2018 m. gruodžio 12 d. 04:31 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Algimantas Ramanauskas sugrįš į Klaipėdą paskutinį kartą

(1)

Algimantas Ramanauskas sugrįš į Klaipėdą paskutinį kartą nuotrauka, foto

IŠSISKYRIMAS. "Nemėgstu aš savo paveikslų parduoti. Man gaila su jais skirtis", - yra sakęs menininkas Algis Ramanauskas. Po mirties jis paliko didžiulę savo tapybos kolekciją.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Nesulaukė 2018-ųjų žinomas uostamiesčio dailininkas, tapytojas Algimantas Ramanauskas. Gruodžio 31 d. netikėtai sustojo menininko širdis Anglijoje, Kembridžo mieste, kur jis prieš porą mėnesių persikėlė gyventi su žmona Egle.

A. Ramanausko našlė Eglė Jakšytė liūdną žinią pranešė socialiniame tinkle "Facebook". "Vakarų ekspresui" moteris teigė, jog netektis labai netikėta, nes vyras buvo sveikas, linksmas ir laimingas.

"Kaip visada, Algis daug tapė. Sausio 2-ąją ketino išsinuomoti dirbtuvę Kembridže, ruošėsi parodai Kembridžo meno salone. Paliko labai daug paveikslų. Nežinau jų skaičiaus ir dar negalvojau, ką su šiuo palikimu darysime, nes dar kūno neatgavome. Laukiame, kol paskambins ir pakvies į susitikimą dėl mirties liudijimo išdavimo, nes tai daroma tik per 4 darbo dienas, o atsisveikinimo procedūra Anglijoje vyksta du mėnesius", - sakė E. Jakšytė.

Algimantas Ramanauskas gimė 1955-ųjų balandžio 6 d. Mokėsi Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijoje, studijavo architektūrą ir dizainą Lietuvos dailės akademijoje, režisūrą pas Joną Vaitkų, tačiau visą gyvenimą buvo tapytojas ir laisvas menininkas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Kartą paklaustas, iš ko gyvenąs ir šeimą išlaikąs (su žmona Egle Algis užaugino tris sūnus), dailininkas atsakė: "Kai jau visai "šabaš" būna - tai atsiunčia Dievas karvelį. Kartais, kai pristingu cigarečių - iš kaimynų "susišaudau", maisto Klaipėdoje gali susižvejoti..."

A. Ramanauskas buvo vienas pirmųjų Klaipėdos kūrėjų, emigravusių į užsienį, bei vienas iš nedaugelio, kuris sugrįžo į Klaipėdą iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Vėliau, kai žmona Eglė išvyko studijuoti į Kembridžą, vyras taip pat išvažiavo, tačiau vėl grįžo.

Regis, klaipėdiečio kūryba svetur buvo labiau vertinama ir brangiai parduodama. A. Ramanausko paveikslai eksponuoti Londono karališkojoje galerijoje tarp 150 geriausių pasaulio menininkų, Tarptautinėje meno parodoje Tokijuje, Barselonoje ir kt.

"Aš negaliu kitur gyventi. Aš Klaipėdoje gimęs, čia užaugęs, net Vilniuje ilgiau išbūti negaliu, nors buvau išvažiavęs du kartus po pusmetį. Visur kitur vis tiek esi svetimas", - teigė viename interviu A. Ramanauskas.

Pasak Eglės Jakšytės, Algio valia buvo sudeginti jo kūną po mirties ir pelenus išbarstyti Baltijos jūroj ties jūros vartais. "Taip ir darysim. Tik nežinau, kada", - sakė Eglė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Užuojauta.

2018-01-05   23:08

IP: 78.60.175.197

Ilsėkis ramybėje.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Dizainerė Julija Janus savaitgalį viešai iškėlė susimąstyti privertusį klausimą – kas...

A. Bilotaitė gina užsipultą dizainerę nuotrauka, foto

Lapkričio 27 dieną 17. 30 val. I.Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje žurnalistė Nijolė...

Linksma žurnalistės knyga - tarp būties ir buitie nuotrauka, foto

Paskutinį lapkričio vakarą menininkė Agnė Kišonaitė viešbutyje "Michaelson Boutique Hotel" atidarė pirmąją...

Noras džiuginti paskatino imtis reprodukavimo nuotrauka, foto

Žurnalistei dar tik trisdešimt, ji jau, ko gero, pasiekusi profesionaliausių vedėjų...

Eglė Daugėlaitė: kuo garsiau rėksi apie savo meilę, tuo trumpiau truks nuotrauka, foto

Ugningas šou ant ledo: uždainavo pats Povilas Vanagas nuotrauka, foto

Klaipėda, Antradienio vakarą pilnutėlėje "Švyturio" arenoje klaipėdiečiai pirmieji pamatė antrąją "Roko simfoniją ant...

Ugningas šou ant ledo: uždainavo pats Povilas Vanagas nuotrauka, foto

Klaipėda, Antradienio vakarą pilnutėlėje "Švyturio" arenoje klaipėdiečiai pirmieji pamatė antrąją "Roko simfoniją ant...

Strasbūre netoli Kalėdų mugės aidėjo šūviai nuotrauka, foto

Pasaulis, Antradienio vakarą Prancūzijoje, Strasbūre, netoli miesto Kalėdinės mugės aidėjo šūviai.

Didės valstybės pareigūnų, tarnautojų ir biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinis dydis nuotrauka, foto

Ūkis, Seimas nusprendė nuo kitų metų pradžios 1,7 euro (iki 134,2 euro) didinti...

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...