2020 m. liepos 5 d. 12:34 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Julija Jačėnaitė - apie džiazą ir viltis

Julija Jačėnaitė - apie džiazą ir viltis nuotrauka, foto

Muzikos albumą "Nineteen.. live" išleidusi Julija Jačėnaitė šį darbą vadina pačia gražiausia tėvų ir rėmėjų dovana gimtadienio proga. "Šį pavasarį man paskutinį kartą suėjo "niolika"... Taigi skaičius 19 albume dominuoja neatsitiktinai", - aiškina Julija, kurią daugelis prisimena iš televizijos laidų "Peliuko Miko smagumai" bei "Saulės zuikutis".

"Nineteen... live" išleistas "bandomuoju" 1000 egzempliorių tiražu. "Tikimės, žmonės išgirs, susidomės, tada ir tiražas padidės", - sako "Julia Jazz Trio" lyderė. Vokalistė Julija, klavišininkas Paulius Zdanavičius ir būgnininkas Mindaugas Juškevičius - įpratę muzikuoti gyvai, tad ir albumą įrašė gyvo garso.

Kodėl nusprendėte ne įsitaisyti įrašų studijoje, o imtis albumo "švarraščio" Vilniaus "Jazz klube"?

Nuo vaikystės buvau pratinama ir pati visada norėdavau dainuoti "gyvai", net tada, kai sirguliuodavau. "Gyvą" dainavimą iki šiol laikau vienu iš savo tikslų. Tai buvo viena iš priežasčių, dėl kurios ne užsidarėme studijoje, kaip daugelis Lietuvos pop- ir džiazo muzikos atlikėjų, o tiesiog susikaupėme ir šių metų kovo 11 d. klube įrašėme gyvo garso koncertą. Viena vertus, tai nebuvo labai sunku, nes "Julia Jazz Trio" visada koncertuoja "gyvai", tačiau, kita vertus, tai buvo didžiulis išbandymas - dainuoji ir žinai, kad nieko pakartoti negalima, kad kiekvienas išgautas garsas fiksuojamas, ir tuo pat metu turi nepamiršti žiūrovų. Tikrai nepamirštamas, jaudulio ir džiaugsmo kupinas jausmas (šypsosi. - aut. past.).

Kaip susibūrė jūsų trijulė?

Iš pradžių koncertavome dviese su Pauliumi - aš dainavau, jis akompanavo klavišiniais. Tik po daugiau nei metų prie mūsų labai sėkmingai prisijungė mušamaisiais grojantis Mindaugas - taip atsirado "Julia Jazz Trio". Stengiamės kuo daugiau koncertų groti drauge, tačiau esame "nesurišti" (juolab kad džiazo srityje populiarūs "muzikiniai mainai"), tad neatsisakome ir kiekvienas atskirai dalyvauti įvairiuose muzikiniuose projektuose su įvairiais atlikėjais.

Albume - daugiausia klasika laikomos dainos (pvz., "Dream a Little Dream of me", "Love Me Tender", "Besame Mucho"). Kodėl pasirinkai būtent jas? Ar Tave domina muzikiniai eksperimentai?

Rinkdami dainas šiam albumui norėjome, kad jos būtų mielos ir mums, ir klausytojams. Manau, šios muzikos galima klausytis ir džiazo klube, ir jaukiai įsitaisius namuose su arbatos puodeliu...

Muzikiniai eksperimentai - labai įdomu. Paskutiniu metu teko padainuoti ir su hiphopo grupe "Konektaz", taip pat dalyvavau projekte, kur improvizavau grojant didžėjui. Tikiuosi, tokių muzikinių bandymų ateityje vis daugės.

Albume yra viena Tavo sukurta daina. Ar komponavimas ir tekstų kūrimas Tave traukia?

Kai įstojau į Vilniaus Konservatoriją, susipažinau su džiazo muzikos pagrindais, buvo labai smalsu pačiai pabandyti kurti savo kompozicijas. Tačiau tai nėra lengva - reikia sulaukti, kol užsuks visagalis įkvėpimas... Džiaugiuosi, kad jis manęs nepamiršta ir vis atneša naujų minčių.

Beje, 2003-iųjų pavasarį festivalyje "Vilnius Jazz Junior" drauge su Jano Maksimovičiaus vadovaujamu ansambliu pristačiau savo kūrybos muzikos projektą ir buvau apdovanota diplomu už autorines kompozicijas. Tai skatina nesustoti, ir leidžia pasvajoti apie savo kūrybos dainų albumą...

Kaip galėtum nusakyti džiazo esmę ir ką jis reiškia asmeniškai Tau?

Džiazas iš kitų muzikos stilių išsiskiria laisve, improvizacija - tą patį kūrinį galima atlikti daugybe variantų; gebėjimu vienyti - ši muzika suartina įvairaus amžiaus, įvairių tautų žmones; universalumu - šią muziką gali dainuoti ar groti, kai tau 19, ir visą tą laiką, kol sulauksi 99...

Reklama

"Džiazuojanti" administratorė

Kur ir kaip ilgai mokeisi muzikos? Ar profesionalumą, Tavo manymu, lemia specialios žinios?

Dainuoti žiūrovams pradėjau nuo 3 metų. Pirmieji (beje, patys mieliausi) mokytojai buvo tėvai. Iki 10-os klasės mokiausi klasikinio fortepijono specialybės M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje, vėliau du metus mokiausi Vilniaus Konservatorijos Estradinės muzikos skyriuje džiazo fortepijono ir vokalo specialybių. Šiuo metu esu Vilniaus kolegijos Muzikos studijų centro džiazo vokalo specialybės pirmakursė. Manau, kiekvienas muzikantas turi išmanyti muzikos teorijos, harmonijos pagrindus, o norint tapti profesionaliu atlikėju, reikia nuolat lavinti balsą, techniką, kaupti repertuarą ir stengtis atrasti muzikoje kuo daugiau spalvų.

Kokios muzikos mėgsti klausytis, kokius muzikantus laikai savo autoritetais?

Mano nuomone, kiekvienas muzikantas turi domėtis įvairia muzika. Ypač kalbant apie džiazą, nes šis stilius turi daug atšakų ("free jazz", "cool jazz", "acid jazz" ir t.t.). Taigi stengiuosi klausytis įvairių stilių: popmuzikos, hiphopo, roko; žinoma, mieliausiai klausausi džiazo: Al Jarreau, Diana Krall, taip pat Erykah Badu, Jamiroquai... Kartais labai smagu prisiminti klasiką - pasiklausyti Bacho, Mocarto, Šopeno...

Ar muziką laikai savo gyvenimo keliu?

Niekada negali žinoti, kokių staigmenų ruošia likimas, tačiau tikiuosi, kad muzika visada bus šalia.

Ar šiuo metu muzika yra tavo pagrindinė veikla?

Taip - mokausi Muzikos studijų centre, repetuoju, koncertuoju, dalyvauju įvairiuose projektuose, tad muzika tikrai yra pagrindinė ir mieliausia man veikla. Nors, be jos, dar dirbu administratore vienoje grožio studijoje.

"Kartais jaučiuosi it laimės kūdikis"

"Televizinė" patirtis praverčia gyvenime? Ar turi planų kurti arba vesti laidą?

Taip, televizijoje daug ko išmokau - tvardyti jaudulį, bendrauti su žmonėmis ir dar daug subtilių dalykų, kurie labai praverčia scenoje.. Ir minčių apie naują muzikinį televizinį projektą jaunimui tikrai yra (šypsosi. - aut. past.).

Esi linkusi save laikyti laimės kūdikiu ar tikslo siekiančia užsispyrėle? Ką labiau vertini ir kuo tiki - atsitiktine sėkme ar rimtu darbu?

Manau, sėkmė lanko tuos, kurie stengiasi, dirba ir atkakliai siekia tikslo. Stengiuosi tai daryti, gal todėl mano gyvenime yra akimirkų, kai tikrai jaučiuosi laimės kūdikis.

Ar paisai aplinkinių nuomonės?

Tiek gyvenime, tiek konkrečiau - kalbant apie muziką - man labai svarbi mamos ir tėčio, artimiausių draugų nuomonė. Jie ir pagiria, ir pakritikuoja, palaiko ir padeda apsispręsti sunkiu momentu.

Laikai save vėjavaike ar rimtuole?

Gyvenimas yra įdomesnis, kai vieną dieną esu rimta, kitą - vėjavaikė, trečią - surimtėjus vėjavaikė, o vėliau būtinai ir vėjavaikiška rimtuolė (juokiasi. - aut. past.).

Kokiomis mintimis ir sumanymais gyveni dabar?

Šiuo metu stengiuosi sėkmingai užbaigti mokslo metus ir fantazuoju apie smagias vasaros atostogas. Su "Julia Jazz Trio" galvojame apie koncertų turą po Lietuvą, svajojame vėliau išvažiuoti ir į Europą, o aš viliuosi, kad "Julia Jazz Trio" kada nors būtinai pavirs į "Julia Jazz Band"!

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Darbėniškių seserų Chajos ir Esteros Chaimaičių nuo nacių genocido išgelbėjimo istorija –...

Seserų Chaimaičių gelbėjimo istorijos užmaršties dulkes nupūtus nuotrauka, foto

Adomas Zubė - jaunasis kultūros žurnalistas, kurio balsą galima išgirsti LRT radijuje...

Jaunasis klaipėdietis taip ir nepamilo žurnalistikos studijų nuotrauka, foto

Birželio 16-ąją kartu su skaitytojais dalijomės skaudžia žinia – mirė tūkstančius lietuvių...

8-metį sūnų palaidojęs klaipėdietis prakalbo apie netektį nuotrauka, foto

Viso karantino laikotarpiu aktyviai dirbęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikino, kad...

Verygos atostogos: prie Baltijos, bet ne Lietuvoje nuotrauka, foto

Priešais esanti siena - dar ne riba nuotrauka, foto

SE, "Tikrai buvo tokių dienų, kai gulėjau ant grindų kilimėlio apsikabinusi radiatorių", -...

Per parą - 5 nauji atvejai, 3 įvežtiniai nuotrauka, foto

COVID-19, Per praėjusią parą užregistruoti penki nauji koronaviruso atvejai: trys Vilniaus ir...

Kretingos rajone per eismo įvykį nukentėjo žmonės nuotrauka, foto

Kriminalai, Sekmadienio rytą Kretingos rajone įvyko eismo įvykis, automobilyje prispausti žmonės.

Palmira: šiandien – Mėnulio užtemimas, būtinas atsargumas nuotrauka, foto

Įvairybės, Sudėtingesnis sekmadienis, kai būtinas saikas, atsargumas švenčiant, pramogaujant.

SE, Paskelbta prieš 33 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...