2017 m. lapkričio 18 d. 23:31 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Žmonės

Žmonės

10 jauniausių pasaulio profesionalų

10 jauniausių pasaulio profesionalų nuotrauka, foto

1. Arfa Karim Randhawa, sertifikuota "Microsoft" programuotoja.
Gimimo metai: 1995.
Amžius: 13 m.

Arfa Karim Randhawa iš Pakistano būdama 10 metų tapo jauniausia specialiste, kuriai pavyko išlaikyti egzaminus kompanijos "Microsoft" profesionalo kvalifikacijai gauti.

Pirmą kartą pamačiusi kompiuterį būdama penkerių metų, mergaitė įkalbėjo tėvą nupirkti jai asmeninį kompiuterį ir įvaldė jį taip puikiai, jog buvo priimta į vieną geriausių Pakistano taikomųjų technologijų universitetų. Dabar Randhawa yra sertifikuota "Microsoft" programuotoja (Microsoft Certified Application Developer) ir planuoja gauti kompanijos programinės įrangos inžinierės sertifikatą (Microsoft Certified Solution Developer).

Vėliau ji sako norinti mokytis Harvarde arba tęsti karjerą "Microsoft". Beje, gavusi sertifikatą, Arfa su tėvu nuskrido į JAV ir susitiko su pačiu Billu Gatesu. Mergaitė jam pateikė du klausimus: kodėl kompanijoje "Microsoft" dirba tiek mažai moterų ir kodėl čia nepriimami dirbti vaikai.

Ponas Gatesas atsakė, kad nedaugelis moterų domisi technologijomis, o vaikai turi mokytis mokyklose, o ne dirbti.Bet, pridūrė jis, kompanija taiko specialią programą jauniems specialistams, kurioje ji galėsianti dalyvauti, kai pradės mokytis aukštojoje mokykloje.

2. Suhas Gopinath, kompanijos "Globals Inc." valdybos pirmininkas.
Gimimo metai: 1986.
Amžius: 22 metai.

Būdamas 14 metų Suhas Gopinath įkūrė nuosavo verslo kompaniją. Šiuo metu jis sėkmingai vadovauja "Globals Inc." - daugiašalei informacijos technologijų kompanijai, kuri specializuojasi interneto tinklalapių kūrimo, dizaino srityje, kuria programas mokykloms, konsultuoja bei teikia kitas IT paslaugas. Kompanijos metinė apyvarta - daugiau kaip 100 mln. JAV dolerių, darbuotojų skaičius - apie 400 žmonių visame pasaulyje.Šis indų kilmės verslininkas - jauniausias pasaulyje didelės tarptautinės kompanijos valdybos pirmininkas.

3. Victor M. De Leon III, profesionalus kibersportininkas.
Gimimo metai: 1998.
Amžius: 10 metų.

Victoras kompiuteriniais žaidimais susidomėjo būdamas dvejų metų, dviese su tėčiu azartiškai kovodamas su monstrais. Sulaukęs ketverių, jis pirmą kartą dalyvavo žaidėjų varžybose, o penkerių metų pasirodė profesionalių kibersportininkų lygoje "Major League Games". Pakerėti vadybininkai skubiai pasirašė su juo kontraktą, ir septynerių metų Victoras tapo pačiu jauniausiu kibersportininku pasaulyje.

4. Marla Olmstead, dailininkė.
Gimimo metai: 1999.
Amžius: 8 metai.

Marlos tėvas, nusprendęs kuo nors užimti metukų dukrytę, įdavė jai į rankas popieriaus lapą ir teptuką su dažais. Jo nuostabai, duktė noriai ėmė tapyti ir jai pavykdavo ne prasčiau kaip dailės mokyklos studentui. Nuo to laiko Marla kuria šedevrus, kurie gali būti lyginami su Kandinskio ir Poloko paveikslais. Pirmąją Marlos drobę įsigijo privatūs kolekcininkai už 250 JAV dolerių, kai autorei tebuvo 2 metai. Šiandien jos darbai kainuoja kur kas daugiau.

5. Ruth Lawrence, dėstytoja.
Gimimo metai: 1972.
Amžius: 36 metai.

Anglė Ruth Lawrence niekada nelankė mokyklos: ji ruošdavo namų darbus pagal tėvo specialiai jai sukurtą metodiką. Sulaukusi 13 metų, mergaitė tapo jauniausia Oksfordo universiteto absolvente, mokiusis jame vos dvejus metus vietoje įprastų penkerių. Šio amžiaus ji ir pradėjo dėstytojauti: iš pradžių Harvardo, o vėliau Mičigano universitete.

6. Gregory Robert Smith, labdaros fondo įkūrėjas.
Gimimo metai: 1989.
Amžius: 18 metų.

Būsimasis labdaros fondo "International Youth Advocates" įkūrėjas gimė Pensilvanijoje. Sulaukęs 10 metų jis baigė vidurinę mokyklą, o 14 metų su pagyrimu - koledžą Ašlande.

7. Nguyen Ngoc Truong Son, šachmatininkas.
Gimimo metai: 1990.
Amžius: 18 metų.

Jauniausias istorijoje šachmatininkas išmoko žaisti šachmatais vos sulaukęs trejų metų. Jau 2004 m. (jam buvo 14 m.) Tarptautinė šachmatų federacija (FIDE) suteikė jam didmeistrio statusą.

8. Abigail Sin, pianistė.
Gimimo metai: 1992.
Amžius: 16 metų.

Pirmą kartą mergaitė atsisėdo prie fortepijono būdama 4 metų. Dabar jaunoji Singapūro pianistė yra septynių didelių tarptautinių atlikėjų konkursų nugalėtoja. Be muzikinio talento, Abigail turi išskirtinių gabumų kalboms ir aukštajai matematikai, tačiau atmetė visus pasiūlymus dalyvauti šviečiamosiose programose talentingiems paaugliams dėl meilės muzikai.

9. Ethan Ong, būgnininkas.
Gimimo metai: 1999.
Amžius: 7 metai.

Dvejų metų Ethanas pradėjo groti mušamaisiais taip, kad profesionalūs muzikantai neteko amo. Vaiko niekas to nemokė, o išgauti sudėtingiausius ritmus jis pradėjo žaisliniu būgneliu. Kai 4 metukų Ethaną tėvai nusivedė į prekybos centrą ir ten jis džiaugsmingai ėmė groti tikrais mušamaisiais instrumentais, jį atsitiktinai išgirdo garso įrašų kompanijos vadybininkai. 2006 metais Ethanas jau dalyvavo dideliame koncerte, kurio visos pajamos buvo skirtos vaikų labdaros fondui.

10. Sho Timothy Yano, genijus.
Gimimo metai: 1990.
Amžius: 18 metų.

Jau trejų metų Sho demonstravo stulbinamus grojimo fortepijonu gabumus, o devynerių įstojo į Loyola universitetą. Po trejų metų (būdamas 12 m.) jį baigė su pagyrimu. Jo IQ aukštesnis nei genialumo lygio, tačiau Sho neprarado galvos dėl sėkmės ir tvirtina, jog talentas bei genialumas - dar ne viskas. Svarbiausia - mokėti tinkamai juo pasinaudoti.

Parengė Olga Beleičeva

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Žmonės

Prieš 10 metų Klaipėdoje, kultūros centre Žvejų rūmuose, įvyko pirmasis Violetos ir...

Violeta ir Vilius Tarasovai - apie koncertą Klaipėdoje ir ne tik nuotrauka, foto

"Kiekvienam savas kelias. Tą kelią, kurį nuėjau aš, nebūtinai nueis ir kitas....

Gintarė Vaitiekutė: "Esu čia. Esu dėkinga" nuotrauka, foto

Lapkričio 10 dieną garbingą 86 metų sukaktį švenčia rašytojas, žurnalistas ir keliautojas,...

Algimantas Čekuolis švenčia garbingą sukaktį nuotrauka, foto

Eidamas 70-uosius gyvenimo metus mirė garsus Rusijos rašytojas ir satyrikas Michailas Zadornovas.

Mirė garsus Rusijos artistas Michailas Zadornovas nuotrauka, foto

Laurynas Grigelis - turnyro Italijoje finale! nuotrauka, foto

Sportas, Italijoje vykstančio Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyro „Internationali Citta...

Paulina Pekūnaitė: "Noriu plaukti olimpiadoje" nuotrauka, foto

Metų klaipėdiečiai, Penkiolikmetė plaukikė Paulina Pekūnaitė Lietuvos ir tarptautiniuose čempionatuose skina pergales ir gerina...

„Neptūnas“ nugalėjo „Lietuvos rytą“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdoje puikus šeštadienio vakaras: „Neptūnas „Švyturio“ arenoje, stebint maždaug 5500 krepšinio sirgalių,...

„Neptūnas-Akvaservis“ ir Kaune įveikė KTU studentus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionate antrą kartą per dvi...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Metų klaipėdiečiai, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...