2020 m. rugpjūčio 13 d. 00:17 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

R. Rezgevičius šalia Klaipėdos kuria ūkį, iš šiaudų stato svajonių namą...

R. Rezgevičius šalia Klaipėdos kuria ūkį, iš šiaudų stato svajonių namą... nuotrauka, foto

„Su aukštuoju ir į ūkį“, – tokia buvo Roberto mamos reakcija, bet vyras juokauja, kad aukštasis mokslas jam netrukdo vairuoti traktorių.

Reklama

Tai, kad kelis dešimtmečius parašiutizmui atidavęs klaipėdietis Robertas Rezgevičius jau treti metai nebeužsiima šia širdžiai miela veikla, vis dar stebina daugelį. Visgi tam yra svari priežastis. Dar garsiau aiktelėti seniai matytus pažįstamus priverčia žinia, kad Robertas kartu su šeima šalia Klaipėdos kuria ūkį, augina avis, šparagus, pats aria žemę ir iš šiaudų stato svajonių namą...

"Iš dangaus nusileidau ant žemės", - juokauja žinomas klaipėdietis. Vyras pripažįsta ir pats netikėjęs, kad toks gyvenimo būdas jam taip patiks, tad į miestą grįžta vis rečiau.

Žinomas parašiutų sporto instruktorius, kadaise buvęs grupių XXL ir "B'Avarija" narys R. Rezgevičius ir pats negali paaiškinti, iš kur atsirado trauka žemės ūkiui.

"Esu visiškas miestietis, vadinamasis asfalto vaikas. Ir mano seneliai ne iš kaimo, tad negaliu paaiškinti kodėl, bet jau seniai norėjau savo žemės, savo ūkio", - pradėjo pasakoti 51-erių vyras.

Prieš trejus metus netoli Klaipėdos įsigijęs 2 hektarus žemės šalia beržynėlio, jis pamažu kuria savo šeimai rojaus kampelį.

"Kiekvienas svajojame apie tokį darbą, kuris būtų tarsi hobis. Čia, savo ūkyje, galiu dirbti neskaičiuodamas valandų. Man čia labai gera", - atvirai pasakojo R. Rezgevičius.

Pasak jo, seniai puoselėtą svajonę turėti savo ūkį įgyvendinti paskatino ir prieš trejetą metų gimęs sūnus."Ta mintis - turėti už miesto savo ūkelį - man buvo kilusi dar 1997-aisiais, kai grįžau iš tarnybos kariuomenėje. Labai norėjau arklių.

Įsivaizdavau, kad aš ūkininkaučiau naujoviškai, o ne taip, kaip tuomet daugelis lenkusiųjų nugaras su kauptukais.

Svarsčiau, kad reikia investuoti į žinias, rinkti informaciją ir galbūt, susikūrus šiuolaikišką ūkį, darbas bus ne katorga, o malonumas. Kaip matote, net traktorių išmokau valdyti", - ir pats savimi stebėjosi ūkį aprodęs vyras.

Kol kas jo ūkyje žolę rupšnoja ne arkliai, o avys, tvenkinyje sako jau užveisęs žuvų, o dirvoje į dailias eiles rikiuojasi lietuvių vis labiau mėgstami smidrai.

Kodėl smidrai?

Robertas pasakojo ilgai galvojęs, ką auginti tokiame sąlyginai nedideliame žemės lopinėlyje. Iš pradžių mintys sukosi apie šilauoges, tačiau kai paskaičiavo, kiek reikės nupirkti durpių, kad uogakrūmiai galėtų tinkamai augti, šios minties atsisakė.

Reklama

"Tiksliai net nepamenu, bet greičiausiai mano žmonai Neringai kilo mintis, kad galėtume auginti šparagus. Pradėjome domėtis, paskaičiavome, kad finansinė rizika nebus tokia didelė, ir pradėjome nuo nedidelio plotelio", - pasakojo R. Rezgevičius.

Prieš metus šeima nusipirko 1 200 daigų. Juos parsivežė iš Nyderlandų. Pasak jo, priklausomai nuo rūšies ir perkamo kiekio, už vieną daigelį gali tekti sumokėti iki 3 eurų.

 

 

Visą straipsnį skaitykite savaitraštyje "Savaitės ekspresas", kurį galite užsiprenumeruoti nuo bet kurios dienos, arba įsigyti prekybos centruose visą savaitę - nuo penktadienio iki ketvirtadienio.

Reklama

Sporto mėgėjams rekomenduojame išskirtinį Čikagoje gyvenančio mūsų tautiečio Aurimo Matulevičiaus pasakojimą apie susitikimus su legendinėmis žvaigždėmis, tarp jų ir su Kobe Brajantu, NBA žvaigžde Lebronu Džeimsu.

Aurimas jau du dešimtmečius už Atlanto yra tikras savo gimtosios šalies ambasadorius, į krepšinio treniruotes ir varžybas suburiantis tūkstančius Čikagoje gyvenančių lietuvių.

Pasiilgusiems kelionių siūlome pasigrožėti įspūdingais Baikalo vaizdais. Žiemą pamatyti užšalusį, skaisčiai mėlyna spalva spindintį ir įspūdingais varvekliais apaugusį Baikalą yra didžiausia fotografų svajonė.

Keliautoja, fotografė Daiva Mikuckaitė šią svajonę išpildė kovo mėnesį. Tada, kai visas pasaulis sustojo ir užsidarė nuo koronaviruso pandemijos, moteris su keliomis bendramintėmis iš Lietuvos vienos pačios mėgavosi Baikalo stebuklais. Kokie jie, sužinosite „Savaitės eksprese“.

Bus kur akis paganyti ir priede „Kultūros uostas“. Galėsite ne tik pasigrožėti unikaliomis klaipėdietės fotomenininkės Gretos Miro (Mironovičienės) nuotraukomis, bet ir sužinosite, kas yra holistinė fotografija.

Priede „Kultūros uostas“ tradiciškai rasite senųjų Klaipėdos kapinių istorijas ir naują žurnalistės Gražinos Juodytės „Akvarelių“ pasakojimą.

Reklama

Tęsiame žvalgytuves Herkaus Manto gatvės 2 - ajame name, kuriame daug kas keitėsi per daugiau kaip 80 metų, kai jis 1938 m. buvo pastatytas.Nesibaigiančių namo istorijos permainų rezultatas buvo ir miesto laikraščio „Vakarų ekspresas“ redakcijos susitvėrimas, 1990 - aisiais rugsėjo 15 d. buvo išleistas pirmasis „Vakarų ekspreso“ numeris.

Kai kuriuos kūrimosi momentus apžvelgėme ankstesnėse „Akvarelėse“, o šį sykį - kadaise „Vakarų ekspreso“ reportere dirbusios Palmiros Martinkienės neišblėsę įspūdžiai apie redakcijos „katilą“ po šio tvirtai suręsto pastato stogu.

Laikraščio gamybos momentais pasidalins ir iki šiol dienraščio redakcijoje dirbantis techninio centro vadovas Darius Butkus.Savaitraštyje rasite ir daugiau aktualių temų.

Žinomų klaipėdiečių klausėme nuomonės apie karantiną ir jo švelninimą.„Nesuprantu visos tos švelninimo logikos - kodėl kavinėse ir baruose galima sėdėti be kaukių ir kvėpuoti vienas kitam į veidą, o teatre vaidinti spektaklį - ne. Kodėl į salę galima leisti tik 30 žmonių, o ne daugiau?

Kodėl bažnyčioje į pamaldas leidžiama, nors ten juk ateina daugiausia vyresnio amžiaus žmonės, priklausantys rizikos grupei. Negi juos ten apsaugos šventoji dvasia?“ - stebisi garsus aktorius Darius Meškauskas.

Ir dar daug įdomių istorijų, pasakojimų rasite naujame „Savaitės ekspreso“ numeryje. O kartu su juo gausite ir specialų priedą „TV publika“ su TV programa visai savaitei.

Reklama

Naujojo „Savaitės ekspreso“ ieškokite visose spaudos platinimo vietose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Pagėgiuose gyvenantis 17-metis moksleivis Paulius Šimkus įsitikinęs, kad jam puikiai pavyko suderinti...

IT srityje karjeros siekiantis jaunuolis laisvalaikį leidžia mokydamas senjorus nuotrauka, foto

Pasaulyje įsivyravusi pandemija didelės sumaišties įnešė grožio paslaugų industrijoje. Griežtas karantinas keliems mėnesiams...

Verslo plėtra pandemijos metu? Kodėl gi ne! nuotrauka, foto

Kaip senoje, kadais populiarioje dainoje „Vėl namo, vėl namo, seno sodžiaus...

Kraujo balsas pašaukė grįžti namo nuotrauka, foto

„Žirgas – nekaltas. Aš pati buvau neatidi“, – net suabejoti mylimu augintiniu...

Gražuolės raitelės šypseną ilgam užtemdė žirgo spyris nuotrauka, foto

Ketvergiuose užsiliepsnojo namas nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien  21:25 val. Bendrajame pagalbos centre skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112...

Klaipėdoje - jubiliejinis rankinio turnyras nuotrauka, foto

Sportas, Šį savaitgalį Klaipėdos miesto rankinio klubas "Dragūnas" kviečia sugrįžti į rankinio salę...

Netekome Aurelijaus Katkevičiaus nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė žurnalistas, Lietuvos verslo dienraščio „Verslo žinios“ leidžiamo žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius...

Smiltynėje - tarptautinės lankininkų varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Rugpjūčio 15-16 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį) Smiltynėje vyks tarptautinės lankininkų varžybos "Klaipėdos...

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...