2020 m. rugsėjo 29 d. 05:14 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Lietuvę pamilusio malaiziečio drama: žmona paliko su neįgaliu vaiku

(1)

2020-09-16, 21:14

Gintarė Kairytė, lrytas.lt

Lietuvę pamilusio malaiziečio drama: žmona paliko su neįgaliu vaiku nuotrauka, foto

Vestuvės turi įvykti balandžio pabaigoje, bet dėl karantino pavyko jas susiorganizuoti tik rugpjūčio pabaigoje.

© D.Aleknienės nuotr.

Reklama

Diana Lysinaitė (34 m.) ir Shermanas Tanas (48 m.) šiemet rugpjūčio pabaigoje susituokė Skudutiškio kaimo (Molėtų raj.) bažnyčioje ir prižadėjo kartu būti ir džiaugsme, ir varge. Jie pastebėjo, kad dar iki santuokos jiems jau buvo tekę patirti ne tik džiaugsmo, bet ir vargo.

Tai poros neišskyrė, tik sustiprino tarpusavio ryšį. Diana su Shermanu susipažino prieš penkerius metus. Tuo metu lietuvė gyveno Tailande, kur turėjo savo barą. Atostogauti ji nuvyko į kaimyninę Malaiziją, į šiai priklausančią labai gražią Penango salą.

Ten apsilankė draugų rekomenduotame bare, kur groja gyva muzika, ir ant scenos pamatė savo būsimąjį vyrą.

„Kai tik išgirdau jį dainuojant, pagalvojau: „Vau, koks galingas balsas“, – atsiminė Diana. Po koncerto vyko vakarėlis, o lietuvės draugai pažinojo muzikantus, tad ji su Shermanu taip ir susipažino.

Nuo tada jie buvo feisbuko draugais ir kartais vienas kitam parašydavo, o tikra pora tapo po metų. Tuo metu Diana pardavinėjo savo barą ir galvojo, ko imtis toliau. Atostogauti kartu su ja į Tailandą atvyko jos mama, ir moterys ruošėsi keturioms dienoms nuvykti į Malaiziją.

„Parašiau Shermanui ir paklausiau, kur jis tuo metu koncertuos – norėjau mamą nusivesti į jo koncertą. Ir nusivedžiau į vieną, o po to į kitą, trečią...

Artimiau susidraugavome su Shermanu ir linksmai leidome laiką kartu, sekėme jo turą, o vietoje keturių planuotų dienų pasilikome Malaizijoje 4 savaites.“

Tada lietuvė su malaiziečiu ir tapo pora – mamos draugija jiems nesutrukdė. Shermanas pasiūlė Dianai kartu dirbti – būti jo vadybininke, padėti organizuoti koncertus ir panašiai. Iki tol jis tokius reikalus tvarkydavo pats, bet viską aprėpti vienam buvo sudėtinga.

Galiausiai mama išvyko namo, o Diana pasiliko Malaizijoje. Ten kartu su mylimuoju pragyveno pustrečių metų. Kuo jie vienas kitam patiko?

„Man Diana patinka, nes ji – sava, kaip vienas iš mano draugų. Bendrauja paprastai, nesimaivo, nekelia dramų. Ji visuomet sako tai, ką galvoja (na, kartais šis bruožas ir problemų sukelia). Ir, žinoma, ji yra labai graži – Lietuvoje daug dailių merginų, bet gražesnės už ją dar nemačiau.

Kai pagalvoju, ji galėtų rinktis iš daugelio vyrų, kiti jai ir naujus „rolsroisus“ ar „mersedesus“ siūlytų, kad tik būtų su jais, o aš to pasiūlyti negaliu, bet ji pasirinko būtent mane, taigi man be galo pasisekė“, – angliškai pasakojo Shermanas.

Tiesa, kai jis prabilo apie „rolsroisus“, Diana užginčijo, kad niekas nieko panašaus jai nesiūlytų, o vyras ją idealizuoja.

Reklama

Na, o jai įspūdį padarė ne tik mylimojo balsas, bet ir draugiškumas. Malaizijoje jis buvo gana žinomas, tapęs įvairių konkursų nugalėtoju, bet bendravo paprastai, šiltai ir visiškai nebuvo pasipūtęs.

„Ir mes vienas kitą labai gerai suprantame ir palaikome“, – pastebėjo Shermanas.

2019 m. jis pirmą kartą trims mėnesiams atvyko į Lietuvą, ir, kaip pats sako, iš karto ją įsimylėjo. Jam labai patiko ir tai, kad čia yra keturi metų laikai, ir gamta, ežerai bei miškai.

Be to, čia daug mažiau žmonių ir daugiau erdvės nei Malaizijoje. Beje, Diana Lietuvoje irgi negyveno jau 10 metų ir pastebi, kad šalis per tą laiką labai pasikeitė į gerąją pusę – aplinka tapo gražesnė, o žmonės – draugiškesni ir tolerantiškesni.

Pirmojo vizito į Lietuvą metu Shermanas spėjo ir sudalyvauti LNK televizijos projekte „Finalo ketvertas“ – Diana užpildė anketą, ir malaizietis buvo pakviestas į projektą, kur pelnė nemažai lietuvių simpatijų. 

Reklama

Diana tiki, kad jos vyrui atsiras vietos ir Lietuvos scenoje.

Liūdniausia istorijos dalis – sūnaus netektis

Po pirmojo vizito į Lietuvą grįžę į Malaiziją Shermanas su Diana vis pasišnekėdavo, kad norėtų daugiau laiko leisti čia, gal ir apsigyventi Europoje, o ne Azijoje. Tačiau to daryti kurį laiką nesiryžo dėl Shermano neįgalaus 8 m. sūnus Ethano.

Sūnaus jis susilaukė su savo ankstesniąja žmona, su kuria dabar išsiskyręs. Pirmaisiais gyvenimo metais Ethanas buvo kaip paprastas sveikas vaikas, o vėliau jo būklė staiga pablogėjo – jis nebegalėjo vaikščioti, kalbėti, kramtyti maisto.

Gydytojai diagnozavo mitochondrinę ligą. Vaikas vien gulėjo lovoje, buvo maitinamas per vamzdelį, o jo organai nebesivystė ir jokių galimybių jam padėti nebuvo.

Beje, Shermanas seniau atlikdavo vien kitų autorių dainas, o savo pirmąją dainą „Smile Again“ parašė, įkvėptas savo sūnaus, ir skyrė jam. Tik berniukas dainos žodžių nesuprato ir net neaišku, ar galėjo juos girdėti.

Vestuvės turi įvykti balandžio pabaigoje, bet dėl karantino pavyko jas susiorganizuoti tik rugpjūčio pabaigoje.

Reklama

Netrukus po to, kai vaikas tapo neįgaliu, jo mama tiesiog pabėgo nežinia kur, ir vaikas liko vien su tėčiu. Šiam į pagalbą atėjo jo mama, kaip sykis turėjusi darbo su neįgaliais vaikais patirties, ir Ethanu jie rūpinosi dviese.

Kai vienišo tėvo gyvenime atsirado lietuvė Diana, ji taip pat prisidėjo prie ligoniuko priežiūros.

„Mačiau televizijos laidą apie klaipėdietį Danielių, kuris taip pat sirgo panašia liga, o juo taip pat rūpinosi vien tėtis, nes mama užgriuvusio vargo neištvėrė ir pabėgo. Stebėjausi, kad šių dviejų vaikų ir jų tėvų istorijos labai panašios“, – pastebėjo Diana.

Praėjusių metų pabaigoje lietuvaitė viena grįžo į Vilnių sutikti Kalėdų su savo šeima, bet vos grįžusi sulaukė liūdnos žinios – Ethanas mirė. Gruodžio 25 d. ji jau sėdėjo lėktuve, skrendančiame atgal į Malaiziją – skubėjo į berniuko, kurį jau buvo spėjusi pamilti, laidotuves. 

Vestuvėms sutrukdė karantinas

Kai sūnaus neliko, Shermano niekas Malaizijoje nebelaikė, tad jie su Diana sutarė vėl keliauti į Lietuvą, čia susituokti, galbūt ir pasilikti ilgesniam laikui.

Atvyko į Vilnių vasario viduryje ir pradėjo ruoštis vestuvėms, kurias planavo atšvęsti balandžio pabaigoje. O tada atėjo karantinas. Shermano dokumentai, reikalingi vestuvėms ir turėję jam iš paskos atkeliauti iš Malaizijos į Lietuvą, kažkur įstrigo – valstybinės įstaigos užsidarė dėl karantino.

Reklama

Strigo ir daug kitų reikalų, pora buvo pasimetusi ir nebežinojo, ko griebtis. Vestuves atidėjo, bet galiausiai susituokė rugpjūčio 29 d.

Tikriausiai galima sakyti, kad šiuo metu Shermanas Lietuvoje yra nelegaliai – jo leidimas čia būti baigėsi rugpjūčio viduryje. Jis turėjo skrydžio bilietą atgal į Malaiziją per Stambulą, tačiau reisai nevykdomi. Gal ir būtų galima pasiekti Malaiziją per kitas šalis, bet būtų labai sudėtinga, juk skrydžiai vyksta ne visur, o kur dar reikalavimai izoliuotis.

Pažintis užsimezgė vienos Malaizijai priklausančios salos bare.

„Migracijos tarnybos atstovų Vilniuje klausiau, ką mums tokioje situacijoje daryti, bet jie tik gūžčiojo pečiais. Sakė, kad įstatymuose nenumatyta galimybė pratęsti leidimą pasilikti, bet juk įstatymuose nekalbama apie karantiną...

Tuomet kreipėmės į Migracijos tarnybos atstovus Utenoje – provincijoje jie rūpestingesni, tikrai stengiasi mums padėti, tad gal pavyks šį reikalą sutvarkyti“, – pasakojo Diana. Prasitarė, kad jai susidarė įspūdis, jog kai kurie pareigūnai galvojo, jog Shermanas su ja tuokiasi dėl vizos ir galimybės gyventi Europoje.

Reklama

Tačiau juk jie pažįstami jau seniai, patyrę kartu ir šilto, ir šalto, ir neabejoja, kad yra vienas kitam skirti. 

Neišsirenka vieno stiliaus

Kol kas pora gyvena iš santaupų. Svarsto galimybę ateityje imtis savo verslo, bet tam Shermanui reikia susitvarkyti dokumentus. Jei visgi planų imtis verslo atsisakys, Diana mėgins įsidarbinti pagal turimą šokių mokytojos specialybę.

Vasarą Lietuvoje Shermanas ne kartą koncertavo. Pavyzdžiui, pasirodė festivalyje „Visagino country“, kur lietuviškai sudainavo dainą „Dalia dalužė“. Po to organizatoriai sakė, kad ir kitų dalyvių iš užsienio prašys paruošti po vieną lietuvišką dainą.

Beje, Shermanui artimi keli muzikos stiliai – kantri, bliuzas, fankas, soul. „Kartais pats pagalvoju, kad reikėtų pasirinkti vieną muzikos stilių, bet kaip apsispręsti, kurį?“ – nusijuokė atlikėjas. 

Neseniai susituokusi pora jau buvo matė ne tik džiaugsmo, bet ir vargo.

Lietuvoje jis norėtų koncertuoti ir toliau, bet dar nežinia, ar pavyks čia rasti sau vietą. Jei labai reikėtų, imtųsi ir paprasto darbo, bet kol kas tokios būtinybės nėra (kaip ir leidimo dirbti).

„Mano vyro balsas tikrai ypatingas, labai sodrus ir galingas, tad aš nuoširdžiai tikiu, jog tokio lygio atlikėjui turi atsirasti vietos ir Lietuvos scenoje. Ir kai Shermanas dalyvavo TV projekte, prodiuseris Martynas Tyla sakė, kad jo daina „Smile Again“ skamba kaip pasaulinis hitas, o jis pats – labai talentingas“, – negailėjo savo vyrui gražių žodžių Diana. 

Šventė be oficialių kalbų

Nepaisant minėtųjų nesklandumų su dokumentais, pagaliau įvykusios poros vestuvės jauniesiems bei svečiams paliko puikių įspūdžių. Vasarą jiedu nemažai laiko leidžia sodyboje tarp miškų Molėtų rajone, ir jiems ten labai patinka, tad ir vestuvėms rinkosi aplinkines vietoves – įžadus davė medinėje Skudutiškio bažnyčioje, o vėliau šventė Luokesų dvare.

„Viską organizavomės patys ir norėjome, kad šventė vyktų jaukiai, neįpareigojančiai, be jokių oficialių kalbų – juk prieš jas sakydami svečiai nerimauja ir negali atsipalaiduoti. Mums šiltą atmosferą sukurti puikiai pavyko.

Vestuvių liudytojai buvo ir geri šventės vedėjai, o pakviesti į šventę Shermano bičiuliai lietuviai muzikantai dar ir pagrojo“, – džiaugėsi jaunavedžiai. Dainavo ir pats Shermanas – jis žmonai skyrė dainininkės Adele dainą „Make You Feel My Love“.Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Ramus

2020-09-17   11:44

IP: 172.69.190.76

Ne kas. Bus dar straipsniu su prasymu - gelbekit, padekit, as nekalta....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Lietuvoje vis didesnį nerimą kelia stiprėjanti antroji koronaviruso banga. Vis dėlto...

Koronaviruso nutildytas solistas jėgų turėjo tik maldai nuotrauka, foto

Kretingiškis vyndarys Vytautas Kanapka iš Vyno dienų šventės parsivežė net 5 diplomus....

Kretingiškio vynas – vėl tarp geriausių nuotrauka, foto

Išmaniųjų technologijų pripildytame pasaulyje beveik visa informacija yra internete, ne išimtis...

Chemijos mokytoja mokykloje labiausiai nemėgo chemijos nuotrauka, foto

Vieno geriausių Lietuvos kovotojų, pasaulio kikbokso čempiono, "Metų klaipėdiečio" Sergejaus Maslobojevo šeimoje...

Sergejus Maslobojevas su žmona susilaukė trečios atžalos nuotrauka, foto

Pasirašyta sutartis dėl dviračių tako Smiltynė-Nida sutvarkymo nuotrauka, foto

Neringa, Bendradarbiavimo sutartis tarp Neringos savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos...

Ramūno Karbauskio atmintinė abejančiam rinkėjui nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) išleido spalvotą žurnalą „Neliečiamieji". Matyt,...

Abi pirmosios ponios pasirinko mėlynas sukneles nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmadienį vakarą į Lietuvos Prezidentūrą atvyko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas su pirmąja...

„Estonia“ katastrofos metinės: iš 989 žmonių žuvo 852 nuotrauka, foto

Jūra, Pirmadienį minimos dvidešimt šeštosios kelto „Estonia“ katastrofos metinės. „Estonia“ nuskendo 1994 m....

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...