Tylos šydą praskleidęs D.Adomaitis – apie „Žalgirio“ sprendimą ir įdomų Šaro įpėdinį

Tylos šydą praskleidęs D.Adomaitis – apie „Žalgirio“ sprendimą ir įdomų Šaro įpėdinį

Dainius Adomaitis nepateko į Šarūno Jasikevičiaus įpėdinio ieškojusio Kauno „Žalgirio“ radarą, tačiau akmens ant širdies dėl to nenešioja. „Ši situacija manęs tikrai neįskaudino“, – 15min sakė pastaruosius dvejus metus Vilniaus „Ryte“ dirbęs 46-erių strategas, pasidalijęs mintimis apie išskirtinį tarpsezonį, įdomų kauniečių ėjimą ir bruzdesį sostinės klube.

Tai neįprasta vasara Dainiaus Adomaičio gyvenime. Pirmą kartą per pastaruosius 10 metų, kai jis ėmėsi vyriausiojo trenerio darbo, tarpsezonio metu specialistas nėra pasinėręs į žaidėjų paieškas ir komandos komplektacijos dėliojimo darbus.

„Išskirtinė vasara, pirmoji tokia per 10 metų, kai man nereikia dalyvauti komandos komplektavimo darbuose. Laiką leidžiame su šeima Juodkrantėje. Aktyvus poilsis, kurį derinu su krepšiniu.

Vyksta nemažai seminarų internetu, yra daug medžiagos, kurią galima žiūrėti gyvai ar parsisiųsti įrašus. Daug trenerių dalijasi informacija, įdomu ir pačiam ja pasidalinti. Stengiuosi laisvą laiką investuoti į žinių plėtimą ir asmeninį tobulėjimą“, – 15min sakė Dainius Adomaitis, prieš daugiau nei mėnesį baigęs dvejų metų etapą Vilniaus „Ryte“.

D.Adomaitis, kaip ir kiekvieną vasarą, laiką su šeima leidžia Kuršių nerijoje, tačiau ankstesniais metais poilsis siedavosi su darbu klube. Šis treneris mėgsta tvarką ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir už jos ribų – asmeniniame gyvenime.

Įprastame tarpsezonyje darbai startuodavo dar nuo ankstyvo ryto, kai būdavo atliekamos žaidėjų paieškos, jų žaidimo videoperžiūros, skambučiai treneriams ar klubo vadovybėms dėl nuomonės apie nužiūrėtą ir geidžiamą krepšininką.

Tuomet – laikas šeimai, o vėlyvą vakarą – vėl įjungtas kompiuteris ir telefonas rankose, kai reikėdavo kontaktuoti su JAV gyvenančiais agentais. 46-erių specialistas šią vasarą gali daugiau laiko skirti šeimai, bet nuo krepšinio jis neatitolo, o pokalbiai su potencialiomis darbovietėmis vyksta toliau.

15min žiniomis, laisvuoju agentu šią vasarą tapęs D.Adomaitis jau domino gerai žinomus Senojo žemyno krepšinio klubus – „Monaco“, Belgrado „Partizan“ ar Bambergo „Brose“.

Agentas dirba, o pokalbiai vyksta. Pirmoji jį matė kaip antrą variantą po ryškų įspaudą klubo istorijoje palikusio Zvezdano Mitrovičiaus, kuris į „Monaco“ sugrįžo po dvejų metų pertraukos. Serbijos sostinės komanda pasirinko pigesnį variantą, asistento pareigas ėjusį Vlado Ščepanovičių.

Panašiu keliu žengė ir biudžetą kasmet kerpantis Vokietijos klubas, sukirtęs rankomis su olandu Johanu Roijakkersu.

„Daug nežinomybės, – naujo klubo paieškas komentavo D.Adomaitis. – Nemažai klubų, kurie dar net nėra pasiskaičiavę biudžetų kitam sezonui. Žinoma, agentas dirba, o pokalbiai vyksta. Sunku kažką pakomentuoti daugiau, nes ir pats laukiu aiškesnės situacijos.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Dainius Adomaitis

Eurolygos ir Europos taurės nugalėtoju su Kauno „Žalgiriu“ praeityje tapęs D.Adomaitis, 2009-aisiais baigė krepšininko karjerą ir sportinę avalynę ir aprangą iškeitė į kostiumą ir derinių lentą.

Per pastarąjį dešimtmetį jis dirbo vyriausiuoju treneriu Lenkijos klubuose Slupsko „Energa Czarni“ ir Vloclaveko „Anwil“, o Lietuvoje į priekį vedė Vilniaus „Rytą“, Utenos „Juventus“, Klaipėdos „Neptūną“ bei šalies vyrų komandą.

Kokius reikalavimus šis strategas dabar kelia naujai darbovietei? „Faktas, kad norisi dirbti kuo aukštesniame lygyje. Norisi visada dirbti organizacijoje, kuri turi viziją. Kiekvienam treneriui įdomu dirbti ilgalaikiame projekte su aiškia vizija. Visi treneriai, ieškantys darbo, nori būti tokioje situacijoje.

Žinoma, viską išdarkė koronavirusas, bet aš esu kantrus. Matau, kaip šį laiką galima išnaudoti kitaip. Pirmiausia, tai su savo šeima. Galiu skirti daugiau dėmesio vaikams, žmonai ir tėčiui. Kalbant apie profesinę pusę, visada yra galimybių tobulėti. Aš ieškau tokių galimybių.

Jei nebus kažkokio klubo pasiūlymo, tenkinančio abi puses, tiesiog tęsiu savo žinių gilinimą, toliau dalyvausiu seminaruose. Ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje”, – mintimis pasidalijo D.Adomaitis.

„Lietuvis. Strategija nesikeičia, norime lietuvio trenerio“, – liepos 2-ąją dieną sakė „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas. Nors Lietuvos čempionų vadovas nubrėžė aiškią paieškų liniją, tačiau po nesėkmingų derybų su Dariumi Maskoliūnu, Kęstučiu Kemzūra ir Kaziu Maksvyčiu savo eilės nesulaukė pastaruosius dvejus metus sėkmingai Vilniuje dirbęs D.Adomaitis. Krepšinio visuomenė ėmė šnabždėtis – kodėl ne D.Adomaitis?

„Nemanau, kad verta komentuoti situacijos, kuri nuo manęs nepriklauso. Tai „Žalgirio“ vadovų, kurie yra atsakingi už klubo veiklą, sprendimas. Jie žiūri, kas geriausia klubui, o mes, treneriai, esame tik samdomi darbuotojai.

Negaliu būti nustebęs, negali būti keista, negali būti ir asmeniškumų. Į šią situaciją žiūriu kaip į mūsų darbo dalį“, – 15min teigė nuo 2016-ųjų iki 2019-ųjų Lietuvos rinktinės treneriu dirbęs D.Adomaitis.

Ar jis tikėjosi „Žalgirio“ vadovų skambučio? „Manau, kad visi treneriai turi ambiciją dirbti kuo aukštesniame lygyje ir visada to siekia. Tačiau negalima kontroliuoti situacijų, kurios nepriklauso nuo tavęs. Jei būtų buvęs skambutis, tuomet būtų ir galvota. Dabar neverta komentuoti to, ko nebuvo.

Mano požiūris yra toks, kad visada turi galvoti apie tai, kas vyksta šiandien. Nesinori kažko svaigti ir galvoti, kodėl taip neįvyko. Kai yra pasiūlymas, tuomet jį ir svarstai. Manęs ši situacija tikrai neįskaudino. Egzistuoja toks pasakymas, kad gale dienos krepšinis yra tik biznis. Visi žiūri to, kas jiems yra geriausia“, – teigė treneris.

Liepos 9-ąją dieną, praėjus savaitei nuo lietuvio trenerio paieškų starto, „Žalgiris“ ėmė keisti trajektoriją. „Turime nemažą specialistų iš užsienio sąrašą. Mūsų noras yra, kad treneris būtų alkanas, motyvuotas ir imlus naujovėms“, – situaciją komentavo tuomet komentavo P.Motiejūnas.

Pasipylė mažai Lietuvos krepšinio visuomenei žinomų specialistų vardai. Suomis Tuomas Lisalo, turkas Ertugrulas Erdoganas ar austras Martinas Schilleris. 40 kandidatų sąrašas sutrumpėjo iki 4, o galiausiai šiose lenktynėse dėl Šaro įpėdinio posto triumfavo 37-erių M.Schilleris, pastaruosius trejus metus dirbęs dukterinėje „Utah Jazz“ ekipoje „Salt Lake City Stars“.

Praėjusį sezoną jis buvo išrinktas geriausiu G lygos metų treneriu. „Atvirai pasakysiu, kad prieš „Žalgiriui“ paskelbiant apie šį trenerį, nuomonės apie jį neturėjau. Nebuvau matęs jo vadovaujamos komandos žaidimo, buvome tik susidūrę 2017-ųjų Europos čempionate, M.Schilleris dirbo Vokietijos rinktinės trenerio asistentu. Tekdavo pasimatyti tarp rungtynių ir treniruočių“, – teigė D.Adomaitis.

Kokį įspūdį palieka toks „Žalgirio“ ėjimas? „Bus labai įdomu. Tai tikrai įdomus pasirinkimas, kuris intriguoja visus. Kitoks stilius, manau, kad ir požiūris kitoks. Aš pasitikiu sprendimais, kuriuos priiminėja „Žalgiris“.

Manau, kad klubas šį sprendimą priėmė išanalizavęs visus galimus pliusus ir minusus. Pasirinkimas yra pagrįstas. Galiu tik pasikartoti, kad bus labai įdomu“, – 15min teigė „Žalgirio“ dėmesio nesulaukęs specialistas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius ir Dainius Adomaitis

2018-ųjų vasaros pradžioje D.Adomaitis sukirto rankomis su Vilniaus „Rytu“ dėl trejų metų sutarties pagal formulę „2+1“, tačiau stratego ir klubo keliai išsiskyrė. Nors darbai sostinėje baigti, tačiau specialistas akylai stebi ir judesį Vilniaus ekipoje. Ėjimų dar nėra daug.

Klubas pasinaudojo opcija sutartyje bei pratęsė kontraktą su Arnu Butkevičiumi, sudarė ilgalaikę sutartį su „Šiauliuose“ spindėjusiu Roku Gusčiu, prijungė jaunąjį Luką Ulecką, o eilėje prie komandos vartų stovi ir su Utenos „Juventus“ sutartį nutraukęs Gytis Radzevičius.

Nors „Ryto“ marškinėlius dar bent metus vilkės 18-metis įžaidėjas Augustas Marčiulionis, tačiau kitų didžiųjų talentų kitą sezoną Vilniuje neišvysime – Deividas Sirvydis patraukė į Jeruzalės „Hapoel“, Marekas Blaževičius – į Kauno „Žalgirį“, o Ąžuolas Tubelis karjerą tęs Arizonos universitete JAV. „Komplektacija, atsižvelgiant į finansus, yra logiška. Didelis laimėjimas – Arno išlaikymas komandoje. Tai patyręs žaidėjas, rungtyniaujantis rinktinėje.

Jis yra ir bus klubo veidas. Manau, kad tai geras ėjimas. Faktas, kad man labai gaila dėl jaunųjų žaidėjų išvykimo. Prieš dvejus metus kalbėjome, kad reikia juos auginti, jog žiūrovai į krepšinio salę eitų dėl jų. Bet norint komentuoti plačiau, reikia žinoti visas kontraktų detales ir kitus niuansus, kodėl tokie sprendimai buvo priimti. Aš jų nežinau, todėl kažką sakyti yra sunku“, – teigė D.Adomaitis.

Laisvo laiko daug turintis specialistas būdamas pajūryje mintimis suka praėjusių dviejų sezonų vaizdajuostę. „Žalgirio“ dėmesio jis nepatraukė, bet darbas krepšinyje ties tuo nesibaigia. O darbą krepšinyje D.Adomaitis tiesiog dievina, šią neįprastą ramybę tarpsezonyje bandydamas išnaudoti tobulėjimui.

„Tai normalus procesas mūsų darbe, bet viskas priklauso nuo požiūrio. Visi, kurie dirbame mėgstamu darbus, žinome, kaip galime toliau tobulėti. Atėjęs karantinas davė progą išsamiau paanalizuoti sezoną ir buvusį prieš tai. Tai leido susidėlioti akcentus – kas buvo negerai, ką galima buvo padaryti geriau ar išsiryškinti krepšinį lydinčias tendencijas“, – sakė D.Adomaitis.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder