Meilės formulė: Naomi Kembel

Meilės formulė: Naomi Kembel

Viena iš paslaptingiausių pasaulio gražuolių Naomi Kembel (Naomi Campbell) visada traukė vyrus. Visiems norėjosi sužinoti, kas slypi už jos egzotiškos išvaizdos. Šiandien Naomi gali ką nors įžeisti arba visiems matant trenkti antausį, o rytoj jau rinkti didžiules aukas labdaros fondui. Kas iš tiesų yra garsiausia iš tamsiaodžių modelių - angelas, demonas ar tiesiog moteris, sumokėjusi didelę kainą už meilės pamokas?

Prarastasis rojus

Naomi niekada nepažinojo tėvo: jis paliko mergaitės mamą, garsią šokėją, kai ši buvo ketvirtą mėnesį nėščia, ir Valeri Kembel niekada neleisdavo minėti jo vardo. Naomi gimimo liudijime vietoj tėvo pavardės yra brūkšnys. Išaugusiai be tėvo, jai visada trūko pasitikėjimo savimi ir suvokimo, kokie turi būti santykiai su priešingos lyties atstovais. Šį žinių ir meilės trūkumą būtų galėjusi kompensuoti mama, bet, deja, ji buvo pernelyg užsiėmusi savo karjera ir asmeniniu gyvenimu. Naomi vadina Valeri savo „piktuoju angelu“ ir prisipažįsta, kad jai nuolat norėdavosi ką nors įrodyti motinai, užsitarnauti jos meilę. „Mama atkreipė į mane dėmesį tik po to, kai suprato, kad dukrelė atitraukia liūto dalį jos šlovės“, - prisimindavo Naomi. Ieškodama tos nesąlygiškos meilės, kurią gali suteikti tik tėvai, Naomi vienu metu, regis, nieko daugiau neveikė, tik susižadėdavo ir sužadėtuves vėl nutraukdavo. Su grupės U2 gitaristu Adamu Kleitonu (Adam Clayton) ji susižadėjo 1993 m., o po metų jį paliko, sužinojusi apie neištikimybę. Paskui buvo aistringas romanas su šokėju Choakinu Kortesu (Joaquin Cortes). Tarp jų nebuvo beveik nieko bendra, net bendrauti buvo sunkoka, nes Naomi nemokėjo ispaniškai, o Choakinas vos susišnekėdavo angliškai. Spaudoje jau pasirodė užuominų apie būsimas vestuves, bet Naomi užtiko Choakiną... vyro glėbyje. Smūgis buvo toks skausmingas, kad mergina mėgino nusižudyti.

Daugelis mano, kad širdies draugas turi būti tarsi „gelbėjimo liemenė“. Toli gražu ne kiekvienas vyras yra pasirengęs būti savo mylimosios psichoterapeutu net kasdieninėse situacijose. Juolab neverta užmegzti santykių strimgalviais, tikintis, kad jie padės išgydyti įsisenėjusias traumas. Santykiai turi būti vertybė savaime, o ne turėti kažkokią papildomą prasmę.

Trafaretiški jausmai

„Suprantate, jūs tiesiog privalote daryti klaidų. Iš jų jūs mokotės“, - kartą pareiškė Naomi. Viena tokių klaidų „nakties karalienės“ gyvenime tapo jos siekimas rinktis vyrus, pasižyminčius tam tikromis savybėmis. N.Kembel galvoje įsitvirtino tam tikras tipažas: nejaunas, tėviškas „aukštuomenės liūtas“, lydimas sėkmės ir pasiturintis, patyręs meilėje, dosnus. Naomi kaskart vis „užlipdavo ant to paties grėblio“, atsisakydama santykių su tais gerbėjais, kurie šio įvaizdžio neatitiko. Kartu Naomi pamiršdavo, kad visos teigiamos savybės gali turėti šešėlinę pusę. Dosnumas dažnai būdavo skiriamas ne vienai mylimajai - Naomi vyrai negailėdavo pinigų ir dėmesio ne tik tamsiaodei gražuolei, bet ir kitoms moterims. Pavyzdžiui, Robertas De Niras (Roberto De Niro), tikęs Naomi pagal visus parametrus, ilgai negalėjo pasirinkti - ją ar kitą meilužę.

Pagal tokią pačią schemą klostėsi santykiai su milijonieriumi, „Formulės-1“ vadybininku Flavijumi Briatore (Flavio Briatore), kuris, nors ir tiko „Naomi palydovo“ vaidmeniui, vargiai galėjo būti laikomas tinkamu kandidatu. Dėl skandalų su modeliais jo reputacija buvo gerokai pašlijusi, nors Naomi tikėjosi, kad su ja viskas bus kitaip. Vos tamsiaodė gražuolė parodė charakterį, F.Briatorė iškart trenkė jai antausį ir tuo romanas nešlovingai baigėsi.

Taigi neįmanoma šimto procentų tikslumu žinoti, koks būtent vyras yra jums skirtas. Mėginimas palydovą įsprausti į tam tikrus rėmus yra iš anksto pasmerktas žlugti. Reikia ieškoti ne partnerio su tam tikru savybių rinkiniu, o žmogaus, kuris jums gali atskleisti savo geriausius bruožus. Taip pat reikia prisiminti, kad modelis „stipri moteris plius stiprus vyras“ praktikoje būna labai retai įgyvendinamas.

Lygiaverčiai partneriai

Vyresniame amžiuje Naomi pradėjo suprasti, kad idealus vyras - globėjiškas vyresnis partneris - tikrovėje negali jai suteikti laimės. Gyvenime šio to pasiekęs vyras paprastai ieško moters, pasirengusios prisitaikyti prie jo, bet tai visiškai ne jos būdui. Bandyti prisiderinti, nusileisti, veikti meilumu - toks elgesys visai nebūdingas Juodajai Panterai. Suvokusi tai, Naomi ima ieškoti naujos meilės. Dabar ji yra pasirengusi ne tik imti, bet ir kai ką duoti mainais. Pora Naomi Kembel ir Vladislavas Doroninas atsirado būtent šiuo laikotarpiu. Tai nebuvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Ir V.Doroninas, ir N.Kembel gerai suprato, ko jiems reikia iš naujų santykių. V.Doroninas įgijo naujų ryšių - Naomi jį supažindino su draugais garsenybėmis, o pati iš Vladislavo sulaukė prisipažinimo, kad jis yra pasirengęs kurti šeimą. Tiksliau tariant, tikrų romantiškų piršlybų, kaip pasakose, kuriomis Naomi vis dar tiki. Per vieną vakarėlį Vladislavas atsiklaupė ir ištiesė mylimajai dėžutę su nuostabiu žiedu su smaragdu. Atsakyti Naomi apdairiai neskubėjo, pernelyg jau daug sužadėtuvių buvo jos gyvenime. Bet pats jausmas, kad jos svajonė netrukus gali išsipildyti, teikė džiaugsmo. Naomi yra ne kartą prisipažinusi, kad nori šeimos ir vaikų, kuriems duotų tai, ko pati neturėjo.

N.Kembel ir V.Doroninas buvo vienas kito verti. Ji išties išmoko eiti į kompromisą ir atsakyti jei ne meile, tai dėkingumu. Iš pradžių sakiusi, kad negali pakęsti Maskvos, vėliau joje, galima sakyti, apsigyveno. Dėl Vladislavo Naomi buvo pasirengusi net išmokti rusų kalbą ir priimti stačiatikybę. V.Doroninas užvertė ją dovanomis ir taikstėsi su jos įgeidžiais, tarkime, naudoti tik dramblio kaulo spalvos šilkinę patalynę, taip tinkančią prie jos odos spalvos. Papuošalai, antikvariniai daiktai, apartamentai San Paule - Naomi mylimasis it karalius Midas auksu paversdavo viską, į ką nukrypdavo jos žvilgsnis. Bet ji skolinga nelikdavo. V.Doronino jubiliejaus šventė su polo žaidimu ant dramblių, kurią sumanė Naomi, atsiėjo jai daugiau kaip pusę milijono dolerių.

Visos dvasinės praktikos teigia, kad nauja energija gali ateiti tik į atsilaisvinusią, atsinaujinusią erdvę. Noras keistis dėl mylimo žmogaus daug akivaizdžiau rodo ketinimų rimtumą negu gražūs žodžiai ir dovanos.

Nenuleisti kartelės

Deja, santykiai su V.Doroninu taip ir nesulaukė „vestuvių varpų“. Pamažėle parodomųjų jausmų ir poelgių tapo daugiau negu tikrųjų. Naomi, kuri norėjo pagaliau sukurti trokštamą šeimą, elgėsi pernelyg atsargiai. „Jų santykiai labiau primena dalykinę sutartį, - atvirai pasakojo poros draugai, - jie labai daug laiko leidžia atskirai“. Galbūt Naomi neužteko nuoširdumo. Ji pernelyg skubėjo pereiti į naują gyvenimo etapą ir pamiršo, kad išmesti „senąjį bagažą“ iškart nepavyks ir kad dėtis kitokiu žmogumi nereiškia juo tapti. Regis, Naomi tiesiog užsižaidė su „naujos savęs“ įvaizdžiu. Vis dėlto dar vieną išsiskyrimą ji ištvėrė oriai ir nemano sutikti su mažiau. Neseniai ji buvo nufotografuota jachtoje buvusio draugo Edriano Broudžio (Adrian Brody) glėbyje. Ar šie santykiai suteiks jai laimės, N.Kembel kol kas nesuka galvos. Užteks planuoti, pasakė ji, geriau tiesiog gyventi sau. Ar atsiras vyras, norintis dalytis šiuo gyvenimu, parodys laikas.

Taigi skausmingai nutraukus santykius neverta stengtis greičiau užmegzti naujus. Juolab neverta likti šalia žmogaus, su kuriuo romanas teikia daugiau kartėlio negu džiaugsmo. Santykiai dėl santykių, kad tik neliktum vienas, žlugdomai veikia abu partnerius.

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „Julius/Brigita“

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder