2019 m. vasario 19 d. 19:55 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

Airis apie Lietuvą sužinojo Laose

2003-08-01, 12:00

Jolita KRANIAUSKAITĖ

Jerry Moynihan, 29 metų žemės ūkio specialistas iš Airijos, į Lietuvą atvyko neatsitiktinai. Prieš metus jis keliavo po Aziją ir Laose sutiko lietuvaitę Ramunę.
39 metų moteris, dabar dirbanti viename Niujorko viešbučių, jau pustrečių metų tyrinėjo Azijos šalis - Mongoliją, Kiniją, Tailandą, Laosą. Ji prikalbėjo airį kartu keliauti ir į Nepalą. Kadangi kelionė buvo ilga, tai Ramunė nuolat pasakojo apie savo tėviškę. Lietuvaitės pasakojimai jaunuoliui sužadino norą būtinai apsilankyti Lietuvoje. O kadangi Džeris Airijoje pažinojo ir keletą estų, tad šią vasarą nusprendė tris savaites praleisti Baltijos šalyse.

Pirmiausia atkeliavo į Lietuvą. Su savimi turėjo Ramunės sesers Neringos, gyvenančios Dzūkijoje, telefoną. Lietuvaitė kartu su savo vyru ne tik svetingai sutiko keliauninką iš Airijos, bet ir aprodė Pietų Lietuvos grožybes. Pasisvečiavimas tikrame Dzūkijos kaime Džeriui paliko neišdildomą įspūdį:

- Lietuvos kaimas man primena Airiją prieš 50 metų. Šieną žmonės dar dalgiu pjauna. Taip dirbdavo mano tėvas jaunystėje. Ir kiekvienas kaimietis savo karvę turi! Su malonumu stebėjau, kaip melžiamos karvės... Tokio vaizdo Vakarų Europoje jau nebepamatysi. O kaimo žmonės - tokie draugiški ir svetingi. Ir kaip dainuoja! Tiek daug lietuviškų dainų išgirdau. Jūsų kultūra turi gilias šaknis ir taip džiugu, kad ją puoselėjate. Aš labai dėkingas Neringos šeimai. Jie man aprodė Vilnių, Trakus, Kernavę. Kernavė ypač paliko gilų įspūdį. Tas gamtovaizdžio ir istorijos sąryšis tiesiog keri. O skaniausią maistą valgiau Trakuose - man labai patiko kibinai.

O kitų lietuviškų patiekalų ar ragavote?

- Cepelinai - tikra fantastika. Airiams bulvės - nacionalinis maistas, o čia bulvėse dar ir mėsos yra! Ko geriau galima norėti? Ir alus puikus!

Ką nuveikėte Klaipėdoje?

- Kol kas čia praleidau tik vieną naktį. Ir mačiau tik barus. Pirmiausia nukeliavau į "Kurpius". Puiki vieta! Gyva muzika ir šokančios poros sukuria nuostabią atmosferą. Paskui nuėjau į "Memelį", galvojau, pasėdėsiu, išgersiu alaus bokalą. Bet čia susipažinau su lietuvaičiais. Ir mes bendravome iki keturių ryto. Aš tiesiog nustebęs, kiek žmonių pas jus kalba angliškai. Lenkijoje, pavyzdžiui, daug rečiau tokių sutiksi. Lietuviai turi puikų humoro jausmą ir yra labai draugiški. Man net bokalą alaus nupirko! Naktį vaikštinėjome po miestą ir plepėjome. Paskui nutarėme, kad dar alaus norėtųsi. Aš pasišoviau nueiti nupirkti. Bet kelio atgal neradau, tad mano švarkas taip ir liko pas lietuvaičius. Nieko, gal šiandien vėl juos sutiksiu.

Airija garsėja kaip šalis, daugiausiai laimėjusi iš narystės Europos Sąjungoje. Ar toks pat likimas laukia ir Lietuvos?

- Žinoma, Lietuvos ekonomikai tai bus į naudą, bet dalies kultūros praradimas yra neišvengiamas. Airiai, kurie visada garsėjo savo draugiškumu, tampa godūs ir juos užvaldo pinigų dievas. Mane tai liūdina. To turėtų saugotis ir lietuviai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Savaitgalį savo gimtadienį paminėjusi legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė dar...

Sunkiai sergančiai Paltinienei – jaudinanti dovana nuotrauka, foto

Praėjusią savaitę tūkstančius legendinio dainininko Kastyčio Kerbedžio gerbėjų išgąsdino nerami žinia. ...

Į medikų rankas patekęs Kerbedis siunčia žinią nuotrauka, foto

Visa Lietuva yra didelis (mažas) Holivudas. Taip sakau todėl, kad čia, kaip...

Už kokią laisvę reikia padėkot šėtonui nuotrauka, foto

"Šįkart pajūryje įstrigau ilgam", - šypsosi aktorė, knygos autorė ir projekto moterims...

Justė Zinkevičiūtė, įstrigusi prie jūros nuotrauka, foto

Klaipėdos „Atlantas“ vis dėlto rungtyniaus A lygoje nuotrauka, foto

Sportas, Džiugi žinia uostamiesčio futbolo mėgėjams - vasario 19 dieną LFF vykdomojo komiteto...

A. Boso misija medaliuose įprasminti valstybės praeitį nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdietis skulptorius Algirdas Bosas, išgarsėjęs monumentaliais darbais viešosiose erdvėse, medalistiką vadina antraja savo...

Naujas asfaltas - trims Klaipėdos gatvėms nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiais metais ištisinė asfalto danga bus paklota Gedminų, Šermukšnių bei Jurginų gatvėse,...

Kuo M.Ivaškevičius skiriasi nuo V.Titovo? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Buvusių politinių kalinių ir tremtinių organizacijos Vilniaus apylinkės teismui apskundė Vilniaus apygardos...

Klaipėda, Paskelbta prieš 44 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...