2019 m. gegužės 21 d. 05:53 val., antradienis

„Švyturio“ stipendija

„Noriu garsinti Klaipėdos vardą"

(1)

„Noriu garsinti Klaipėdos vardą" nuotrauka, foto

LAIVAVEDYS. Dominykas Kneižys visa siela atsidavęs jūrai.

© Dalios Bikauskaitės nuotr.

Tarp 10 kandidatų gauti "Švyturio" stipendiją pateko ir būsimasis laivavedys Dominykas Kneižys, ką tik baigęs Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą. Jis jau nemažai yra pasiekęs profesionalaus buriavimo, jėgos aitvarų sporto srityse, o dabar pasiryžęs užkariauti didelius laivus ir didelius vandenynus. Kad ir kokios veiklos jis imasi, visada siekia aukščiausios kokybės.

Kam naudotum gautą stipendiją?

Jūrinė tematika nedings iš mano gyvenimo. Noriu garsinti Klaipėdos vardą šioje srityje. Svarbiausia, kad įvertintas mano darbas. Materialinę paramą naudočiau tolesniems tikslams siekti. Aš jau seniai nebeinvestuoju į paprastus materialinius dalykus, nes jie niekada neatsiperka. Kelis kartus investavau į jėgos aitvarų instruktoriaus kursus, ir tai atsipirko su kaupu. Esu dirbęs visame pasaulyje. Mane kvietė ir į Havajus, ir į Ispaniją. Jeigu už tuos pinigus būčiau pirkęs, tarkime, kompiuterį ar kokį kitą daiktą, niekada gyvenime nebūčiau tiek pamatęs, turėjęs tiek galimybių garsinti tiek savo, tiek Lietuvos vardą.

Kodėl nusprendei tapti laivavedžiu?

Klaipėdoje gimiau ir užaugau. Du mano dėdės ir senelis yra kapitonai. Vaikystėje susidomėjau buriavimu, lankiau sporto mokyklą "Suominis", vėliau "Žiemys". Iš pradžių buvo smagu buriuojant leisti vasaros dienas, vėliau buriavimas tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi - važiavau į pasaulio čempionatus, dalyvavau atrankoje į Rio olimpines žaidynes. Galų gale nusprendžiau studijuoti laivavedybą. Buriavimo nepavyko suderinti su mokslais. Pamaniau, jau nemažai pasiekiau profesionalaus buriavimo srityje, laikas užkariauti didelius laivus ir didelius vandenynus. Kiek abejojau, ar Klaipėdoje gausiu reikiamą išsilavinimą šioje srityje. Dabar galiu pasakyti, kad nesigailiu baigęs Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą. Tiesa, turiu ir jachtos kapitono teises.

Galima sakyti, mokate vairuoti visas priemones, kurios tik plaukia?

Galiu ne tik vairuoti, bet ir vadovauti. Aš stengiuosi būti tas, kuris galėtų vadovauti vairininkui.

Mokslai baigti, o kas toliau?

Reikia plaukti į jūrą, nes dar šiek tiek trūksta praktikos dienų, kad gaučiau tarptautinį diplomą. Tai bus rudenį. Mano hobis - buriavimas, jėgos aitvarai yra susiję su vasaros sportu. Stengsiuosi įprasminti šią vasarą, nes kelias vasaras teko paaukoti siekiant jūrinės profesijos.

Ar pats buriuojate, ar mokote kitus?

Viską darau. Buriuoju ir už pinigus, ir vairininku būnu regatose. Kol jaunas sportuoju ir pats, gaila būtų to visiškai atsisakyti. Kažkada buvau sportininkas, eidavau pas Klaipėdos merą atsiimti apdovanojimų. Dabar norisi perteikti savo patirtį jaunesniems. Mokau vaikučius plaukioti banglentėmis, vandenlentėmis, naudotis jėgos aitvarais.

Sako, dar esi ir verslininkas.

Taip, ėmiausi jūrinės tematikos verslo. Manau, žmogus turi daryti tai, ką jis geriausiai išmano ir moka. Viskas prasidėjo prieš 4-5 metus. Porą metų labai entuziastingai dariau apyrankes jūrine tematika. Sekėsi gerai parduoti ir tarptautinėje rinkoje, ir Lietuvoje. Vėliau pradėjau daryti gintaro LED lempas, šunų pavadėlius iš jūrinių virvių. Pastaruoju metu buvo gana įtemptas laikotarpis, verslo reikalus šiek tiek buvau pristabdęs, bet jie neužmiršti. Šiuo metu ieškau naujų idėjų, ką dar galėčiau gaminti naudodamas jūrinius mazgus.

Kodėl tu tai darai, iš kur semiesi idėjų?

Manau, tai lėmė buriavimas, tie laikai, kai turėdavome patys suruošti laivelį išplaukti, kai privalėjome išmokti rišti nemažai jūrinių mazgų. Kai prireikė papildomų finansų, ėmiausi ir tokio hobio. Žinoma, reikėjo dar daug pasiskaityti informacijos, bet man pavyko išmokti.

Apie ką svajoji šiuo metu?

Visą gyvenimą svajojau važiuoti mokytis buriuoti į Ameriką, į Havajus, bet likau mokytis čia. Paskui susiradau studentų mainų programą, nuvažiavau ten buriuoti ir visą vasarą praleidau Havajuose. Grįžęs net šiek tiek sutrikau - išsipildė mano svajonė, o kas toliau. Dabar norėčiau pasiekti aukščiausią rangą jūrinėje visuomenėje - galbūt būti didžiausios jachtos ar laivo kapitonu. Norėčiau parodyti Lietuvai, Klaipėdai, kad lietuviai gali patekti ten, kur niekada nesitikėjo, kad viskas įmanoma, jeigu tik labai nori.

Jeigu randi sritį, kurioje jautiesi truputį pranašesnis už kitus, nes įdėjai daug darbo nuo vaikystės, manau, tai ir turi daryti. Pradėjau suprasti, kad vien tai, jog daug uždirbsi, tavo moralinės būsenos nepagerins. Norėčiau kuo nors pasižymėti tarp Klaipėdos krašto ir Lietuvos žmonių. Manau, kai būni daug pasiekęs, ateina ir uždarbis.

"Išskirtinės Dominyko savybės - pozityvumas ir didžiulė motyvacija. Vaikinas nuo pat mažų dienų sugeba įprasminti laiką. Tai menas", - sako Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Karjeros ir komunikacijos centro vedėja Genutė Kalvaitienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Dziusas

2018-07-05   04:39

IP: 120.21.28.185

Nusipirk auksini karda ir garsink klaipedos varda... bulviagalvis blyn

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

„Švyturio“ stipendija

Penktoji "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija įteikta 25-erių laivų inžinieriui, doktorantui Lukui Norkevičiui....

„Tikrasis miesto grožis - besivystanti pramonė“ nuotrauka, foto

Antradienį įteikta penktoji "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija. Šiemet speciali konkurso komisija nusprendė...

„Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija - laivų inžinieriui nuotrauka, foto

Tarp 10 kandidatų gauti "Švyturio" stipendiją pateko ir būsimasis laivavedys Dominykas...

„Noriu garsinti Klaipėdos vardą" nuotrauka, foto

"Švyturio" Klaipėdos ateities" konkurse daugiausiai žmonių balsų - net 12 223 -...

„Kompiuterius remontuoti pradėjau nuo trylikos metų" nuotrauka, foto

Svencelėje - burlenčių ir jėgos aitvarų varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 24-26 dienomis Klaipėdos rajone, Svencelėje, vyks kasmetinės burlenčių ir jėgos aitvarų...

Nukentėjusiųjų nuo krušos nepaguodė nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį Klaipėdą užklupusi kruša ir stiprus lietus privertė miesto gyventojus prisiminti 2017...

Iš Kijevo - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Prasidėjo teniso turnyrų ant grunto maratonas. Šįkart Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiame "Tennis...

Palanga paskelbė karą elektriniams paspirtukams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nuo birželio 1-osios didžiausio šalies kurorto Jono Basanavičiaus gatvėje, ant jūros tilto...

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Sportas, Paskelbta prieš 11 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...