2020 m. rugpjūčio 13 d. 08:44 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Lietuvių pora per 3,5 metų trispalvę įamžino 64 pasaulio valstybėse

Lietuvių pora per 3,5 metų trispalvę įamžino 64 pasaulio valstybėse nuotrauka, foto

Su Lietuvos vėliava – aplink pasaulį © Asmeninio archyvo nuotr.

Reklama

64 – tiek valstybių per pastaruosius pusketvirtų metų aplankė lietuviai Ella ir Juozas Sakalauskai. Šią darbo reikalais po pasaulį keliaujančią porą neabejotinai būtų galima vadinti Lietuvos ambasadoriais, mat visas savo išvykas svetur jie įprasmina pagerbdami tėvynę ir iškleisdami trispalvę apie žinomiausių bei labiausiai atpažįstamų objektų.

Tradicija į keliones pasiimti mūsų šalies vėliavas Sakalauskų šeimoje gimė dar 2008 m., kai  gausi lietuvių sportininkų delegacija dalyvavo Pekino olimpiadoje. Į varžybas organizatoriai leisdavo įsinešti tik nedidelius nustatyto formato valstybių simbolius.

Tuomet J. Sakalauskui kilo mintis kiekvieną Lietuvos vėliavos spalvą pagaminti atskirai. Trispalvės dalis į olimpiados erdvę įnešdavo skirtingi žmonės, o susitikę tribūnose savo turtą sujungdavo į vieną panaudodami žiogelius. Būtent išradingų lietuvių dėka mūsų šalies simbolis Pekine spindėjo ryškiausiai.

Vėliau, pasak J. Sakalausko, ši istorinė vėliava yra lydėjusi Lietuvos sportininkus ir kitose svarbiose varžybose.

Trispalvė nuolatine jo ir žmonos, vienos garsiausių pasaulyje „Phi Academy“ lektorės, palydove tapo pradėjus po pasaulį keliauti darbo reikalais – autorinę permanentinio makiažo atlikimo ir jo naikinimo techniką sukūrusi lietuvė yra viena geidžiamiausių grožio srities pranešėjų.

Beveik visada Ellą į komandiruotes lydintis verslininkas pasakojo, jog iš pradžių jie nuotraukose įsiamžindavo vilkėdami marškinėlius su lietuviška atributika. Bet po kurio laiko gimė mintis į keliones pasiimti trispalvę.

„Dalies kelionių nuotraukų nesame išsaugoję. Bet tai, ką turime, labai branginame“, – sakė E. Sakalauskienė.

Iš 64 aplankytų valstybių lietuviai išskirtų Peru, Naująją Zelandiją ir Naująją Kaledoniją. Pastarojoje stebino viešbučio kambaryje rasti ausų kamštukai, kurių paskirtis paaiškėjo nusileidus saulei ir atgijus naktiniams gamtos gyventojams.

Nuotykių, pasak Sakalauskų, netrūksta nė vienoje kelionėje – neatnaujintos vizos, valstybių taisyklės, dėl kurių kartais tenka kelionės tikslą pasiekti skirtingais lėktuvais, laiko juostų iššūkiai, pamiršti daiktai... Kartą Juozui teko ieškoti audinių parduotuvės ir pačiam susimeistrauti Lietuvos vėliavą, nes toji, kuri keliauja po skirtingus žemynus, per skubėjimą liko namuose.

„Įsimeni tokius įvykius, kai restorane negali atsigerti sulčių, nes tuo metu jo personalas medžioja patalpose pasislėpusią gyvatę. Arba kai įsiamžini tokioje vietoje, kur to nerekomenduojama daryti dėl politinių aplinkybių“, – pasakojo E. Sakalauskienė.

Ji džiaugiasi kaip lektorė galėjusi keliauti po pasaulį, o kartą vienos išvykos metu apskridusi visą Žemės rutulį.

„Grožio pasaulio guru žinias godžiai geriu ir praktiškai pritaikau daugybę metų. Ir tai nereiškia, kad tuo didžiuojuosi – paprasčiausiai noriu pasakyti: žinių nebūna per daug. Kuo platesnis jų bagažas, tuo užtikrinčiau jautiesi rankomis liesdamasis prie žmogaus veido su tikslu pakoreguoti tai, ką gražaus davė gamta, bet atėmė bėgantis laikas“, – sakė permanentinio makiažo profesionalė, prieš 20 metų atidariusi stiliaus studiją „Elstina“.

Reklama

Prieš daugiau nei ketverius metus E. Sakalauskienė sukūrė autorinę ilgalaikio makiažo šalinimo techniką. Ji tinka ir tais atvejais, kai norima išnaikinti nebepatinkančias tatuiruotes. Būtent Ellos sukurta metodika itin domina grožio srities profesionalus iš viso pasaulio.

„Dabar jau grįžau į Lietuvą. Nuo šiol būtent savo gimtinėje lauksiu visų, norinčių sužinoti permanentinio makiažo kūrimo ar jo šalinimo paslaptis. Besimokantiesiems ir besitobulinantiems meistrams skrydis pas meistrą tikrai nėra iššūkis – tai gana įprasta“, – sakė E. Sakalauskienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Pagėgiuose gyvenantis 17-metis moksleivis Paulius Šimkus įsitikinęs, kad jam puikiai pavyko suderinti...

IT srityje karjeros siekiantis jaunuolis laisvalaikį leidžia mokydamas senjorus nuotrauka, foto

Pasaulyje įsivyravusi pandemija didelės sumaišties įnešė grožio paslaugų industrijoje. Griežtas karantinas keliems mėnesiams...

Verslo plėtra pandemijos metu? Kodėl gi ne! nuotrauka, foto

Kaip senoje, kadais populiarioje dainoje „Vėl namo, vėl namo, seno sodžiaus...

Kraujo balsas pašaukė grįžti namo nuotrauka, foto

„Žirgas – nekaltas. Aš pati buvau neatidi“, – net suabejoti mylimu augintiniu...

Gražuolės raitelės šypseną ilgam užtemdė žirgo spyris nuotrauka, foto

Policijos pareigūnai pajūryje griežtina vairuotojų kontrolę nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos r. PK bendruomenės pareigūnai, kartu su policijos rėmėjais š. m. rugpjūčio...

"Prisiskambinti į gydymo įstaigas - neįmanoma" nuotrauka, foto

Sveikata, Savivaldybei išplatinus informaciją, kad privalomas sveikatos pažymas iki rugsėjo 14 dienos pristatyti...

2 Lietuvos savivaldybes koronavirusas visiškai aplenkė nuotrauka, foto

COVID-19, Nors sergamumas koronavirusu Lietuvoje vėl auga, porai savivaldybių iki šiol pavyko visiškai...

Pasiruoškite: Lietuvą kepins 31 laipsnio karštis nuotrauka, foto

Lietuva, Šiandien šalyje dangus bus nepastoviai debesuotas. Daugiau saulės spindulių sulauks nebent...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...