2019 m. balandžio 23 d. 01:03 val., antradienis

„Švyturio“ stipendija

"Žmonių palaikymas laužo kuklumą"

"Žmonių palaikymas laužo kuklumą" nuotrauka, foto

SAVARANKIŠKAI. Kūrėjas Karolis Rupkus 2016 m. savarankiškai išleido savo pirmąjį solinį albumą "Camera", o šiuo metu, be muzikos, dar piešia iliustracijas.

© Virginijos Samulionytės nuotr.

"Jeigu žmogus daro daug ką, gali būti, kad nieko nedaro gerai. Galbūt aš nesu profesionalas, bet esu labai smalsus ir žinių ieškantis žmogus, kuriam įdomu daug dalykų, stengiuosi juos "pačiupinėti". Aš esu kūrėjas. Mėgstu kurti - muziką, piešinius, tekstus", - taip save pristato klaipėdietis Karolis Rupkus, "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendijos finalininkas.

Žurnalisto diplomą turintis muzikantas, iliustratorius ir dviejų vaikų tėtis K. Rupkus į finalininkų dešimtuką pateko surinkęs 3 081 balsą.

Karoli, sulaukei nemažai klaipėdiečių palaikymo. Ar tikėjaisi, kad pateksi tarp finalininkų?

Man buvo netikėta, bet ir labai smagu, kad žmonės apie mane pagalvojo ir pasiūlė stipendijai gauti. Dabar labai smagu, kad pavyko ir patekti į kitą etapą. Labai džiugu, kai įvertina už tai, kad daug metų esu čia, Klaipėdoje, gimtame mieste, ir kuriu. Labai norėčiau padėkoti visiems, kurie už mane balsavo, kurie tiki manimi, nori, kad judėčiau į priekį. Yra toks prigimtinis kuklumas, bet žmonių palaikymas tą kuklumą laužo ir leidžia man galvoti, kad iš tiesų darau gerus dalykus, einu teisingu keliu. Manau, kad kiekvienas žmogus, kuris buvo pasiūlytas dar pačioje pradžioje, yra vertas tos stipendijos. Jeigu man būtų paskirta stipendija, tuos pinigus panaudočiau naujai savo verslo idėjai. Tai būtų susiję su menu ir būtų įgyvendinama Klaipėdoje.

Kas menininkus skatina kurti, kai galbūt norus apriboja finansinės galimybės?

Pajamų trūkumas dažniausiai kūrybą ir skatina - turi sugalvoti, ką su minimaliais resursais gali nuveikti gero. Yra frazė "Jeigu gali negroti, negrok", kurią galime perfrazuoti į "Jeigu gali nekurti, nekurk". Bet yra žmonių, kurie be to negali, ir jiems nesvarbu, ar jie jaučia finansinį nepriteklių, ar gyvena gerai. Jie tiesiog eina ir daro tai, kas miela jų širdžiai, kas skatina juos gyventi - tai jų gyvenimo prasmė, noras save įprasminti. Aišku, pinigai kūrybos tikrai neblogina.

Kiek kūrėjui kainuoja saviraiška? Pavyzdžiui, atlikėjo, muzikanto noras išleisti albumą?

Prieš maždaug dešimt metų albumo įrašymas atrodė be proto brangus dalykas - reikalinga aparatūra, žinios. Šiais laikais pasirinkimas platus - jeigu nori labai gero skambesio ir pasaulinio lygio garso, be abejo, tai kainuos ne vieną tūkstantį eurų. Bet jeigu yra svarbiau pati žinutė ir idėja, galima tai padaryti ir savo jėgomis.

O kokią žinią tu savo kūryba bandai įnešti į Klaipėdos gyvenimą?

Aš esu stebėtojas, kuriu muzikines istorijas. Tiek mano iliustracijos, tiek muzika yra istorijos. Pamatau kokį nors žmogų ar situaciją, iš kurių vėliau išsirutulioja pasakojimas. Man patinka dėlioti istoriją pagavus kokį nors jausmą, įdomią mintį, pamačius įdomų žmogų, savo muzikoje jį aprašyti, apdainuoti.

Jeigu žmogus nėra girdėjęs tavo muzikos, nuo kokio kūrinio siūlytum pradėti pažintį su tavimi?

Natūralu, kad nors ir esi susiformavęs kaip asmenybė, bet šiek tiek ir keitiesi, plečiasi pasaulėžiūra, keičiasi požiūris į kai kuriuos dalykus, pradedi į ką nors žiūrėti kitokiu kampu. Taip ir su dainomis - vieną dieną vieną dalyką apdainuoji vienaip, kitą dieną jau gali būti visiškai kitoks istorijos pateikimas. Reikėtų paklausyti visas dainas ir tada suprasti, koks aš esu žmogus.

Kas vyrauja tavo kūryboje? Emocijos, išgyvenimai, žmonių santykiai?

Manau, žmonių tarpusavio santykiai: nuo meilės iki neapykantos, yra ir liūdesio, ir džiaugsmo. Manau, santykis tarp žmonių ir jausmai, kurie kyla iš jo, ir yra mano pagrindinis kūrybos vardiklis.

Kuri ne tik muziką, bet ir iliustracijas. Kaip nutarei imtis naujos veiklos?

Kai įžengiau į ketvirtą gyvenimo dešimtį, pagalvojau, kad visada mėgau piešti, tik tam neskirdavau laiko. Norėjau paskatinti savo smegenis vėl dirbti, kad atrasčiau ką nors iš naujo. Iliustracijos buvo bandymas surasti naują kūrybinę kryptį, kuri užvestų ir paskatintų kurti. Pradėjau piešti gana produktyviai, iš žmonių gaunu teigiamą reakciją, tai džiugina. Nupiešiau iliustraciją Kazimiero Likšos albumo viršeliui, neseniai kūriau plakatą renginiui Vilniuje. Hobis palengva virsta veikla, kurią žmonės pastebi ir už kurią norėtų mokėti.

Šiemet tapai dvynukų tėčiu. Kaip sekasi šis naujas vaidmuo?

Tai yra visiškai naujas vaidmuo. Įkopęs į ketvirtą dešimtį maniau, kad mesiu sau iššūkį išmokti piešti, bet gyvenimas dar drėbtelėjo daugiau iššūkių ir maža nepasirodė, - juokiasi.

Atsirado du stebuklai ir tai turbūt yra didžiausia mano gyvenimo prasmė. Esu tėvystės atostogose, todėl mano kiekviena diena šiuo metu yra kažkas fantastiško - galimybė matyti, kaip gyvybė auga, kaip jie keičiasi, mokosi. Tai yra turbūt svarbiausias dalykas žmogui. Niekada negalvojau, kad taip jausiuosi - kai tai atsiranda, visiškai pakeičia gyvenimą.

Turiu fantastišką žmoną, kuri mane labai palaiko ir skatina judėti į priekį. Mano antra pusė yra mano įkvėpimas, mano mūza, mano keturi kampai - be jos daugelį dalykų galbūt būčiau jau ir apleidęs. Esu jai labai už daug ką dėkingas ir liksiu dėkingas visą gyvenimą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

„Švyturio“ stipendija

Penktoji "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija įteikta 25-erių laivų inžinieriui, doktorantui Lukui Norkevičiui....

„Tikrasis miesto grožis - besivystanti pramonė“ nuotrauka, foto

Antradienį įteikta penktoji "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija. Šiemet speciali konkurso komisija nusprendė...

„Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija - laivų inžinieriui nuotrauka, foto

Tarp 10 kandidatų gauti "Švyturio" stipendiją pateko ir būsimasis laivavedys Dominykas...

„Noriu garsinti Klaipėdos vardą" nuotrauka, foto

"Švyturio" Klaipėdos ateities" konkurse daugiausiai žmonių balsų - net 12 223 -...

„Kompiuterius remontuoti pradėjau nuo trylikos metų" nuotrauka, foto

Orai: užplūs vasariškos šilumos banga nuotrauka, foto

Lietuva, Pamirškite prieš tai mus lepinusią šilumą, nes tai, kas laukia jau netrukus,...

„Neptūnas“ išplėšė pergalę Panevėžyje nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate pirmadienį Klaipėdos „Neptūnas“ išvykoje 73:69 (15:19,...

Klaidos, negrįžtamai pakeitusios pasaulį nuotrauka, foto

Pasaulis, Daugelis svarbių atradimų yra padaryti atsitiktinai arba per nesusipratimą. Ne visada jų...

Danų milijardierius neteko trijų vaikų nuotrauka, foto

Pasaulis, Danų milijardierius verslininkas, kuris yra pagrindinis internetinio mados verslo milžino ASOS...

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 6 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...