2019 m. kovo 26 d. 16:57 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

90-metės gyvenimo šviesa – vaikai ir vaikaičiai

(2)

2017-06-27, 11:10

Klaipėdos rajono savivaldybės inf.

90-metės gyvenimo šviesa – vaikai ir vaikaičiai nuotrauka, foto

© Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Birželio 26 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė bei Veiviržėnų seniūnijos vyresnioji specialistė Aldona Dėringienė sveikino Veviržėnuose gyvenančią Janiną Šiurienę 90-ojo jubiliejaus proga.

Veiviržėnuose gimusi ir užaugusi ponia Janina svečius pasitiko plačia šypsena. Garbingą jubiliejų atšventusi moteris sako niekada negalvojusi, kad sulauks tokio amžiaus. Šviesaus proto senolė, pakvietusi svečius prie japoniškos arbatos puodelio, papasakojo apie savo gyvenimo džiaugsmus ir vargus.

Apie sunkumus ponia Janina šnekėti nelinkusi – norisi prisiminti tik gerus dalykus, tačiau gyvenimo pradžioje nelaimių neišvengta. Senolės tėvelis buvo ištremtas į Sibirą ir iš ten negrįžo, todėl ji augo vien tik su mama, kuri vėliau ištekėjo antrąkart. Brolių ir seserų ilgaamžė neturi: nors jos mama sulaukė 6 vaikučių, tačiau 5 iš jų vaikystėje mirė – gyva liko tik ponia Janina.

Pajutusi, ką reiškia augti vienai be brolių ir seserų, senolė sukūrė didelę ir gražią šeimą. Ją supa net 7 vaikai, 17 anūkų ir 13 proanūkių! Ilgaamžės vyras jau miręs, tačiau ponia Janina džiaugiasi ir didžiuojasi, kad jai pavyko gyvenime patirti tikrą meilę. Senolė tekėjo du kartus: pirmoji santuoka truko neilgai, tačiau antroji tapo „auksine“ – truko 50 metų! Nepamiršta ilgaamžė paminėti, kad antrasis vyras, tikroji meilė, ir 10 metų jaunesnis buvo, tačiau vis tik josios nepragyveno.

Visą gyvenima ponia Janina dirbo ligoninėse, sulaukusi pensinio amžiaus dar 6 metus dirbo Veviržėnų parduotuvėje. Dabar senolei padeda visai netoli gyvenanti dukra ir visai čia pat, ilgaamžės kaimynystėje, gyvenantis anūkas su šeima. Didelis džiaugsmas poniai Janinai – nuolat aplink zujantys 4 ir 6 metų proanūkiai. „Būnu aš savo nameliuose ir atbėga mažieji, žaislais apkrauna, spinteles iškrausto, viskas jiems įdomu, viską nori pačiupinėti, tai kartu pažaidžiam, pakalbam, visuomet laukiu, kada jau atbėgs pas mane“, – šypsosi senolė.

Didžiuojasi Janina Šiurienė ir tuo, kad visi jos vaikai gyvena Lietuvoje, tik anūkai ne visi savoje šalyje likę, kai kurie jų net tolimojoje Japonijoje dirba. Kartu su senole svečius priėmusi jos dukra džiaugiasi, kad mama – guvi, imli, bendraujanti. Ir iš tiesų – ponia Janina visuomet žiūri žinias, o po jų skambina dukrai aptarti tos dienos naujienų. Mobiliuoju telefonu ilgaamžė dažnai bendrauja su vaikais ir anūkais. Didis džiaugsmas – sulaukti artimųjų užsukant į svečius. 90-ojo jubiliejaus šventėje susirinko beveik visa šeima, o ponia Janina su artimaisiais bendravo iki pat vidurnakčio.

Apie ligas ir gyvenimo skaudulius senolė daug nešneka, o paklausta, koks gi tas ilgaamžiškumo receptas, tik gūžteli pečiais: kiek duota – tiek. Dabar, kaip sakė ponia Janina, visą gyvenimą dirbusi, ji gali sau leisti pailsėti, pasidžiaugtis artimųjų draugija. Taip ir gyvena 90-metė Janina, apgobta artimųjų meile, dėmesiu, apsupta proanūkių klegesiu ir kiekvieną užėjusį pasitikdama šypsena ir atvira širdimi.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

ramute

2017-07-01   14:27

IP: 85.232.128.54

Ilgiausių .....ilgiausių

Klaipėdietė

2017-06-27   12:23

IP: 85.232.128.54

Nuostabu.Gyvenkite dar ilgai ir laimingai.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

„Sakiau, jei į Lietuvą, tai tik prie jūros“, – šypsosi 15 metų...

Ispanijoje gyvenusi telšiškė laimę rado pajūry nuotrauka, foto

Kol Lietuvoje spaudžia šaltukas, dažnam norisi pabėgti ten, kur šilta. Tokioms atostogoms...

Valinskų atostogas Maldyvuose planavo Inga nuotrauka, foto

„Absoliučiai nieko nesitikėjau, dirbau Palangoj ir atostogavau. Mane pasikvietė sudainuoti – žinomos...

Nėra taip, kad būtinai bus, kaip aš pasakiau nuotrauka, foto

Neseniai dukros susilaukusi grupės „Mango“ lyderė Rima Petrauskytė-Paulauskienė ilgai ramiai vietoje nusėdėti...

„Mango“ lyderei dukrelė užėmė visas mintis nuotrauka, foto

Bus mokama ir už surastus naujus šeimininkus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos beglobių gyvūnų gyvenimas pagerės – savivaldybė gyvūnams išlaikyti skirs kone...

J. Žuža: apie norą ateityje tapti vyriausiuoju treneriu nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ trenerio Kazio Maksvyčio asistentas Jurica Žuža Lietuvoje jau jaučiasi kaip...

Laukia naujos poliklinikos nuotrauka, foto

Klaipėda, Naujos vaikų konsultacinės poliklinikos nekantriai laukia tiek mažųjų pacientų tėvai, tiek Vaikų...

Medikų pasmerktas lietuvis atsigavo prieš pat eutanaziją nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Ieškant geriausių sprendimų Lietuvoje dažnai sukame galvas į Vakarus, kur, manome, jog...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...