2019 m. gegužės 26 d. 07:55 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

A. Štukytės kolekcijų karai: akmenys pralaimi šaldytuvo magnetukams!

2012-10-17, 08:44

Elena NIKONOVAITĖ

A. Štukytės kolekcijų karai: akmenys pralaimi šaldytuvo magnetukams! nuotrauka, foto

Aušra Štukytė pokštauja, kad didelių akmenų draugai vežti iš užsienio nenori, tad stiklainyje dar pilna vietos.

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Aktorės AUŠROS ŠTUKYTĖS (33) ir jos sužadėtinio namuose Vilniuje gyvena dvi kolekcijos. Šaldytuvo durelių įsikibę spalvoti magnetukai, o stikliniame trilitryje, šiek tiek prisimaskavę aplink stovinčiais vazonais su gėlėmis, sau tyliai auga akmenys. Šiuo metu pirmenybė teikiama magnetukams. "Apie 20 proc. šaldytuvo durelių - dar laisvos", - užuominą į visagalį kosmosą paleidžia aktorė, nes magnetukus renka ir pati, ir draugai dovanoja.

Nėra tik iš Antarktidos

Akmenys trilitrin dedami apie penkerius metus. "Mano aplinkoje - daug keliaujančių žmonių. Ir kur važiuodami jie vis klausdavo manęs, ką parvežti lauktuvių, - pasakojo Aušra. - Tai, nenorėdama žmonių apsunkinti, juokdavausi, kad - akmenį. Ir iš tikrųjų vieną kartą gavau vieną. Kitą kartą - antrą. Ir taip akmenys pradėjo kauptis". Aktorė juokiasi, kad jos akmenys - iš viso margo pasaulio: "Nėra akmens tik iš Antarktidos". Ir pati A.Štukytė per atostogas mėgsta valandų valandas vaikščioti po pajūrį, ten prisirenka visokių jai mielų daiktelių: akmenų, kriauklių, vandens nugludintų medžio gabalėlių ir t.t. Visas šis vaikiškas turtas taip pat vis dar nugula į minėtąjį stiklainį tarp vazonų.

Aktorė prisimena kai kurių akmenų atsiradimo istorijas. Pavyzdžiui, kolekcijoje yra juodas akmenėlis iš Kinijos, budistų vienuolyno, jį draugė išdrįso pakelti nuo žemės ir pasiimti tik paklaususi vienuolio leidimo - tokia sakrali atmosfera ten tvyrojusi. Kolega aktorius Robertas Balčiūnas akmenį parvežė nuo uolingų Airijos pakrančių. "Jis pamatė akmenį, prisiminė mane, bet tą pačią akimirką prasidėjo potvynis ir tą vietą, kur gulėjo akmuo, užliejo vanduo, - akmens istoriją pasakojo Aušra. - Tai jis, mano brangus draugas, nufilmavo potvynį, sulaukė atoslūgio ir atvežė man tą akmenį! Jis buvo toks laimingas, laimingesnis net už mane".

Pabandžiusi kolekcijos akmenimis kokią vieną kitą vazoninę gėlę papuošti, ilgainiui Aušra šios idėjos atsisakė, mat gėlę laistant ir žemę purenant tie akmenys kažkur... išgaruoja, pradingsta.

Šaldytuvo durelės aplipdytos magnetais iš įvairių šalių. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Magnetais užkrėtė draugai

Magnetukų rinkimas - bendras Aušros ir jos sužadėtinio Dmitrijaus Radino hobis. Porelė nusižiūrėjo šią idėją vienų draugų namuose. "Mums taip patiko, kad pradėjome lipdyti šaldytuvo dureles magnetukais ir patys", - juokėsi Aušra. Moteris pastebėjo, kad aistra magnetukams šiuo metu ima viršų palyginti su aistra akmenims. Bet nei vienų, nei kitų dovanojamų daiktelių ji niekuomet neatsisako.

Į kolekcionavimą nuo vaikystės linkusi ir ne vieną kolekciją tėvų namuose palikusi Aušra teigia, kad nė vienos kolekcijų išsižadėti negali. "Matyt, yra psichologinis prisirišimas ir koks labai protingas psichiatras galėtų ką nors apie tai pasakyti, bet... Negaliu atsikratyti tam tikrų dalykų. Net nenoriu", - sakė Aušra, kuri gal dar įsileis "Laisvalaikį" ir į tėvų namus ir parodys tokias kolekcijas, dėl kurių kiekvienam dabartiniam plius minus trisdešimtmečiui suvirpėtų lūpa.

Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Laisvalaikis"

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Penktadienis dainininkui Viliui Tarasovui buvo ypatingas. Gegužės 17-ąją jis atšventė prasmingą 40-ies...

Vilius Tarasovas apie tai, ko niekada sau neleistų nuotrauka, foto

Tarp Jungtinės Karalystės lietuvių plinta liūdna istorija apie tautietę, kuri atsidūrė Londono...

Londone klaidžioja pasimetusi lietuvė nuotrauka, foto

Žinomi ir stilingi klaipėdiečiai nepraleido galimybės susipažinti su Anglijos aristokratų tradicija –...

Klaipėdiečiai mėgavosi Anglijos aristokratų tradicija nuotrauka, foto

Veikla, kuria užsiima Skirmantė Tutlytė, iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti lyg nesibaigiantis...

Švenčių organizatorė Klaipėdoje ir skirtingi personažai nuotrauka, foto

Sekmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Savo vardadienius šiandien švenčia Algimanta, Algimantas, Algimantė, Algmina, Algminas, Eduardas, Evelina,...

Sekmadienį klaipėdiečiai "Riedės į vasarą" nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 26 dieną (sekmadienį) Klaipėdoje organizuojamas didžiulis dviračių, riedučių, paspirtukų, riedlenčių ir...

Klaipėdietis Žygimantas Stanulis – absoliutus Lietuvos čempionas nuotrauka, foto

Sportas, Šeštadienio vakarą Klaipėdoje baigėsi dvi dienas vykę Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų ir...

Jurgis Plonaitis niekada nebuvo tapęs "išverstaskūriu" nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Per ilgus dešimtmečius, nugyventus Klaipėdos krašte, Mažosios Lietuvos tyrinėtojui Bernardui Aleknavičiui Klaipėdos...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...