2018 m. liepos 19 d. 06:38 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Romantika neišblėso ir po 60 metų

(2)

Romantika neišblėso ir po 60 metų nuotrauka, foto

STIPRU. Santuokos įžadus Janina ir Česlovas Bilotai šiandien atnaujins Kristaus Karaliaus bažnyčioje, kur prieš šešiasdešimt metų susituokė.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Sausio 1-ąją klaipėdiečių pora Česlovas ir Janina Bilotai švęs 60-ąsias, deimantines, vestuves. Kaip išsaugoti tvirtus santykius tiek metų, receptų daug. Vienas jų - neblėstanti romantika.

"Aš mėgstu ilgiau pamiegoti, o jis man į lovą atneša pusryčius. Per visas šventes visuomet sulaukiu gėlių", - apie vis dar liepsnojančią romantiką šypsodamasi pasakojo Janina.

Per daugiau nei pusę amžiaus jie užaugino keturis sūnus, sulaukė 10 anūkų ir jau turi net 3 proanūkius.

Buvo ir sunkumų

Pora susipažino Pėžaičiuose, kuriuose, lūžus kojai, pailsėti pas tetą atvyko Janina. Kaime veikusioje automobilių ir traktorių remonto stotyje po tarnybos kariuomenėje Česlovas dirbo sunkvežimio vairuotoju. Ten pat dirbo ir Janinos teta. Taip ir susiklostė aplinkybės, jog tarp dviejų jaunuolių užsimezgė lemtinga pažintis. Neilgai trukus, vos po pusmečio, pora pirmąją Naujųjų metų dieną bažnyčioje prisiekė amžiną meilę. Gimus pirmagimiui, santuoka buvo užregistruota ir Santuokų rūmuose.

Janina stebėjosi, kad jiedu nebuvo nė bučiavęsi, kai nusprendė tuoktis. "Pamenu, važiuojam su Česlovu pas jį į namus su visais daiktais, ir galvoju, kaip mes su juo naktį miegosim", - juokėsi ir sykiu stebėjosi, kad šiandien nesusituokusios poros prieš santuoką taip ilgai gyvena kartu, nes nori išbandyti vienas kitą. Fizinės meilės paslaptis, intymumas po vestuvių, pasak jos, yra vienas iš laimingos santuokos raktų.

Į Klaipėdą šeima atsikraustė susilaukusi trijų atžalų. Iš pradžių teko gyventi pas gimines, bet, pasak Janinos, nesėkmingai. Norėdami pabėgti nuo nemalonių šeimininkų, šeima tyliai šalia statybos tresto apsigyveno vienos menininkės dirbtuvėse, kuri kūrė visoms uostamiesčio statybos valdyboms sienlaikraščius ir kitokį apipavidalinimą. "Vyras nužiūrėjo, kad durys užrakintos paprasta spynele, ir vakaro metu parvežė mus su vaikais į tas nešildomas dirbtuves. Pasistatėme ten lovas, spintomis ir paklodėmis atsitvėrėme dirbtuvių galą, kad netrukdytume menininkei", - pasakojo pašnekovė.

Pagaliau šeima gavo vieną kambarį bendrabutyje, Rumpiškės gatvėje, susilaukė dar vieno sūnaus. "Tai buvo labai sunkus laikotarpis. Kaip gyventi toliau? Giminaitis iš Palangos pasiūlė Česlovui kartu važiuoti į Sibirą uždarbiauti. Ten žiemos sezonu jie kolūkiams statė įvairius medinius statinius. Sąlygos buvo ypač sudėtingos. Kur gauti medienos ir kitų medžiagų statyboms, teko rūpintis patiems, - pasakojo Janina. - Kitais metais, bijodama, kad vyras nesusirastų kokios žavios rusaitės, vieną vaiką atidaviau tetai, kitą - savo mamai, ir su dviem vaikais nuvykau pas vyrą. Gaminau vyrams valgyti, skalbiau, tvarkiau kambarius."

Ginčytis neįdomu

Po keleto metų, susitaupę pinigų, Bilotai persikėlė į Baltijos prospekte esantį butą, kur ir šiandien gyvena. Česlovas ir toliau Klaipėdoje dirbo vairuotoju, o Janina tapo ekskursijų organizatore.

Kristaus Karaliaus bažnyčioje santuokos įžadus atnaujinsiantys klaipėdiečiai sutinka, kad šeimos stiprybę iš dalies lėmė sudėtingas gyvenimas.

Pasak Česlovo, norint išlaikyti gerus santykius, ir vienam, ir kitam reikia nusileisti.

"Mano vyras - labai ramaus būdo. Su juo nė neįdomu ginčytis. Aš pradedu bartis, bet mano žodžiai - kaip žirniai į sieną", - šypsojosi Janina.

Pašnekovė, kalbėdama apie vyrą, ne sykį pakartojo, kad jis - tiesiog geras žmogus. Kai pas juos gyveno serganti Janinos mama, grįžęs po darbų žentas valandų valandas galėdavo su ja kalbėtis, pasakodavo jai apie nutikimus darbe.

Pasak Janinos, tarp sutuoktinių vis dar tvyro meilė, didelė pagarba ir atjauta. Nebuvo nei vienos situacijos, kurioje tektų vienas kitu nepasitikėti.

"Daugiausiai esame nesikalbėję tris dienas", - atskleidė Česlovas.

Sausį ir vasarį sutuoktiniai švęs dar ir savo gimtadienius. Pasiteiravus, ar vėlgi laukia didelė šventė su dideliu būriu svečių, šie tvirtai atsakė: "Ne... Mes labiau mėgstame dviese šliaužioti po namus", - vienas į kitą žiūrėdami šypsojosi abudu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Skaitytoja

2018-01-01   21:42

IP: 88.118.166.225

kaip grazu paskaityt.Tiek kartu nugyventa, tiek sunu uzauginta ir visdar tvyramti meile ir pagarba. Tesingai pasakyta, norint sutart, svarbu abiem sugebet nusileist.Sekmes jums ir Dievo palaimos :)

Klaipediete

2018-01-01   15:24

IP: 82.18.59.143

SVEIKATOS !!! SVEIKAITOS !!! SVEIKATOS !!! STIPRYBES !!! Jums mieli klaipedieciai ir toliau dziaukites vienas kitu kaip Jaunystej !!! Mylekit vienas kita !!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Žmonų nešimo čempionate Suomijoje nugalėtojais tapę - 31 m. pedagogė Neringa ir...

Šeima - didžiausias laimėjimas nuotrauka, foto

Seimo nario Petro Gražulio noru atlikti DNR tyrimai išsklaidė jo viešai keltas...

Gražulio dukros mama atskleidė, iš ko pragyvena nuotrauka, foto

Palangiškė Birutė Navickaitė (31 m.) gavo patvirtinimą, kad jos vaiko biologinis...

DNR tyrimų rezultatai išsklaidė visas abejones nuotrauka, foto

Lietuviškos popscenos atlikėja Natalija Bunkė antradienio popietę internete paskelbė parduodanti bendrą jos...

N. Bunkė parduoda „Zvonkų rezidenciją“ nuotrauka, foto

Inovatyvios karinės technologijos - nauja niša verslui nuotrauka, foto

Ūkis, Prieš keletą savaičių Europos Parlamentas pritarė pirmajai ES gynybos pramonės naujovių ir...

Per incidentą jūroje žmonės nenukentėjo nuotrauka, foto

Klaipėda, Antradienį vakarop į Klaipėdos uostą parvilkta liepos 13-ąją Baltijos jūroje apvirtusi jūrinė...

"Parbėg laivelis" kviečia atrasti tautosakos sodą nuotrauka, foto

Renginiai, Liepos 19-22 d. Klaipėdoje vyks kas antrus metus gausų žiūrovų būrį pritraukiantis...

Liūdna prognozė lietuviams: pokyčiai – ne dyzelių naudai nuotrauka, foto

Automobiliai, Siekiant atnaujinti automobilių parką ir pakeisti visuomenės požiūrį, Lietuvai reikia svarstyti galimybę...

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 10 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...