Vytautas Dumbliauskas: Prezidentas statomas į nepatogią padėtį

(1)

Rubrikoje „Mini interviu" kalbamės su politologu Vytautu Dumbliausku.

- Kaip vertinti tai, jog Seimo žmogaus teisių komiteto vadovas Tomas Vytautas Raskevičius viešai trolina prezidentą, kviesdamas susitikti, siųsdamas picą dovanų? Tai nesubrendusio politiko įžūlumas ar apgalvotas veiksmas tikintis, jog, nepatekus į prezidentūrą, galima bus šaukti apie homoseksualių asmenų diskriminaciją?

- Manyčiau, jis sąmoningai taip elgiasi, netgi, sakyčiau, akiplėšiškai. Siųsti picą valstybės vadovui - sąmoninga viešųjų ryšių akcija. Laisvės partija išmano viešuosius ryšius.

Atsimenate, Lukiškių aikštėje pripylė smėlio, padarė pliažą - ir taip atkreipė dėmesį į save. Tas pliažas jiems padėjo laimėti daug balsų į Seimą.

Tad ir dabar T.V.Raskevičius žaidžia viešųjų ryšių žaidimus, jų tikslas - priimti Partnerystės įstatymą. O kadangi G. Nausėda, kalbant apie Partnerystės įstatymą, neturi aiškios pozicijos ir laviruoja stengdamasis nenuvilti vienų bei patikti kitiems, todėl jį labai lengva savotiškai „pagauti".

Mano galva, to ir siekiama - pastatyti prezidentą į nepatogią padėtį.

- Sisteminė žiniasklaida su nacionaliniu transliuotoju priešaky akivaizdžiai tuo mėgaujasi ir pučia LGBT burbulą. Ar LRT, užuot pūtusi tą burbulą, neturėtų daugiau dėmesio skirti savo funkcijai - atspindėti visas visuomenės nuomones?

- Žinoma, nacionalinis transliuotojas turėtų suteikti tribūną pasisakyti visiems. O tas LGBT burbulas pučiamas ne tik Lietuvoje. Tokia tendencija dabar matyti visam pasaulyje - LGBT rėmimas tapo madingas dalykas.

Ypač jaunimui tai yra kažkas tokio, kaip madingas drabužis ar plaukų spalva, kai dažomasi, pavyzdžiui, rožine spalva plaukus - esi tada toks „cool".

Toks jausmas, kad ir LGBT klausimas šiandien yra tapęs „cool".

Tokie perlenkimai, tai yra vadinamasis politinis korektiškumas, kai žmogus negali sakyti savo nuomonės, nes yra kažkoks teisingas ir neteisingas mąstymas, vyrauja visoje Europoje ir Amerikoje.

Tai bendra tendencija, kai žmonės, kurie mano kitaip, ne taip kaip ta pagrindinė srovė, yra stigmatizuojami, jiems uždedama etiketė.

Visam pasaulyje stebima tendencija, kai įsivyrauja tik viena nuomonė, o kitos nuomonės užgožiamos ir netgi tampa lyg ir blogo skonio ženklu.

Tai labai negeras ir nerimą keliantis dalykas, nes tas mus veda į Sovietų Sąjungą, kai buvo galima mąstyti tik vienodai.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder