2019 m. vasario 16 d. 08:17 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

"Mango" gerbėja Dovilė: "Neatleisčiau, jei uždainuotų rusiškai"

2006-01-28, 12:00

Giedrė PETKEVIČIŪTĖ

"Mango" gerbėja Dovilė: "Neatleisčiau, jei uždainuotų rusiškai" nuotrauka, foto

Praėjusiais metais įvykusi skaudi avarija, kurios metu žuvo šiaulietis grupės "Mango" gerbėjas ir dar keli buvo sužeisti, dainininkių fanklubo narius ne tik stipriai sukrėtė, bet ir pakeitė. "Mes supratome, kad yra tam tikros ribos, kurių nevalia peržengti. Nesvarbu, kaip labai tau patinka ši grupė", - sako klubo viceprezidentė 21 metų Dovilė.

Tą šiurpią naktį "Mango" merginos skubėjo iš vieno koncerto į kitą, o keturi grupės gerbėjai važiavo paskui... Juk šioje mašinoje galėjai būti ir tu?

Taip. Tokia nelaimė galėjo atsitikti bet kuriam iš mūsų. Aš lygiai taip pat važiuoju į grupės koncertus: susiorganizuojame, sėdame į mašiną ir lekiame... Ta naktis buvo siaubinga. Manau, nė vienas iš mūsų, sužinojęs, kas įvyko, nemiegojo, ne mažiau skausmo tai sukėlė ir pačioms "Mango" merginoms. Žuvęs vaikinas dar nebuvo mūsų klubo narys, bet jau ketino juo tapti. Kiti trys priklausė fanklubui. Kai sužinojau, kad ir kiti gali visą gyvenimą jausti avarijos pasekmes - vienam vaikinui dėl patirtos traumos grėsė niekada nevaikščioti - negalėjau rasti sau vietos... Iš šios nelaimės turbūt visi pasimokėme. Dabar žinome, kad nereikia pamesti galvos... Man gaila ir "Mango" dainininkių. Man atrodo, kad jos po avarijos jautėsi kaltos.

Tau ši grupė daug reiškia?

Taip, labai. Esu didelė "Mango" gerbėja nuo pat jos įkūrimo. Praėjo jau kokie aštuoneri metai - nemažas laiko tarpas. Suaugau kartu su grupe. Ir "Mango" vis dar yra mano mėgstamiausia. Pati grupės dainininkė Rima stebisi: sako, kad dar visai neseniai mes joms atrodėme tokios mažos, o dabar jau galėtume būti draugės... Dar grupės narės stebisi, kaip mums nepabosta tiek metų važinėti į jų koncertus, dainuoti kartu su jomis daugybę kartų girdėtas dainas.

Turbūt galėtum padainuoti bet kurią "Mango" dainą?

Moku visas dainas. Manau, nesunkiai atsiminčiau net ir seniausių dainų žodžius, juk tiek kartų esame jas dainavę. Man labiausiai patinka senesnės grupės dainos, pavyzdžiui, "Išsiskyrimas". Kol "Mango" gyvuos, tol jos ir klausysiuosi.

Ir vis dėlto ko grupei negalėtum atleisti?

Jei uždainuotų rusiškai, - juokiasi. - Žinoma, aš juokauju. Nėra tokio dalyko, kurio neatleisčiau. Manau, kiti fanai man pritartų. Kai "Mango" parengė "The Rasmus" projektą ir uždainavo roko stiliumi, pagalvojau, kad tokį grupės poelgį gali suprasti ne visi. Tačiau visi buvo patenkinti. Arba kai grupę paliko Asta... Tada daugelis pyko, nes Astą visi labai mėgome. Fanai kalbėjo, kad nebesiklausys grupės... Bet praėjo šiek tiek laiko, ir nuomonę pakeitė. Lina grupėje greitai pritapo, gerbėjai iš karto ją priėmė.

Bet juk žinai, kad vieną dieną "Mango" pasakys "sudie".

Žinau. Man būtų labai skaudu. Tikrai nesulaikyčiau ašarų... Būtų taip pat skaudu, lyg netekus artimo žmogaus. Atmenu, buvau grupės "Pikaso" atsisveikinimo koncerte. Visi aplinkui verkė... Pagalvojau, kad jei tai būtų paskutinis "Mango" koncertas, net nežinau, ką daryčiau...

Ar drįstate grupę pakritikuoti?

Žinoma, išsakome merginoms savo nuomonę, kad mums tas ir tas nelabai patinka. Bet dažnai mūsų ir dainininkių nuomonės sutampa.

Koks turi būti geras fanas?

Stengiamės pamatyti kuo daugiau koncertų. Į solinius koncertus mus įleidžia nemokamai. Balsuojame už "Mango" per apdovanojimus, topuose. Renku iškarpas iš laikraščių, grupės albumus. Turiu vaizdo kasetę, į kurią sudėti senų grupės koncertų įrašai. Padovanojome kasetę ir grupės merginoms - jos žiūrėdamos labai juokėsi... Mes, klubo nariai, dažniausiai susitinkame per grupės koncertus. Po jų susiskambiname su prodiuseriais Bendžiais ir mums mielai leidžiama pabendrauti su grupe. Aišku, jei tik merginos neskuba į kitą koncertą. Rima, Vika ir Lina mus jau gerai pažįsta, džiaugiasi pamačiusios, visada mums yra labai draugiškos. Todėl stebiuosi, kaip kiti gali sakyti, kad "Mango" narės yra pasikėlusios. Tai netiesa. Kartais bendraujame visą pusvalandį ar net valandą.

Ir dainininkių gimtadienius švenčiate?

Taip, visada pasveikiname merginas, įteikiame dovaną, kartu suvalgome tortą ir pasivaišiname šampanu...

Kiek klube narių?

Šiuo metu oficialių narių yra apie trisdešimtį. O neoficialių yra daug daugiau.

"Mango" turbūt patinka labiau merginoms?

Netiesa. Mūsų klube yra nemažai vaikinų. Ir šiaip yra visokių žmonių, netgi tokių, kurie mėgsta metalą.

O kodėl nepriimate jaunesnių nei keturiolikos?

Kad nebūtų netvarkos. Juk kuo jaunesni, tuo kvailesni. Be to, tėvai jaunesnių nenori išleisti į koncertus ir į naktinius klubus, kur dažnai koncertuoja "Mango", jie negali patekti. Aišku, yra dešimtmečių, kurie labai nori įstoti į mūsų klubą, jiems tai kone tragedija, kad nepriimame. Tačiau tokios taisyklės.

"Jiems dėmesio per daug, mums - per maža"

Denisas (dešinėje) su "Mumij troll" gitaristu Jurijumi Caleriu. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Kad ir kaip gerbtų savo mėgstamą Rusijos grupę "Mumij troll", jos fanų klubo prezidentas Denisas vardan savo dievukų nesiryžtų bet kam. 25-erių inžinierius sako, jog ašaras prie atlikėjų kojų dažniausiai lieja paaugliai, o šio klubo veikloje tokių nėra.

Kaip pats atsakytum į naujiems klubo nariams skirtos anketos klausimą: "Kodėl tau patinka "Mumij troll"?

Sunku pasakyti vienareikšmiškai: daug kuo patinka. Labiausiai, žinoma, imponuoja grupės muzika. Reikėtų pasakyti, kad "Mumij troll" pakeitė mano muzikinį stilių. Anksčiau, paauglystėje, buvau prisiekęs reperis... Juk tada klausytis repo ir nešioti plačias kelnes buvo labai madinga.

Bet kartą išgirdai "Mumius", ir viskas pasikeitė...

Tikrai taip! - juokiasi. - Draugas davė paklausyti - tai buvo 1997-aisiais. Mane labai sužavėjo grupės daina "Golod" ("Alkis"), kuri šiaip jau nėra populiari. Žodžiai labai įdomūs... (Denisas padainuoja priedainį - apie įsimylėjusį vaikiną, kuris tvirtina mirsiąs, jei jo meilė liks be atsako. - Aut. past.)

O kada įkūrėte fanų klubą?

Prieš kelerius metus. Prieš tai buvau girdėjęs, kad Lietuvoje jau yra "Mumij troll" fanų klubų, taip pat ir Klaipėdoje, bet nė su vienu iš jų man taip ir nepavyko susisiekti. Deja. Man apskritai gaila, kad grupės gerbėjai Lietuvoje yra tokie nevieningi. Norėtųsi, kad mes visi bendrautume. Gal kiti pritingi, gal yra kitų priežasčių - nežinau.

Mūsų klubas kol kas nėra oficialus. Kad jis toks taptų, jo veiklą turi pripažinti pati grupė. Žinoma, mes darome viską, kad taip ir atsitiktų. Įkūrėme klubo internetinę svetainę (www. mumiytroll.lt), ruošiamės išleisti savo firminius marškinėlius...

Su užrašu "Aš myliu Mumij troll"?

Ne, su interneto svetainės adresu ir logotipu, - juokiasi.

Tik nesakyk, kad ant visų sienų neklijuojate grupės plakatų ir koncertuose neplėšote savo drabužių!

Nesame tiek pamišę. Juk ir amžius mūsų ne tas. Paaugliai gal taip ir elgiasi, bet mes į viską žiūrime santūriau.

Savo tinklapyje rašote, jog Rusijoje "Mumij troll" yra įrašyti į istorijos vadovėlius, ir apskritai skelbiate informacijos. Apie juos žinote viską?

Stengiamės sekti naujienas, bet jei gyventume Rusijoje, informacijos turėtume dar daugiau.

Nepraleidžiate nė vieno grupės koncerto Lietuvoje?

O kaip kitaip! Esu buvęs visuose. Tiesa, jų buvo ne tiek jau ir daug. Man atrodo, kad "Mumij troll" labiau mėgsta Latviją. Rygoje Ilja (grupės lyderis Ilja Lagutenka. - Aut. past.) turi butą, jie ten filmuoja klipus, švenčia savo gimtadienius ar Naujuosius metus, dažniau koncertuoja.

Mes, kaip klubo nariai, gauname nuolaidą koncertų bilietams. Kiek žinau, greitai "Mumij trol" vėl atvyks į Lietuvą - berods pavasarį.

Ar pats bendravai su I. Lagutenka? Nusifotografavai kartu?

Dar neturėjau progos su juo nusifotografuoti, o pabendrauti porą kartų teko, tik labai trumpai. Nors nesu žurnalistas, kartą Kaune dalyvavau jų spaudos konferencijoje ir net pateikiau keletą klausimų. Aišku, kai toks jaudulys, ko nors labai protingo nepaklausi... Tik apie naują albumą ir kada vėl žada atvažiuoti... Taip jaudinausi, kad, užuot paprašęs "možno avtograf? ", pasakiau - "možno fotograf?"...

Kitą sykį susitikome Mažeikiuose. Aš su plakatu ir flomasteriu laukiau grupės narių, kai staiga man iš nugaros priėjo Ilja, paėmė iš manęs flomasterį ir net neprašytas pasirašė. Buvau priėjęs prie muzikantų mašinos, per dvi minutes viską apie klubą išdėsčiau, - šypsosi. - Prašiau, kad Ilja pabendrautų su klubo nariais, tačiau jis pasakė, kad negali.

Pasipūtęs?

Nepasakyčiau. Visi grupės nariai labai paprasti ir draugiški. Man atrodo, kad Ilja jau persirgo žvaigždžių liga. Su muzikantais išeina daugiau pabendrauti nei su juo, nes Ilja, kaip grupės lyderis, visada yra apsuptas žmonių. O muzikantai labai geranoriškai sutinka pasikalbėti.

Nesusimąstote, kad kartais jiems įkyrite savo dėmesiu? Žvaigždės tuo dažnai skundžiasi.

Jiems dėmesio per daug, o mums jo visada bus per mažai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Praėjusią savaitę tūkstančius legendinio dainininko Kastyčio Kerbedžio gerbėjų išgąsdino nerami žinia. ...

Į medikų rankas patekęs Kerbedis siunčia žinią nuotrauka, foto

Visa Lietuva yra didelis (mažas) Holivudas. Taip sakau todėl, kad čia, kaip...

Už kokią laisvę reikia padėkot šėtonui nuotrauka, foto

"Šįkart pajūryje įstrigau ilgam", - šypsosi aktorė, knygos autorė ir projekto moterims...

Justė Zinkevičiūtė, įstrigusi prie jūros nuotrauka, foto

Vasario 1-3 dienomis Klaipėdoje pirmą kartą planuojama surengti tarptautinį vaikų ir jaunimo...

Savaitgalį vyks folkloro festivalis nuotrauka, foto

Jaunoji Lietuvos karta švenčia laisvę nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį Lietuva pasitinka 101-ąsias Valstybės atkūrimo metines. Jaunajai mūsų šalies kartai -...

Prašoma siūlyti kandidatus "Albatroso" apdovanojimams nuotrauka, foto

Jūra, Jūrinės kultūros koordinacinė taryba iki vasario 22 d. laukia pasiūlymų "Albatroso" apdovanojimams.

Šventinis stalo teniso čempionatas nuotrauka, foto

Sportas, VASARIO 16 dieną Klaipėdoje, Vakarų stalo teniso akademijoje (Taikos pr.70), vyks 2019...

Nepriklausomybę minės varžydamiesi nuotrauka, foto

Sportas, VASARIO 16 dieną (šeštadienį) Klaipėdos sporto klube "Burpis" (Naikupės g. 21) nuo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 16 min.

Sportas, Paskelbta prieš 26 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...