2019 m. kovo 20 d. 13:45 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Naomi Campbell: "Man pavydi Krauford ir Šifer"

2005-04-02, 12:00

Išvertė Rima Bruzgulytė

Naomi Campbell: "Man pavydi Krauford ir Šifer" nuotrauka, foto

Ją vadina pačia bjauriausia pasaulio manekene. Žinoma, turėdami galvoje jos charakterį. Pati Naomė laiko save geru žmogumi, svajojančiu apie tikrąją meilę.

Būtent Naomė Kempbel (Naomi Campbell) tapo pirmąja tamsiaode manekene, atsidūrusia ant žurnalų "Vogue" bei "Time" viršelių. Iki tol juose viešpatavo šviesios aristokratiškos deivės.

Naomę atsitiktinai pastebėjo viena modelių agentūros "Elite" darbuotoja. Ji pakvietė mergaitę į atranką.

Iki 15-os metų, iki šio susitikimo, Naomė gyveno pietiniame Londono rajone. Jos tėvai išsiskyrė, kai Naomė buvo visiškai maža. Savo tėvo mergaitė neatsiminė, o santykiai su patėviu, naujuoju gražuolės motinos vyru, kaip sakoma, nesusiklostė.

Naomė iš mažens buvo nuožmi, užsispyrusi ir labai išdidi. Vos sulaukusi 10-ies, ji pareiškė, kad savo namuose niekam neleis komanduoti. Naomė nuolat trankydavo savo kambario durimis. Patėvis, kad ir ką būtų daręs, jai neįtiko.

Naomė nebuvo iš tų mergaičių, kurios savo nuoskaudas lieja karštomis ašaromis į pagalvę. Ji elgėsi įžūliai ir visada stengėsi parodyti "naujajam tėveliui", kur jo vieta. Mama dėl to sielvartavo ir vis bandė su dukra susitarti gražiuoju, tačiau veltui.

Naomė nesutarė ir su bendraamžėmis. Ji jautėsi esanti už jas viršesnė visais atžvilgiais. Motina tikėjosi, jog toks dukters elgesys baigsis sykiu su paauglyste, tačiau to nesulaukė: Naomė paliko namus dar nepasibaigus "pereinamajam laikotarpiui".

Kai Naomė sėkmingai įveikė atranką ir tapo "Elite" modeliu, jos svajonė išsipildė: dabar ji prilygo suaugusiesiems! Turėjo darbą ir atlyginimą.

Neprognozuojama

"Aš jų nesivilksiu, girdi!? Išmesk jas lauk, atiduok elgetoms!" - rėkė Kempbel ant savo padėjėjos, kai ši atnešė sukneles vieno garsaus madų žurnalo fotosesijai. Buvęs sunkus Naomės charakteris sugedo visiškai. Tapusi žvaigžde, ji rėkė ant visų iš eilės, palikdavo filmavimo aikšteles ir milijoninius kontraktus. "Tegu kas nors pabando padaryti ne taip, kaip aš noriu - aš jį paprasčiausiai sunaikinsiu!" - sakė Naomi žiūrėdama į televizijos kamerų objektyvus. Kai jos padėjėja davė sensacingą interviu, kuriame papasakojo, jog supermodelis ją ne kartą mušė, visi suprato, kad mis Kempbel psichikai reikia poilsio. Daugelis dizainerių liovėsi su ja dirbę. Kventinas Tarantinas pasakojo, jog iš pradžių kino kompanija filmui "Nužudyti Bilą" ketino rinktis ne Umą Turman, o būtent Naomę Kempbel, tačiau jis užprotestavęs. "Naomė - kaprizinga ir neprognozuojama. Ji išdaužys man visą studiją..." - šypsojosi Kventinas.

Tačiau Naomė jautėsi teisi ir nė nemanė keistis. Nusigręžusi nuo dizinerių, ji įrašė dainų albumą "Babywoman". Daina "La La La Love Song", kurią ji sudainavo kartu su japonų dainininku Toši, Japonijoje atnešė Naomei neįsivaizduojamą populiarumą. Tuomet ji išbadė save kaip aktorę: kartu su Madona nusifilmavo Spaiko Li filme "Girl 6", su Stalone ir Vupe Goldberg - "An Alan Smithee Film", Maiklo Džeksono klipe, parašė knygą, išleido savo fotografijų albumą ir parfumerijos liniją...

1000 ir vienas vyras

Kempbel susitikinėjo su galybe vyrų, ir kone kas antrą iš jų vadino savo sutuoktiniu. Ji skelbė norinti sūnaus nuo De Niro, paskui pareiškė ištekanti už jauno talentingo modelio, kurio nuotrauka netruko aplėkti viso pasaulio laikraščius, ji tapo Adamo Kleitono iš grupės "U2" sužadėtine, turėjo romaną su Maiku Taisonu, o Flavijų Biatore, komandos "Beneton" kapitonas "Formulėje-1" jau visi vadino misteriu Kempbelu... Bet nė vienas iš tikrų ar tariamų draugužių neatlaikė Naomės ekscentriškumo.

Didžiausia Kempbel meilė buvo ispanų šokėjas Hoakinas Kortesas, vienas iš pirmųjų vyrų, su kuriais ji užmezgė rimtus santykius. Su juo ji jautėsi laiminga, žurnalistams sakydavo "mano mylimas"... kol kartą, netikėtai viešbutyje įėjusi į jo apartamentus, išvydo savąjį Hoakimą su "Iberijos" aviakompanijos lakūnu lovoje. Ji šaltai uždarė duris, grįžo į savo numerį, užsirūkė cigaretę, atidarė langą ir iššoko lauk. Savižudybe šuolio iš antrojo aukšto nepavadinsi, tačiau kas žino, kaip ji būtų pasielgusi, jei būtų įsikūrusi aukščiau.

Hoakimas ją lankė ligoninėje, tačiau Naomei jau buvo aišku, kad tai galas. Dvi savaites ji garsiai raudojo, be perstojo rūkė ir net nesišukavo plaukų.

Narkotikai

"Aš negaliu, negaliu, negaliu atsikratyti priklausomybės! Nekenčiu narkotikų, o jie manęs nepaleidžia! Aš jau tris kartus bandžiau baigti, bet viskas prasideda iš naujo..." - "Tikriausiai tavo gyvenimas labai sunkus", - supratingai linksi anoniminių narkomanų grupės konsultantė dideliame medicinos centre. "Tas ir yra, kad visiškai nesunkus... Kodėl gyvenime taip yra? Ko labiausiai trokšti, negali pasiekti. Aš turiu pinigų ir šlovę, o susikurti asmeninio gyvenimo taip ir nesugebėjau. Man labai sunku pripažinti, tačiau be narkotikų aš negaliu."

Naomė rūkė pakelį cigarečių per dieną. Ji niekada nesportavo, nesilaikė dietų, ji ištisai nervinasi ir netausoja savęs. "Velniop meilę, - nusprendė superžvaigdė. - Man užteks ir vaiko." Tačiau gydytojas ją perspėjo, jog šitaip elgdamasi ji tiesiog negalės išnešioti kūdikio.

Ji nuolat kalba apie savo brandumą, pasirengimą šeimai ir motinystei. Ji svarsto galimybę įsivaikinti. Su antrąja puse Naomei nelabai sekasi.

"Praeitis - tai netiesa"

Maiklas Džeksonas padarė viską, kad taptų baltuoju. O jums odos spalva niekada netrukdė?

Iš pradžių - trukdė. Juk visi buvo pripratę prie "teisingų" europietiškų veidų podiumuose. Bet aš padariau modelių pasaulį spalvotą. Dabar juodaodė manekenė - mados namų prestižo reikalas. Esu tikra, kad Krauford ir Šifer slapta man pavydi. Juk aš - Juodoji pantera, Mis Šokoladas, Nakties karalienė. O jos kas? Viso labo manekenės. Na, aš, aišku, nenoriu jų įžeisti savo pasakymu. Juk jos - tikros darbininkės.

Jūsų vardas susijęs su narkotikų skandalais...

Skandalus sukuriate jūs, žurnalistai. Bet aš nemeluosiu, jog nežinau, kas yra "kaifas". Nuo narkotikų išsiplečia vyzdžiai - lygiai taip pat, kaip po orgazmo. Akys spindi ypatingai. Vis dėlto net kilogramas heroino tau nepadės, jeigu iš prigimties nesi paslaptinga ir seksuali. Jeigu viskas būtų taip paprasta: pauostei kokaino - ir tapai supermodeliu!.. Bet supermodelių yra vos keletas, o narkomanų - milijonai.

Ar yra žmogus, kurio dėka jūs tapote modeliu ir kuriam jaučiatės dėkinga?

Du žmonės, du angelai: gerasis ir blogasis. Blogasis - tai mano motina. Aš tapau modeliu ne jos dėka, o prieš jos valią. Ji buvo garsi šokėja. Aš nuolat jai turėjau įrodinėti, jog esu verta jos meilės. Ir tapau tokiu modeliu, kokius galima suskaičiuoti ant pirštų. Galbūt mes savotiškos konkurentės? Mama atkreipė į mane dėmesį tik tada, kai pajuto, jog dukrelė atima iš jos didelę dalį jos šlovės. Bet visos nuoskaudos - praeityje. Dabar mes - draugės, ir galime aptarti viską, net ir tai, kuris vyras geresnis lovoje.

O gerasis angelas?

Tos moters vardas Betė Hol. Ji mane pastebėjo draugių kompanijoje ir pakvietė į atranką. Jeigu ne ji, kažin ar net būčiau pagalvojusi apie modelio karjerą. Norėjau tapti gydytoja. Aš - geras ir kantrus žmogus, ir ši profesija man labai būtų tikusi. Bet likimas lėmė, kad tapau legendine Juodąja pantera.

Apie jūsų lengvabūdiškumą santykiuose su vyrais sklinda legendos...

Tai netiesa. Praeitis - tai jau netiesa, sako mano draugė Madona. Aš jau subrendau šeimai ir vaikams. Svajoju apie didelę meilę, apie žmogų, kuris taptų ir mano draugu, ir vaikų tėvu, ir meilužiu... Noriu, kad mane mylėtų ne todėl, kad esu turtinga ir įžymi, o paprasčiausiai todėl, kad esu. Bet tai Dievo valioje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Kol Lietuvoje spaudžia šaltukas, dažnam norisi pabėgti ten, kur šilta. Tokioms atostogoms...

Valinskų atostogas Maldyvuose planavo Inga nuotrauka, foto

„Absoliučiai nieko nesitikėjau, dirbau Palangoj ir atostogavau. Mane pasikvietė sudainuoti – žinomos...

Nėra taip, kad būtinai bus, kaip aš pasakiau nuotrauka, foto

Neseniai dukros susilaukusi grupės „Mango“ lyderė Rima Petrauskytė-Paulauskienė ilgai ramiai vietoje nusėdėti...

„Mango“ lyderei dukrelė užėmė visas mintis nuotrauka, foto

„Skambuuutis!!!“ Šį emocingą pirmojo „Teleloto“ vedėjo Sigučio Jačėno šūksnį prieš porą dešimtmečių...

Pirmasis „Teleloto“ vedėjas S.Jačėnas kuria projektus nuotrauka, foto

Su "klevuku" teks važinėti dar ilgiau nuotrauka, foto

Lietuva, Nuo balandžio 1 d. ilginamas pradedančiųjų vairuotojo pažymėjimų galiojimo laikas iki...

Nuspręsta remontuoti senas vaikų žaidimo aikšteles nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos savivaldybė sulaukė kelių dešimčių skundų ir prašymų dėl vaikų žaidimų aikštelių...

Iš mokesčių inspekcijos išvijo, "Sodroje" nepaaiškino? nuotrauka, foto

Euras, Individualią veiklą vykdyti planavusi klaipėdietė Laima (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) sako likusi...

Darželyje "Vėrinėlis" planuojami atnaujinimo darbai nuotrauka, foto

Klaipėda, Planuojama sutvarkyti uostamiesčio lopšelio-darželio "Vėrinėlis" patalpas ir aplinką. Antradienį Savivaldybėje vyko susitikimas...

Lietuva, Paskelbta prieš 15 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 44 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...