girininkijoje pavyko rasti senovinių kirvių. Svarbu pažymėti, kad Lenkijoje draudžiama mėgėjiškai ieškoti artefaktų metalo detektoriumi be leidimo, o apie visus radinius reikia pranešti.

Radinys, kurį patvirtino Pomeranijos vaivadijos paminklų konservatorius Igoris Strzokas, yra ypač reikšmingas, nes šiame regione bronzos amžiaus dirbinių randama itin retai.

Kirviai buvo aptikti 20-30 cm gylyje, po purvo ir žolės sluoksniais.

Kasimo procesą atidžiai stebėjo vaivadijos Paminklų apsaugos tarnyba, kuri užtikrino radinio vietos saugumą.

Organizatorių nuotr.

Nuotrauka: Nadleśnictwo Starogard

Šio radinio unikalumas slypi ne tik artefaktų amžiuje, bet ir jų išsidėstyme.

Nors pavienių šios epochos bronzinių kirvelių buvo rasta ir anksčiau, tačiau penkių kartu palaidotų kirvių grupės radinys neturi precedento šiame regione.

Paskutinis toks radinys buvo rastas maždaug prieš du dešimtmečius Liublino srityje.

Igoris Strzokas išsakė mintį, kad radinys gali būti siejamas su baltų kultūra, kuri galėjo kilti iš dabartinės Lietuvos arba šiaurės rytų Lenkijos.

Jis kirvius priskyrė Tautušos tipui, kuriam būdingas įspūdingas dydis, plonos rankenos su iškiliomis briaunomis ir platūs ašmenys.

Archeologijos paminklų skyriaus vadovas Piotras Klimaševskis, apžiūrėjęs kirvius, išsakė prielaidą, kad jie galėjo būti ritualinių aukų dalis.

Tai galėjo būti susiję su prekyba arba religinėmis praktikomis, paplitusiomis tarp regiono bronzos amžiaus bendruomenių.

Šio radinio reikšmė neapsiriboja vien istorine verte.

Kirviai suteikia naujų žinių apie Lenkijoje bronzos amžiuje klestėjusias kultūras.

Kitaip nei ankstesni šio regiono radiniai, kuriuos daugiausia sudarė apyrankės ar krūtinės papuošalai, šie kirviai yra tikras archeologijos stebuklas.

Artimiausiomis dienomis artefaktai bus pervežti į Gdansko archeologijos muziejų, kur bus toliau tiriami ir saugomi.

Šis kruopštus tyrimas žada atskleisti daugiau detalių apie šiuos senovinius artefaktus ir žmones, kuriems jie kadaise priklausė, ir atskleisti įdomų turtingos Lenkijos istorijos skyrių.

Šaltinis: focus.ua

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder