2019 m. kovo 21 d. 22:12 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Giminių kraštas

2005-11-26, 12:00

Giedrė PETKEVIČIŪTĖ

"Visai nedžiugina manęs šis sutapimas. Palikite mane ramybėje", - "Vakarų ekspresui" paskambinus pareikalavo Stasys Povilaitis.

Ne tas, kurį esame įpratę matyti scenoje. Šis Stasys Povilaitis gyvena Šiauliuose ir nieko bendra su muzika neturi. Sprendžiant iš to, kad ponas Stasys kalbėtis kategoriškai atsisakė, šis vardas ir pavardė jam išties pagadino gyvenimą...

Ne be pagrindo apie Lietuvą sakoma, kad tai - giminių kraštas. Šalyje gyvena šimtai bendrapavardžių. Nesuskaičiuojama daugybė Petraičių, Jonaičių, Vaitkų bei kiti populiarių pavardžių turėtojai dėl to atsiduria netikėčiausiose situacijose.

Nenorėjo būti Petraitis

Petras Simonaitis - klaipėdietis verslininkas, prieš keletą metų uostamiestį iškeitęs į sostinę. Tuomet artimieji ir verslo partneriai jį dar pažinojo kaip Petrą Petraitį. Vieną dieną 29-erių vyrui trūko kantrybė ir jis ryžosi pavardę pasikeisti.

"Juk puikiai žinote, kad Petraičių yra ant kiekvieno kampo. O jei dar esi Petras Petraitis! Tai juk baisu! - skėsčiodamas rankomis kalbėjo pašnekovas. - Kone visur, kur tik tekdavo bendrauti su žmonėmis, susidurdavau su "giminėmis", o kiek painiavos dėl to kildavo... Kartą sulaukiau skambučio, kad laimėjau kelionę į Izraelį. Iš pradžių nieko nesupratau - lyg ir nedalyvauju jokiuose žaidimuose, bet kai pasakė mano vardą ir pavardę... Nuėjome į tą firmą abu su drauge - laimingi be galo be krašto - o pasirodo, kad kelialapį jau atsiėmė kitas Petraitis! Įvyko klaida, supainiojo žmones...

Mano vardas man tinka ir patinka, bet ta pavardė... Jaučiausi lyg neturėčiau jokio išskirtinumo. Žinojau, kad jei ko nors pasiekčiau profesinėje srityje ir mano pavardė taptų garsi, vis tiek niekas nesusivoktų, apie kokį Petraitį kalbama."

Vienas klaipėdietis, panorėjęs likti nežinomas, prisipažino, kad dėl jo kaltės vienas bendravardis-bendrapavardis susidūrė su problemomis įsidarbindamas. Darbdaviai nenorėjo vyriškio priimti dirbti apsaugininku, nes sužinojo, kad jis turėjo konfliktą su policija.

"Tačiau iš tikrųjų pareigūnų nemalonėn buvau patekęs aš, - sakė mūsų pašnekovas. - Tada paaiškėjo, kad mes su "antrininku" netgi gyvenome visai šalia."

Honoraras - ne tam Stasiui Povilaičiui

"Žinau, kad Povilaičių yra tikrai nemažai, bet asmeniškai pažįstu toli gražu ne visus, - juokėsi maestro ir prisipažino, kad kadaise pats patyrė kuriozą. - Seniau buvo toks žurnalas "Jaunimo gretos". Kartą paskutiniame puslapyje buvo išspausdinti mano sukurti dainos žodžiai. Redakcija pervedė honorarą, bet ne man, o kitam Stasiui Povilaičiui, kuris taip pat bendradarbiaudavo su spauda... Teko jo ieškoti. Kai susiradau, jis pasiūlė honorarą pasidalinti pusiau", - prisimena dainininkas.

Taip pat maestro žino, kad Panevėžyje gyvena fotografas Stasys Povilaitis. Ir dar, kad yra bankininkas tokiu vardu ir pavarde. "Būdavo, skambindavo tam bankininkui, o pataikydavo man. Rodos, kažkas net Stasių Povilaičių klubą norėjo įsteigti."

Prisipažįsta ne visada

Vilniuje gyvenantis bioenergetikas Edmundas Kučinskas domėjosi, ar jis ir žinomas dainininkas bei Klaipėdos savivaldybės Tarybos narys nėra susiję giminystės ryšiais. "Esame sudarę savo genealoginį medį, bet dar ne visą. Artimi giminaičiai tikrai nesame, bet, logiškai mąstant, kažkada juk buvo tik viena Kučinskų šeima", - sako E. Kučinskas, beje, didelis uostamiesčio žvaigždės gerbėjas.

Vilnietis savo bendrapavardį pastebėjo dar jo muzikinės karjeros pradžioje, dainuojantį "Nerijoje". "Eidavau į jo koncertus. Beje, aš ir pats muzikavau, esu būgnininkas. Jau tada E. Kučinskui pranašavau gerą dainininko karjerą - jis išsiskyrė iš kitų."

Vyriškis sako skaitęs, kad Lietuvoje yra septyni Edmundai Kučinskai. Kartais ir pats pasijaučia žvaigžde, kai į namus pradeda skambinėti dainininko gerbėjos...

"Matyt, sužinojusios numerį telefonų knygoje, skambina 10-12 metų mergaičiukės. Giriasi žinančios visas mano dainas ir net dainuoja į ragelį, - juokėsi E. Kučinskas. - Kai mano gera nuotaika, neprisipažįstu, kad esu ne tas, kuo mane laiko. Esu vyresnis, man 63-eji, tačiau iš balso nepasakysi, nes stengiuosi nesusenti. Tačiau mane išduoda žmona, sako, ne tam skambinant, čia gi senas diedas..."

Tačiau šie skambučiai E. Kučinsko nė kiek nevargina. O kartais iš šio sutapimo net naudos turi. "Kartą Kaune rengiau biolokacijos seminarą. Reklamavome spaudoje. Žmones skelbimai sudomino: kaip čia taip, dainininkas ir biolokacija?.. Kas jam pasidarė? Daugeliui buvo įdomu ateiti pasižiūrėti, kas čia ir kaip", - prisimena pašnekovas, tarptautinės liaudies daktarų asociacijos "Panacėja" narys.

"Kur tavo Simona?"

Paskambinę į Šakių rajoną, Lekėčių vidurinės mokyklos direktoriui, nutarėme papokštauti. "Ar čia Linas Adomaitis, dainininkas?" - paklausiau. Atsiliepęs vyriškis, Linas Adomaitis, šiek tiek sutriko: "Ne, ne dainininkas!" - atsakė.

Išgirdęs, kad čia "Vakarų ekspresas", 46-erių mokyklos vadovas juokėsi. "Po "Eurovizijos" dainų konkurso manęs vis klausinėdavo, kur padėjau Simoną", - prisipažįsta ponas Linas.

"Vardas ir pavardė - tokie patys, bet išoriškai esame visiškai nepanašūs. Mano kūnas yra kiek kitokių apimčių", - juokėsi mokyklos vadovas.

Klaipėdoje radome vieną Cicinų šeimą. Tiesa, nė vienas iš jų Ryčio vardo neturi... "Deja", - juokaudamas, o gal iš tiesų apgailestaudamas sakė transporto technologas Nerijus Cicinas. Vyras neslėpė, kad ne vienas, išgirdęs šią pavardę, juokiasi ir prunkštauja.

Dainininkas Rolandas Janavičius yra painiojamas su žinomu Klaipėdos džiazo gitaristu Eugenijumu Jonavičiumi. "Mūsų pavardės skirtingos, bet skiriasi tik viena raidė, todėl keletą kartų esu sulaukęs keistų skambučių. Paskambina ir pradeda šnekėti kažką apie gitaras... Klausausi, bet nieko nesuprantu. Sakau, kad esu Vilniuje, o žmogus lyg niekur nieko: "O kada grįši į Klaipėdą?". Na, sakau, nežinau... Bet viskas paaiškėja, kai į mane pradeda kreiptis Augiu", - pasakojo atlikėjas.

Salantų ministras

Salantų miestelyje gyvenantis Algirdas Brazauskas kartais pats pasijaučia ministru pirmininku. Taip jį dabar pravardžiuoja žmonės. O seniau, kai žymusis politikas ėjo šalies prezidento pareigas, šį kaimo ūkininką prezidentu vadino.

"Ką darysi, žmonėms liežuvių juk nenupjausi", - numoja ranka Salantų A. Brazauskas. Beje, jį pažįstantieji sako, kad vyras turįs panašumo su Vyriausybės vadovu. Tik kad žmonos vardas ne Kristina, o Teklė...

"Patinka jis man, teisingas žmogus. Ką tie skandalai! Niekai. Užsipuolė žmogų be reikalo, - ponas Algirdas neslepia pykčio, kad kompromituojamas jo bendrapavardis. - Esu tikras, kad jis nieko blogo nepadarė, o dabar kenčia tik dėl savo Kristinos darbelių. Ar turime bendrų pomėgių? Na, aš irgi išlenkiu taurelę, bet ar tai pomėgis?" - šmaikštavo salantiškis.

O štai Plikių kaimas turi savo Andrių Kubilių. Jis tai neleistų konservatorių juodinti! Ši partija plikiškiui - pati geriausia.

"Aš domiuosi politika, mėgstu papolitikuoti. Per televiziją, radiją naujienas seku, spaudą skaitau - esu pensininkas, turiu daug laisvo laiko. O A. Kubilius - mano mėgstamiausias politikas", - sako jis.

Ponas Andrius šia pavarde labai džiaugiasi. "Daug kas galvoja, kad mes esame giminės, bet kur jau ten, Plikiai juk taip toli nuo Vilniaus... Pastebiu, kad kai kokioj įstaigoj pasakau pavardę, visi iš karto pagarbiau pradeda žiūrėti, mandagesni tampa. Smagu", - šypsosi A. Kubilius.

"Vakarų ekspresas" taip pat išsiaiškino, kad Šiauliuose gyvena net dvi Irenos Degutienės. Gyvena vienoje gatvėje! Dėl to kyla nemažai painiavos. Skambina vienai, bet pataiko kitai, ir atvirkščiai. "Kai mane politike pavadina, aš būnu labai patenkinta, - sako viena iš jų. Ši Irena aktyviai dalyvauja pagyvenusių žmonių asociacijos veikloje. - Man ši Seimo narė yra labai graži, simpatiška moteris, tad nematau reikalo skųstis."

Klaipėdietis žurnalistas Žydrūnas Naujokas kartą visai atsitiktinai susitiko savo "antrininką". Per vieną Jūros šventę prie radijo stoties žurnalisto priėjo vyriškis, pasitempęs ir pasipuošęs tolimojo plaukiojimo kapitono kostiumu, ir tarė: "Kiek žinau, jūs esate Žydrūnas Naujokas. Aš taip pat Žydrūnas Naujokas".

"Dar bandėme aiškintis, ar nesame giminės", - malonią pažintį prisimena žurnalistas. Ž. Naujokas jau žinojo, kad tokį pat vardą ir pavardę Klaipėdoje turi ir vienas kapitonas - apie tai jam buvo pasakiusi viename miesto dienraštyje dirbanti kolegė. Ji ir nutarė Naujokus supažindinti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Kol Lietuvoje spaudžia šaltukas, dažnam norisi pabėgti ten, kur šilta. Tokioms atostogoms...

Valinskų atostogas Maldyvuose planavo Inga nuotrauka, foto

„Absoliučiai nieko nesitikėjau, dirbau Palangoj ir atostogavau. Mane pasikvietė sudainuoti – žinomos...

Nėra taip, kad būtinai bus, kaip aš pasakiau nuotrauka, foto

Neseniai dukros susilaukusi grupės „Mango“ lyderė Rima Petrauskytė-Paulauskienė ilgai ramiai vietoje nusėdėti...

„Mango“ lyderei dukrelė užėmė visas mintis nuotrauka, foto

„Skambuuutis!!!“ Šį emocingą pirmojo „Teleloto“ vedėjo Sigučio Jačėno šūksnį prieš porą dešimtmečių...

Pirmasis „Teleloto“ vedėjas S.Jačėnas kuria projektus nuotrauka, foto

Dauno sindromo dieną paminėjo su vaikais nuotrauka, foto

Sportas, Kovo 21-oji – pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai bei...

Prie koalicijos jungiasi ir Laima Juknienė nuotrauka, foto

Klaipėda, Valdančiosios daugumos gretos didėja. Prie koalicijos naujai išrinktoje Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje...

Direktoriaus ataskaitai pritrūko palaikymo nuotrauka, foto

Klaipėda, Ketvirtadienį posėdžiavusi kadenciją baigianti miesto Taryba įteikė Savivaldybės administracijos direktoriui Sauliui Budinui...

Artėja padangų keitimo bumas nuotrauka, foto

Automobiliai, Servisai pradeda pasiruošimą artėjančiam padangų keitimo bumui, kai daugelis vairuotojų žiemines padangas...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...