2019 m. gegužės 22 d. 18:51 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Vyto Karaciejaus objektyve - LDK pilys

Vyto Karaciejaus objektyve - LDK pilys nuotrauka, foto

AUTORIUS. Vytas Karaciejus nuotraukų montažu domisi nuo 1979 metų.

Vakar Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos II aukšto fojė pristatyta fotomenininko Vyto Karaciejaus fotografijų paroda, veiksianti iki gruodžio 30 d. Taip turiningai menininkas pažymi besibaigiančius metus.

V. Karaciejaus parodoje eksponuojami 25 darbai. Šiemet vasarą jau buvo surengta jo retrospektyvinė paroda "Požiūris". Dabartinė paroda yra tarsi anos tęsinys, tačiau joje jau pristatomas visas meninių fotografijų ciklas.

Menininko fotografijose - jo paties pamąstymai apie Vakarų Baltarusijos pilių ateitį. "Kai pirmą kartą nuvažiavau į Baltarusiją, kai man parodė buvusias pilis, smarkiai nustebau, jų grožis mane labai sujaudino. Pasirodo, tai didžiulis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės palikimas. Tokių pilių yra ir Lenkijoje, ir Ukrainoje, irgi būtų smagu nuvažiuoti", - kalbėjo parodos autorius.

Parodoje eksponuojamos, vaizdžiai tariant, sluoksniuotos fotografijos. Montažu fotografijose V. Karaciejus užsiima jau seniai, nuo 1978-1979 metų. "Šioje parodoje irgi yra tokia sluoksniuota fotografija. Atrodo, kad dulkes nuvalai nuo nuotraukos ir kažką pamatai. Asociacija su dulkių ar smėlio sluoksniu sukuria paslapties įspūdį", - kalbėjo V. Karaciejus.

Jo fotografijose ir buvusi Vytauto Didžiojo pilis Naugarduke, akmenys su balandžiais, atminimo saugotojais, didžiulis didikų Radvilų architektūrinis rezidencinis pilies ansamblis Nesvyžiuje (beje, V. Karaciejus yra jame nakvojęs ir patyręs neišdildomų įspūdžių), ir paslaptingi Sapiegų pilies griuvėsiai Alšėnuose, buvusi Sapiegų rezidencija Ružanoje, kreivos pilies liekanos, susitikimai Miro pilyje, Kamenecų bokštas ir kt.

"Tas patirtas stebuklo jausmas, kad Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė yra ne mitas, ne įspūdinga istorinė legenda, ne tik keli dažniausiai kartojami vardai ir kelios iš mokyklinių vadovėlių galvon įsirėžusios datos, o tikra istorinė realybė", - prisipažįsta parodos autorius.

"Labai džiaugiuosi Vyto energija, kūrybiškumu. Dabar jo ciklas praplėstas ir puikiai eksponuojamas. Šis jo darbas yra dvejopos svarbos. Viena - kūrėjo požiūris į svarbius Lietuvos istorijos dalykus, kita - istorinė tema. Puikiai žinome, kad kultūrinis paveldas tose vietose nyksta, nėra deramai prižiūrimas ir saugomas. Todėl jo darbas labai svarbus ir kaip laikmečio dokumentas, rodantis dabartinę mūsų didingos praeities situaciją. Smagu, kad Vytas ėmėsi tokio didelio darbo - važinėjo, fotografavo tas vietas, siekdamas išsaugoti vaizdinę atmintį", - sakė Darius Vaičekauskas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas.

EKSPONATAI. Vyto Karaciejaus darbuose toks įspūdis, kad nuvalius dulkes nuo nuotraukų kažkas pasirodo jose netikėto. Pasak autoriaus, tai sluoksniuotos fotografijos. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Penktadienis dainininkui Viliui Tarasovui buvo ypatingas. Gegužės 17-ąją jis atšventė prasmingą 40-ies...

Vilius Tarasovas apie tai, ko niekada sau neleistų nuotrauka, foto

Tarp Jungtinės Karalystės lietuvių plinta liūdna istorija apie tautietę, kuri atsidūrė Londono...

Londone klaidžioja pasimetusi lietuvė nuotrauka, foto

Žinomi ir stilingi klaipėdiečiai nepraleido galimybės susipažinti su Anglijos aristokratų tradicija –...

Klaipėdiečiai mėgavosi Anglijos aristokratų tradicija nuotrauka, foto

Veikla, kuria užsiima Skirmantė Tutlytė, iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti lyg nesibaigiantis...

Švenčių organizatorė Klaipėdoje ir skirtingi personažai nuotrauka, foto

Absurdas: Lietuva pasistatė SGD terminalą, tačiau vilkikai dujomis pildomi Lenkijoje nuotrauka, foto

SGD, „Mes dedame pastangas parodydami, jog SGD varomi vilkikai – ne dinozaurai, o...

Sulaikytas ieškomiausias Lietuvos nusikaltėlis nuotrauka, foto

Kriminalai, Sulaikytas ieškomiausias Lietuvos nusikaltėlis - 13 metų po nužudymo prasislapstęs Marius Civinskas.

Įspėja dėl magnetinės audros - ligoninių skyriai jau pilni nuotrauka, foto

Sveikata, Ligoninių kardiologijos skyriai perpildyti ūmių ligonių. Daugumą jų išguldė didžiausia per pastaruosius...

Nostalgiją kelianti „Raketa“ vėl plauks į Nidą nuotrauka, foto

Neringa, Atsinaujinusi istorinė „Raketa“ jau rytoj vėl sugrįš į Nemuną.  Tad šią vasarą...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...