2020 m. liepos 5 d. 13:57 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Hermanas Šulcas tėviškę pavertė Jaunimo sodyba

(2)

2010-06-30, 10:24

"Pajūrio naujienos"

Hermanas Šulcas tėviškę pavertė Jaunimo sodyba nuotrauka, foto

Viliaus MAČIULAIČIO nuotr.

Reklama

Šis birželis kunigui misionieriui Hermanui Šulcui, jau 32 metus dirbančiam Ruandoje, Afrikoje, paženklintas dviem ryškiomis datomis: per šventą Antaną jam buvo suteiktas Kretingos rajono Garbės piliečio vardas, o savaitgalį jo tėviškėje, Kėkštų kaime, buvo atšvęstas kunigo čia įkurtos Jaunimo sodybos 10–metis.

Antrasis 71-erių kunigo H. Šulco vardas yra Jonas. Todėl ir šventė įvyko trumpiausią metų naktį: Jaunimo sodybos vaikai kunigui ir svečiams parodė senoviniais pagoniškais papročiais nuspalvintą programą, kurią papildė jungtinė Jokūbavo ir Raguviškių kaimo kapela. Šventėje išnyko ribos tarp tautų, žemynų bei jų papročių: viename būryje dainas traukė ir vaišinosi lietuvaičiai, ruandiečiai, Brazilijos lietuviai.

Buvo iškeltos Lietuvos, Ruandos bei ES vėliavos ir sugiedoti himnai.

Vakaro nuotaikai egzotikos suteikė ekspresyvūs afrikietiški šokiai, vaizduojantys buitį bei liūto medžioklę: juos šoko būrys ruandiečių, tolimojoje Afrikoje kunigo įkurtos Jaunimo sodybos auklėtinių.

Šįkart H. Šulcas į Lietuvą atsivežė ir patį vyriausią savo parapijos krikščionį - paties pakrikštytą 82 metų Andrė. Andrė taip pat dar gana energingai įsijungė į savo tautiečių šokį.

Šventėje dalyvavo ir jau dešimtmetį Klaipėdoje gyvenantis Brazilijos lietuvis Flavijus Bacevičius su šeima, kuris buvo vienas iš H.Šulco Brazilijoje, San Paulo lietuvių bendruomenėje, įkurtos skautų organizacijos narių.

"Bendras pasibuvimas šįvakar – tai padrąsinimas nenurimti ir veikti toliau. Ši Jaunimo sodyba mano tėviškėje atsirado iš daugelio žmonių palaikymo, patarimų ir pagalbos. Po Nepriklausomybės paskelbimo atgavau 60 ha savo senelio žemės, bet bijojau net prasitarti, kad ketinu čia įkurti Jaunimo sodybą, - sodybos pradžią priminė H. Šulcas.

- Žmonės galėjo mane palaikyti pamišėliu, nes Ruandoje jau veikė mano įkurta Jaunimo sodyba, kurioje glaudžiau kelis šimtus po tarpusavio genčių karų likusių našlaičių. Tačiau sulaukęs svarios vienos Vokietijos televizijos bei užsienio šalių geradarių finansinės paramos ir giminių palaikymo, pradėjau statybos darbus. Ligi šiol atsimenu tą jausmą, kai pirmąkart atsiguliau ant savos žemės, ant žolėtos pievos. Bet esu vienuolis, ir tą žemę nusprendžiau atiduoti vaikams bei jaunimui“.

Sodyboje palaipsniui statėsi pastatai. Pirmieji vaikai buvo surinkti ir atvežti iš Klaipėdos prieigose buvusio Kalotės sąvartyno.

Dabar savaitgaliais sodybą lanko apie 60 vaikų, kurie čia atvežami iš socialinės rizikos šeimų ir mokomi bendravimo, saviraiškos bei kitų gyvenimiškų įgūdžių. Sodyboje rengiamos įvairios tarptautinės stovyklos, kūrybinės dirbtuvės, seminarai. Joje dirba būrys nuolatinių darbuotojų bei savanorių būrys, kuriam vadovauja kunigo H. Šulco paskirta Vaiva Stanevičiūtė. Sodyba yra išlaikoma iš geradarių lėšų.

"Sodyboje daugėja vaikų, o kartu – ir darbų. Matau tokią sodybos viziją: vaikų auklėjimas ir žemdirbystė. Norėčiau, kad vaikai matytų, kaip auginami gyvuliai ir javai, kaip melžiamos karvės. Tam reikalinga, kad sodyboje apsigyventų ūkininkas, turintis pedagogo gyslelę. Tačiau kol kas neradau tokios šeimos. Mano svajonėse šitoje sodyboje turėtų būti išvystytas ir agroturizmas. Kol kas turime du ponius, pulką žąsų, vištų, ančių“, - kalbėjo H. Šulcas, savo tėviškę aplankantis kasmet.

Iš savo tėviškės Kėkštų kaime kunigas išvyks liepą: į Ruandą jis sugrįš aplankęs geradarius JAV, kurie remia jo misionierišką veiklą Afrikoje bei Lietuvoje.

Reklama

Faktai

Hermanas Jonas Šulcas - Lietuvos kunigas salezietis, misionierius, globos namų, amatų mokyklos ir gimnazijos Ruandoje bei Jaunimo sodybos Kėkštuose, Kretingos rajone, įkūrėjas - gimė 1939 m. Jam buvo ketveri, kai šeima pasitraukė į Vokietiją.

H. Šulcas mokėsi Vasario 16-osios gimnazijoje Vokietijoje ir Saleziečių berniukų gimnazijoje Italijoje. 1969–1971 m. jis - Vasario 16-osios gimnazijos kapelionas ir sporto mokytojas. 1971-1975 m. H. Šulcas dirbo vikaru San Paulo lietuvių parapijoje.

Nuo 1978 m. jis - misionierius Ruandoje, Musha kaime, 60 km nuo sostinės Kigalio.

H. Šulcas laisvai kalba 9 kalbomis.

Kunigo misionieriaus H. Šulco įvertinimai:

Reklama

2006 m. suteikta projekto "Lietuvos garbė“ nominacija "Metų pašaukimas“.

2007 m. Kretingos laikraščio "Pajūrio naujienos“ skaitytojai išrinko Metų žmogumi.

2008 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžius.

2010 m. Kretingos rajono Garbės piliečio vardas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Tomas

2010-07-01   08:29

IP: 195.182.68.121

Buvau jo misiose laikytose M. T. Karalienes baznycioje ana savaite, likau suzavetas. Daugiau tokiu zmoniu.

arvydas

2010-06-30   12:53

IP: 212.183.140.23

daugiau tokiu zmoniu

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Darbėniškių seserų Chajos ir Esteros Chaimaičių nuo nacių genocido išgelbėjimo istorija –...

Seserų Chaimaičių gelbėjimo istorijos užmaršties dulkes nupūtus nuotrauka, foto

Adomas Zubė - jaunasis kultūros žurnalistas, kurio balsą galima išgirsti LRT radijuje...

Jaunasis klaipėdietis taip ir nepamilo žurnalistikos studijų nuotrauka, foto

Birželio 16-ąją kartu su skaitytojais dalijomės skaudžia žinia – mirė tūkstančius lietuvių...

8-metį sūnų palaidojęs klaipėdietis prakalbo apie netektį nuotrauka, foto

Viso karantino laikotarpiu aktyviai dirbęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikino, kad...

Verygos atostogos: prie Baltijos, bet ne Lietuvoje nuotrauka, foto

Kretingos rajone per eismo įvykį sužeisti 3 žmonės nuotrauka, foto

Kriminalai, Sekmadienio rytą Kretingos rajone įvyko eismo įvykis, automobilyje prispausti žmonės.

Lietuvoje minima Globėjų diena nuotrauka, foto

Lietuva, Liepos pirmąjį sekmadienį minima Globėjų diena – ji skirta padėkoti savo šilumą...

Atia, Indija nuotrauka, foto

SE, "Kiekviena kelionė į Indiją primena indų dievo Šivos šokį: kažką sugriauna, kad...

Priešais esanti siena - dar ne riba nuotrauka, foto

SE, "Tikrai buvo tokių dienų, kai gulėjau ant grindų kilimėlio apsikabinusi radiatorių", -...

Kriminalai, Paskelbta prieš 13 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 29 min.

SE, Paskelbta prieš 56 min.

SE, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...