2018 m. liepos 22 d. 03:54 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Anželika Rudak: "Be meilės esi paprasčiausias robotas"

(1)

2017-08-12, 15:01

Jaunius ČIULADA

Anželika Rudak: "Be meilės esi paprasčiausias robotas" nuotrauka, foto

Makiažas: Laura Žilionytė. Stilius: Laura Riaubaitė.

© Vytauto Budrevičiaus nuotr.

Anželika Rudak keturiolika metų dirba tiesioginių pardavimų gigantėje "Studio Moderna", kuri išsiplėtusi dvidešimt vienoje Centrinės ir Rytų Europos šalyje. Po regioninės skambučių centro ir telerinkodaros vadovės A. Rudak sparnu - tūkstantis Baltijos šalių, Ukrainos, Rusijos ir Kazachstano rinkai dirbančių žmonių.

Pokalbio su žurnalistu metu ši šarminga moteris pasakoja apie tai, kodėl pavaldinių buvo vadinama furija. Pardavimų technikas pašnekovė vadina tam tikra manipuliacija. Ir dar. Ji visada duoda išmaldos, jei elgetaujantis sako tiesą.

- Gajus stereotipas, kad dideliam skaičiui žmonių vadovaujančios moterys yra furijos. Tu vadovauji tūkstančiui. Gal ir esi furija?

- Greičiau jau aš - savo darbuotojų mama ir tėtis viename asmenyje. Motina suteikia šilumą ir rūpestį; tėvas pabara, paauklėja.
Furija ir ragana už akių mane vadino pirmaisiais vadovavimo metais, kai buvau dvidešimt penkerių. Mano užduotis buvo apmokyti trisdešimt ką tik atidaryto Ukrainos skambučių centro žmonių. Tokių epitetų nusipelniau, nes per pirmąsias darbo dienas atleidau keletą darbuotojų, kurie prastai atliko savo pareigas. Prieš dešimtmetį į pavaldinius žiūrėjau kaip į statistinius vienetus. Dabar suprantu, kad darbuotojai - asmenybės, turinčios žmogiškų problemų ir ydų lygiai taip, kaip ir slepiantys savyje daug puikių savybių. Atskleisti jas įmanoma tik mylint žmones. Jeigu dirbi be meilės, esi paprasčiausias robotas.

- Ar kasdien niurzgantis telerinkodaros pardavėjas gali būti perspektyvus darbuotojas?

- Būtent niurzga greičiausiai ir yra geras pardavėjas. (Juokiasi.) Tokiam atrodo, kad jei jis girsis, jam prasčiau seksis. Svarbu, kaip niurzga bendrauja su klientais. Nuspręsti, ar žmogus tinka į mano komandą, man užtenka poros minučių. Pardavėjo talentas įgimtas, bet dauguma gimsta be jo. Jei žmogus atviras, pozityvus ir žinantis, ko nori iš gyvenimo, jis gali būti geras pardavėjas. Netgi tas, kuris tylus ir susigūžęs, bendraudamas telefonu gali išlaisvėti, sukurti tam tikrą savęs versiją ir daug parduoti.

- Kur riba tarp melo ir tiesos parduodant?

- (Mąsto.) Oho… Man daug žmonių teigė: "Parduoti sakant tik tiesą? Be šansų!" Aš už tai, kad parduodant būtų sakoma tiesa. Kiekviena prekė ar paslauga turi pliusų ir minusų. Pardavimas yra pasakojimas apie pliusus. Ar tai - melas? Abejoju. Melas būtų minusą pateikti kaip pliusą.

- Bet jei pardavėjas kažką nutyli, tai taip pat yra melas. Juk jis nutyli iškreipdamas objektyvią realybę.

- Jei sekčiau tavo logikos grandine, turėčiau sakyti, kad tai - melas. Atsisakau ja sekti, nes tokiu atveju išeitų, kad bet koks bendravimas grįstas melu. Jei atsakydama į tavo klausimus išvengiu kelių smulkmenų, teoriškai tai reiškia, kad aš meluoju. Bet iš tikrųjų viskas kitaip.

- Gal darbe tau į galvą šovė kokia nors beprotiška idėja?

- Jų daug! Man patinka kurti. Prieš daugiau nei penkerius metus svajojau apie "Studio Moderna" realybės šou, kuris rodytų mūsų skambučių centro kasdienybės užkulisius. Vyrauja stereotipas, kad toks darbas rutiniškas ir nykus. Aš žinau, kad yra kitaip, ir norėjau parodyti tai iš arti, kad žmonės matytų, norėtų ir būtų įkvėpti pabandyti.

- Kas yra didžiausi tavo mokytojai ir įkvėpėjai?

- Jei kalbėtume apie konkrečius žmones, pirmasis yra mano tėtis Vladislavas Rudak. Tėtis išmokė mane iš pradžių duoti, o tik paskui gauti.

Antrasis - emocinio intelekto mane mokęs Styvas Nylas (Steve Neale), kuris pakeitė mano gyvenimą. Jis padėjo man suprasti, kad mūsų skirtumai yra mūsų stiprybės ir kad kiekvienas sutiktas žmogus gali būti mano mokytoju.

Šiandien didžiausią įtaką man daranti mokytoja ir įkvėpėja yra generalinė UAB "Studio Moderna" direktorė Rita Janušauskaitė, kuri yra už skaidrų ir sąžiningą verslą, orientuotą į darbuotoją ir klientą.

- Asmeninis ir profesinis tavo gyvenimas po penkerių metų. Koks jis?

- Po ketverių metų esu laiminga mažiausiai trijų vaikučių mama. Tikiu, kad keičiame pasaulį mažais veiksmais, pvz., mylėdami artimus žmones ir rūpindamiesi jais. Lengva mylėti visus žmones. Daug sunkiau - artimus, kurie turi ir pliusų, ir minusų, kuriuos su mumis įsukusi rutina ar problemos.

- Priklausai 2015-aisiais įkurtai Lietuvos socialinio emocinio ugdymo asociacijai (LSEU). Savanoriškomis paskatomis su kitais lektoriais Lietuvos mokytojams vedi paskaitas apie emocinį intelektą. Kodėl tuo užsiimi?

- Mano vaikystės svajonė buvo tapti mokytoja. Aš ja ir tapau - tik kiek kitokia prasme. Suvokiu, kokią vertę kuria atsidavęs mokyklos mokytojas arba kiek žalos jis gali pridaryti, jei dirbdamas jaučiasi prastai.

Man rūpi mūsų šalies ateitis. Man rūpi mano vaikų ateitis. Noriu, kad mažieji, stokojantys emocinio palaikymo namuose, gautų jį mokykloje, kad mokytojai jaustųsi esantys reikalingi ir vertingi.

- Įsivaizduok, kad esi akmuo. Koks tu akmuo?

- (Šypsosi.) Žalias safyras. Man jis asocijuojasi su ramybe.

Dosjė

A. Rudak gimė 1981 m. liepos 4 d. Vilniuje.

Ji - patyrusi keliolika metų profesinės patirties turinti pardavimų vadybininkė ir vadovė, dirbusi itin įvairiose rinkose - pradedant Baltijos šalimis ir Moldova, baigiant Čekija, Rusija ir Slovakija. Anželika - profesionali krizių valdymo, verslo planavimo, tiesioginių pardavimų ir mokymų specialistė.

2000-2004 m. Ji studijavo Lietuvos edukologijos universitete ir įgijo filologės bei pedagogo diplomą.

2005-aisiais interviu herojė įsidarbino UAB "Studio Moderna", kurioje nuo pardavimų vadybininkės telefonu pakilo iki regioninės skambučių centrų ir telerinkodaros vadovės. Šiandien ji vadovauja tūkstančiui žmonių Baltijos šalyse, Ukrainoje, Rusijoje ir Kazachstane.

Žymos: anželika rudak

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Intymus stebetojas

2017-08-13   01:27

IP: 109.192.119.208

Šarminga moteris sako kad ji nemeluoja o tik sukciauja !
O šarminga ,skamba kaip vaisingai rujojanti!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Žmonų nešimo čempionate Suomijoje nugalėtojais tapę - 31 m. pedagogė Neringa ir...

Šeima - didžiausias laimėjimas nuotrauka, foto

Seimo nario Petro Gražulio noru atlikti DNR tyrimai išsklaidė jo viešai keltas...

Gražulio dukros mama atskleidė, iš ko pragyvena nuotrauka, foto

Palangiškė Birutė Navickaitė (31 m.) gavo patvirtinimą, kad jos vaiko biologinis...

DNR tyrimų rezultatai išsklaidė visas abejones nuotrauka, foto

Lietuviškos popscenos atlikėja Natalija Bunkė antradienio popietę internete paskelbė parduodanti bendrą jos...

N. Bunkė parduoda „Zvonkų rezidenciją“ nuotrauka, foto

Želionis karjerą tęs Turkijoje nuotrauka, foto

Sportas, Puikų sezoną Klaipėdos „Neptūne“ sužaidęs Edgaras Želionis karjerą tęs Turkijoje. Pranešama, jog...

Nemokamų autobusų idėja atmesta dėl Talino benamių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Į redakciją paskambinęs „Palangos tilto“ skaitytojas priminė, kad kažkuomet, kai...

Duoklė Kretingos krašto istorijai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Jonas Žutautas. Bronius Anužis. Jonas Liaudanskas. Vladas Slušnys. Karolina Slušnienė. Juozas...

Edita Nurmi: "Kuršiai duoną kepdavo su silke, skandinavai - su strimele" nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, Klaipėdietė Edita Nurmi vadovauja įmonei, kuri gamina plieno konstrukcijas bei vamzdynus kruiziniams...

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...