2018 m. lapkričio 21 d. 02:48 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

„Kiekvieną rytą save įtikinėju, jog tai – ne sapnas“

2017-07-18, 11:44

Jur­gi­ta NAG­LIE­NĖ, „Žemaitis"

„Kiekvieną rytą save įtikinėju, jog tai – ne sapnas“ nuotrauka, foto

Rietaviškė Simona Budreckaitė, įveikusi ne vieną atranką ir užnugaryje palikusi kelis šimtus konkurentų, buvo pakviesta į projektą „Misija Sibiras’17“ ir vakar kartu su keliolika projekto dalyvių buvo išlydėta į ekspediciją į Sibirą. Grįžus lauks daug kelionių po Lietuvos miestus ir miestelius, susitikimų su vietos bendruomenėmis ir moksleiviais, pasakojant apie ekspediciją, joje patirtus įspūdžius, misijos tikslus. Kodėl tam ryžosi, paprašėme papasakoti pačios S. Budreckaitės.

„Nuo mažens klausydavausi močiutės gyvenimo istorijų. Vienas iš jos išgyventų laikotarpių – trėmimai. O prieš kokį dešimtį metų išgirdau apie projektą „Misija Sibiras“, – pasakojimą pradėjo mergina, įgijusi slaugytojos specialybę ir šiuo metu gyvenanti Vilniuje. – Bėgant metams, internete kvietimai užpildyti anketą gundė vis labiau. Bet pritrūkdavo drąsos… Prieš trejus metus nusprendžiau, jog reikia pabandyti. Bet ir tada pasitikėjimo stigo. Atrodė – tūkstantis norinčiųjų, kodėl turėčiau pakliūti tarp laimingųjų?“ Rietaviškė prisimena, jog visus tuos metus sunkiausiai būdavo sulaukti, kol paskelbs, kas kviečiamas dalyvauti kitame atrankos etape.

S. Budreckaitė jau trylika metų yra skautė. „Turbūt tai suteikė didžiausią pasitikėjimą ir pagimdė troškimą, jog „Misija Sibiras“ taptų mano gyvenimo misija“, – sakė ji. Visus trejus metus merginai pavykdavo pakliūti į bandomuosius žygius. Šiemet jis vyko Kauno apylinkėse. Per dvi dienas apie šimtas žygeivių įveikė beveik 50 kilometrų, buvo surengti susitikimai su buvusiais tremtiniais Vytautu Sidaru ir Irena Saulute Valaityte-Špakauskiene, klausytasi jų išgyvenimų. Pasak S. Budreckaitės, įspūdį paliko ir išgirstos bendražygių gyvenimo istorijos.

Bandomajame žygyje dalyvavo ir dar viena rietaviškė Vilmantė Lukauskaitė. Ji laimę patekti į projektą bandė jau ne pirmą kartą. Šis žygis jai, kaip ir S. Budreckaitei, buvo trečiasis. V. Lukauskaitę dalyvauti projekte įkvėpė prieš dešimt metų jos mokykloje apsilankęs ir apie „Misiją Sibiras“ pasakojęs keliautojas Gintautas Alekna. „Jo žodžiai taip stipriai mane palietė turbūt todėl, kad augau klausydamasi savo dėdės istorijų apie tremtį ir gyvenimą Sibire. Todėl ši misija ir jos tikslai man atrodė labai artimi“, – sakė rietaviškė.

Merginos tikino, jog bandomuosiuose žygiuose sunkiausia įveikti save, kai jau atrodo, jog daugiau nebegali žengti nė žingsnio. Tačiau nuovargį atperka būrys linksmų, energingų, viena idėja tikinčių bendrakeleivių, kurie visuomet palaiko, paskatina ir pralinksmina.

V. Lukauskaitei ir šiemet pritrūko sėkmės bandant įveikti atranką, o S. Budreckaitei šįkart likimas buvo dosnus – mergina išgirdo, jog yra kviečiama dalyvauti ekspedicijoje. „Vis dar kiekvieną rytą save įtikinėju, jog tai – ne sapnas… Liepos 17-ąją šešiolika piliečių vyksime įgyvendinti misijos. Tikimės surasti gyvąją istoriją Rusijos Irkutsko srityje, kur aplankysime ir sutvarkysime daugiau nei 10 lietuvių kapinių bei susitiksime su lietuviais Nižneudinsko ir Tulūno rajonuose“, – prieš kelionę „Žemaičiui“ sakė S. Budreckaitė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir...

Grįžusieji: "Gerai gyventi galima ir Lietuvoje" nuotrauka, foto

Atgimstančios Lietuvos laikais režisiere dirbdama Vida Bladykaitė ėmė garsėti kaip dramaturgė, poetė,...

Maskva - Naujoji Akmenė - Niujorkas nuotrauka, foto

Kompozitorius ir dainų autorius Stanislavas Stavickis-Stano patvirtino jau kurį laiką sklandžiusius gandus...

Stano prisipažino sergantis kraujo vėžiu nuotrauka, foto

Šių metų lapkritį sukanka 15 metų, kai Danutė Žvinklytė paskirta teisėja, nors...

Teisėja Danutė Žvinklytė: "Aš didžiąją gyvenimo dovaną - žmonių meilę ir pasitikėjimą - jau gavau" nuotrauka, foto

Nuomos Ledų rago įlankos krantines nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos miesto savivaldybė nusprendė penkeriems metams išnuomoti Ledų rago įlankos krantines ir...

Edas Butvilas - geriausias nuotrauka, foto

Sportas, KLAIPĖDIETIS tenisininkas Edas Butvilas, šiemet daugybę kartų džiuginęs savo sporto pergalėmis, iškovotų...

Prieš išvyką į Vengriją - pergalės Lietuvoje nuotrauka, foto

Sportas, Būrys Klaipėdos karatistų artėjantį savaitgalį vyks į Vengriją, kur jų laukia vienos...

Iš Vilniaus - su čempionų laurais nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Viesulo" sporto centro dziudo atstovai Vilniuje vykusiame Lietuvos dziudo moksleivių čempionate...

Jūra, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...