2018 m. balandžio 27 d. 08:00 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Romantika neišblėso ir po 60 metų

(2)

Romantika neišblėso ir po 60 metų nuotrauka, foto

STIPRU. Santuokos įžadus Janina ir Česlovas Bilotai šiandien atnaujins Kristaus Karaliaus bažnyčioje, kur prieš šešiasdešimt metų susituokė.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Sausio 1-ąją klaipėdiečių pora Česlovas ir Janina Bilotai švęs 60-ąsias, deimantines, vestuves. Kaip išsaugoti tvirtus santykius tiek metų, receptų daug. Vienas jų - neblėstanti romantika.

"Aš mėgstu ilgiau pamiegoti, o jis man į lovą atneša pusryčius. Per visas šventes visuomet sulaukiu gėlių", - apie vis dar liepsnojančią romantiką šypsodamasi pasakojo Janina.

Per daugiau nei pusę amžiaus jie užaugino keturis sūnus, sulaukė 10 anūkų ir jau turi net 3 proanūkius.

Buvo ir sunkumų

Pora susipažino Pėžaičiuose, kuriuose, lūžus kojai, pailsėti pas tetą atvyko Janina. Kaime veikusioje automobilių ir traktorių remonto stotyje po tarnybos kariuomenėje Česlovas dirbo sunkvežimio vairuotoju. Ten pat dirbo ir Janinos teta. Taip ir susiklostė aplinkybės, jog tarp dviejų jaunuolių užsimezgė lemtinga pažintis. Neilgai trukus, vos po pusmečio, pora pirmąją Naujųjų metų dieną bažnyčioje prisiekė amžiną meilę. Gimus pirmagimiui, santuoka buvo užregistruota ir Santuokų rūmuose.

Janina stebėjosi, kad jiedu nebuvo nė bučiavęsi, kai nusprendė tuoktis. "Pamenu, važiuojam su Česlovu pas jį į namus su visais daiktais, ir galvoju, kaip mes su juo naktį miegosim", - juokėsi ir sykiu stebėjosi, kad šiandien nesusituokusios poros prieš santuoką taip ilgai gyvena kartu, nes nori išbandyti vienas kitą. Fizinės meilės paslaptis, intymumas po vestuvių, pasak jos, yra vienas iš laimingos santuokos raktų.

Į Klaipėdą šeima atsikraustė susilaukusi trijų atžalų. Iš pradžių teko gyventi pas gimines, bet, pasak Janinos, nesėkmingai. Norėdami pabėgti nuo nemalonių šeimininkų, šeima tyliai šalia statybos tresto apsigyveno vienos menininkės dirbtuvėse, kuri kūrė visoms uostamiesčio statybos valdyboms sienlaikraščius ir kitokį apipavidalinimą. "Vyras nužiūrėjo, kad durys užrakintos paprasta spynele, ir vakaro metu parvežė mus su vaikais į tas nešildomas dirbtuves. Pasistatėme ten lovas, spintomis ir paklodėmis atsitvėrėme dirbtuvių galą, kad netrukdytume menininkei", - pasakojo pašnekovė.

Pagaliau šeima gavo vieną kambarį bendrabutyje, Rumpiškės gatvėje, susilaukė dar vieno sūnaus. "Tai buvo labai sunkus laikotarpis. Kaip gyventi toliau? Giminaitis iš Palangos pasiūlė Česlovui kartu važiuoti į Sibirą uždarbiauti. Ten žiemos sezonu jie kolūkiams statė įvairius medinius statinius. Sąlygos buvo ypač sudėtingos. Kur gauti medienos ir kitų medžiagų statyboms, teko rūpintis patiems, - pasakojo Janina. - Kitais metais, bijodama, kad vyras nesusirastų kokios žavios rusaitės, vieną vaiką atidaviau tetai, kitą - savo mamai, ir su dviem vaikais nuvykau pas vyrą. Gaminau vyrams valgyti, skalbiau, tvarkiau kambarius."

Ginčytis neįdomu

Po keleto metų, susitaupę pinigų, Bilotai persikėlė į Baltijos prospekte esantį butą, kur ir šiandien gyvena. Česlovas ir toliau Klaipėdoje dirbo vairuotoju, o Janina tapo ekskursijų organizatore.

Kristaus Karaliaus bažnyčioje santuokos įžadus atnaujinsiantys klaipėdiečiai sutinka, kad šeimos stiprybę iš dalies lėmė sudėtingas gyvenimas.

Pasak Česlovo, norint išlaikyti gerus santykius, ir vienam, ir kitam reikia nusileisti.

"Mano vyras - labai ramaus būdo. Su juo nė neįdomu ginčytis. Aš pradedu bartis, bet mano žodžiai - kaip žirniai į sieną", - šypsojosi Janina.

Pašnekovė, kalbėdama apie vyrą, ne sykį pakartojo, kad jis - tiesiog geras žmogus. Kai pas juos gyveno serganti Janinos mama, grįžęs po darbų žentas valandų valandas galėdavo su ja kalbėtis, pasakodavo jai apie nutikimus darbe.

Pasak Janinos, tarp sutuoktinių vis dar tvyro meilė, didelė pagarba ir atjauta. Nebuvo nei vienos situacijos, kurioje tektų vienas kitu nepasitikėti.

"Daugiausiai esame nesikalbėję tris dienas", - atskleidė Česlovas.

Sausį ir vasarį sutuoktiniai švęs dar ir savo gimtadienius. Pasiteiravus, ar vėlgi laukia didelė šventė su dideliu būriu svečių, šie tvirtai atsakė: "Ne... Mes labiau mėgstame dviese šliaužioti po namus", - vienas į kitą žiūrėdami šypsojosi abudu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Skaitytoja

2018-01-01   21:42

IP: 88.118.166.225

kaip grazu paskaityt.Tiek kartu nugyventa, tiek sunu uzauginta ir visdar tvyramti meile ir pagarba. Tesingai pasakyta, norint sutart, svarbu abiem sugebet nusileist.Sekmes jums ir Dievo palaimos :)

Klaipediete

2018-01-01   15:24

IP: 82.18.59.143

SVEIKATOS !!! SVEIKAITOS !!! SVEIKATOS !!! STIPRYBES !!! Jums mieli klaipedieciai ir toliau dziaukites vienas kitu kaip Jaunystej !!! Mylekit vienas kita !!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Ji galėtų scenoje profesionaliai skambinti kanklėmis, galėtų būti ir "orų mergaitė", nes...

Teismo sekretorės taip pat sulaukia grasinimų teismais nuotrauka, foto

Žiniasklaidoje išnyrantys Vyriausybės vadovo portretai dažnai emocingi – jis tai rūstus,...

Kas jis, Saulius Skvernelis? nuotrauka, foto

Lietuvoje apie buvusį krepšininką 48-erių Gintarą Einikį yra nuskambėjusi ne viena intriguojati...

Rusas prisiminė šmaikštų nutikimą su Gintaru Einikiu nuotrauka, foto

Kiekviena su vaikais praleista akimirka – pamoka, kurioje mokaisi būti kantrus ir...

„Man lengviau valdyti teatrą nei aprengti vaikus“ nuotrauka, foto

Jūrininkų ligoninės medikų algos didės 20 proc. nuotrauka, foto

Sveikata, Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir jos padalinių medikai gaus didesnį atlygį. Nuo gegužės...

Klaipėdos karatė vaikai - geriausi Lietuvoje nuotrauka, foto

Sportas, Kėdainių arenoje vykusiame Lietuvos vaikų (gimę 2004-2008 metais) karatė kiokušin čempionate, kuriame...

Balandžio 27-ąją gimę nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

„Visada svajojau su „Žalgiriu“ nuveikti kažką gero“ nuotrauka, foto

Sportas, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po 19 metų pertraukos pateko į Eurolygos finalo...

Sveikata, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...