2019 m. sausio 23 d. 19:40 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Dionyzas Varkalis: "Patys sau kasame duobę"

(21)

Dionyzas Varkalis: "Patys sau kasame duobę" nuotrauka, foto

NUOMONĖ. Dionyzo Varkalio teigimu, įsileidžiant pabėgėlius įvyks civilizacijų susidūrimas, kuris Europai atneš daug skaudesnių pasekmių, nei Paryžiuje įvykdyti teroro aktai.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Aktyvus uostamiesčio visuomenininkas Dionyzas Varkalis, stebėdamas įtemptą pabėgėlių situaciją Vakaruose ir ją vainikavusius teroro išpuolius Prancūzijoje, drąsiai teigia: Lietuvos pasiekimai dėl Europos Sąjungos (ES) pozicijos sprendžiant pabėgėlių krizę gali nueiti perniek.

"Kam reikėjo kovoti dėl nepriklausomybės, jei šiandien savanoriškai atiduodame savo teritoriją, savo kultūrą ir savo istoriją islamui? Žmonės bėga nuo karo, juos reikia užjausti ir jiems padėti, bet sykiu reikia ir gilintis į jų istoriją - kokią religiją ir kultūrą jie išpažįsta", - aiškino vienas iš Sąjūdžio dalyvių.

Visuomenininkas įsitikinęs, kad nestabdant sunkiai suvaldomų nelegalių imigrantų srautų Europos šalys pačios sau kasa duobę. Jo manymu, europiečiams taip laisvai įsileidžiant "geresnio gyvenimo" ieškančius musulmonus kitų skurdžių šalių gyventojams leidžiama suprasti, kad įsileisime bet ką.

D. Varkalis remdamasis viešai prieinama statistika skaičiuoja - pasaulyje vyksta daugybė karų, gyventojai engiami, skurdžiomis ir sunkiomis sąlygomis gyvena 2,5-3 mlrd. žmonių. "Ar Europa gali išmaitinti ir priglausti tokią masę žmonių?" - į neva atsakingą ES poziciją apeliuoja visuomenininkas.

Vokiečių šeimų gimstamumo koeficientas siekia apie 1,2 vaiko šeimai. Musulmoniškose šeimose šis skaičius neretai siekia ir 8. Tad, anot D. Varkalio, nesunku paskaičiuoti, kad per kelis dešimtmečius kitatikiai tradiciškai krikščioniškose Vakarų šalyse netrukus sudarys daugumą.

"Mes jau dabar matome, kad Europa negali priimti net tiek žmonių, kiek jų dabar plūsta. Arba turėsime užleisti namus, pamiršti savo kultūrą ir pereiti į islamą. Vokietijoje ir Austrijoje juos pasitiko su gėlėmis, bučiavosi ir paveikslavosi, o dabar pagaliau pradedama šnekėti - gydytojai Vakaruose klausia "ką su mumis padarėte?". Pabėgėliai yra žmonės, kurie nepripažįsta ir nepripažins mūsų tvarkos ir mūsų kultūros. Jie reikalauja tik savo", - sako pašnekovas.

D. Varkalis pabrėžia, kad pats besilankydamas užsienyje, skaitydamas lietuvišką ir užsienietišką spaudą pastebi, jog bet kokia neigiama informacija apie neva nuo karo bėgančius pabėgėlius yra "užspaudžiama". Ir tik dabar Lietuvoje pradedama šnekėti atviriau.

Visuomenininką skaudina, kad ES ir galingiausios jai priklausančios šalys Lietuvai primeta savo taisykles ir tvarką.

"Jei Vokietija nori pati save sunaikinti, tai jos problemos. Bet kodėl jų žaidimo taisyklės primetamos kitoms šalims? Lietuvos žmonės pabėgėliams nežadėjo nei 600 eurų, nei butų. Visa tai pažadėjo vokiečiai, kurie jau dabar nebepakelia pabėgėlių naštos. Kas bus toliau? Dabar imigruoja jauni, stiprūs vyrai - gerai apsirengę, su pinigais, naujais telefonais, ir jie viešai sako: "Norime geresnio gyvenimo." O Europa tiek daug žmonių tikrai nepajėgs sukurti "geresnio gyvenimo". Tada kils nepasitenkinimas ir prasidės neramumai", - liūdną Europos ateitį piešia pašnekovas.

Jam nesuprantama, kaip politikai neįžvelgia, jog Europą užims visiškai kitokį pasaulio supratimą ir kultūrą turintys žmonės.

"Tai sakau ne aš, tai sako daugybė mokslininkų: arabiškų šalių gyventojai nesiintegruoja į vakarietiškas visuomenes. Tai yra uždaros bendruomenės, kurios susicementuoja Vokietijos, Belgijos ar kitų šalių miestų rajonuose, ir gyvena pagal savo taisykles, paklūsta savo vadams. Religiniai įsitikinimai jiems reiškia viską - tikrai ne kiekvienas žmogus kasdien gali 5 kartus klauptis, melstis ir su galva "duoti į žemę". O kur dar jų požiūris į kitus žmones, ypač moteris? Štai Vokietijos ligoninėse musulmonai moterims gydytojoms iškart pareiškia "raus!" ir prašo gydytojo vyro. O kur mergaičių žalojimas atliekant luošinančias apipjaustymo religines apeigas? Girdime neva inteligentiškų pasakymų - jie išsilavinę, pakels ekonomiką, bus darbininkais. To nebus. Aš esu griežtai prieš pabėgėlių įsileidimą, nes valdžia per 25 metus nesugebėjo susitvarkyti nei su romų problema, nei su "koloradkėmis" pasipuošusiais politikais, nei su emigruojančia tauta, o dabar norime išspręsti milijonų žmonių problemas", - sakė D. Varkalis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Memelis t.y. mėnulis

2015-12-07   19:40

IP: 178.236.199.130

Mėnulio miestas Klaipėda,
Saulės miestas Šiauliai.
Atstatysim kryžiuočių sugriautą šventyklą,
Ir sugrįš į Tėvynę Lietuvos vaikai

Memelis t.y. mėnulis

2015-12-07   19:40

IP: 178.236.199.130

Mėnulio miestas Klaipėda,
Saulės miestas Šiauliai.
Atstatysim kryžiuočių sugriautą šventyklą,
Ir sugrįš į Tėvynę Lietuvos vaikai

Memelis t.y. mėnulis

2015-12-07   19:40

IP: 178.236.199.130

Mėnulio miestas Klaipėda,
Saulės miestas Šiauliai.
Atstatysim kryžiuočių sugriautą šventyklą,
Ir sugrįš į Tėvynę Lietuvos vaikai

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

2017-aisiais unikalią dovoną - šv. Kalėdų ekspoziciją, kurioje buvo atskleista 2 000...

Klaipėdietės kurta Jeruzalės istorija įamžinta knygoje nuotrauka, foto

Šaltą ir tamsų sausio 15-osios vakarą Klaipėdos jaunimas žygiavo uostamiesčio gatvėmis nešinas...

Jaunasis patriotas žino emigracijos priežastį nuotrauka, foto

Trečiadienį paskelbus šauktinių sąrašus, jaunuolių reakcijos - dvejopos. "Vakarų ekspresas" paklausinėjo į...

Artėjant šaukimui, jaunuolis pasielgė netikėtai nuotrauka, foto

Trečiadienio popietę žiniasklaidą apskriejo netikėta žinia. Paaiškėjo, jog po 8 santuokos metų...

Ramūnas Vyšniauskas skiriasi su žmona nuotrauka, foto

Mūsų laisvūnams - dvylika medalių nuotrauka, foto

Sportas, Šiauliuose vykusiame Lietuvos imtynių čempionate, kuriame varžėsi per 200 įvairių Lietuvos miestų...

Mirė garsus menininkas Jonas Mekas nuotrauka, foto

In Memoriam, Savo namuose Niujorke trečiadienio rytą mirė žinomas lietuvių kilmės menininkas, filmų kūrėjas...

Bilietu už grotų tapo žiaurus senolės nužudymas nuotrauka, foto

Kriminalai, Praėjusių metų vasarą iš įkalinimo įstaigos paleistas nuolatinės gyvenamosios vietos ...

Šeimos bijo būti sumedžiotos nuotrauka, foto

Lietuva, Vaiko teisių reformos grimasos Lietuvoje pasėjo baimę. Tėvus gąsdina ugdymo įstaigose dalijamos...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...