Penktoji "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija įteikta 25-erių laivų inžinieriui, doktorantui Lukui Norkevičiui....
„Švyturio“ stipendija
„Kompiuterius remontuoti pradėjau nuo trylikos metų"
SVARBU. Pasak Ryčio Zuberniaus, visi "Švyturio" Klaipėdos ateities" konkurso kandidatai stiprūs. "Puiku, kad varžosi žmonės iš skirtingų sričių, kurios visos yra labai svarbios. Koks gi miestas be meno, sporto, verslo?" - samprotavo jis.
© Asmeninio albumo nuotr.
"Švyturio" Klaipėdos ateities" konkurse daugiausiai žmonių balsų - net 12 223 - surinko elektronikos ir informacinių technologijų specialistas Rytis Zubernius. Gabus jaunuolis ir dviejų vaikų tėvas jau įkūrė savo verslą, taip pat ugdo ir ruošia Klaipėdos aukštųjų mokyklų studentus darbo rinkai, kuria jiems naujas darbo bei praktikos vietas.
Jei laimėtų stipendiją, R. Zubernius pakviestų savo įmonėje praktiką atlikti dar daugiau jaunuolių, patobulintų užduotis. "Jaunam žmogui labai svarbu įgyti praktikos, kadangi tai padeda greičiau įsilieti į darbo rinką", - įsitikinęs pašnekovas.
Ar žinote, kas pasiūlė jūsų kandidatūrą konkursui?
Nieko nežinojau, bet su manimi vis bandė susisiekti "Vakarų ekspresas". Tuomet dar sulaukiau skambučio iš Lietuvos verslo kolegijos, kurioje studijavau, pranešė, kad pateikė mano kandidatūrą. Labai apsidžiaugiau tokiu įvertinimu.
Kaip vertinate savo konkurentus?
Manau, visi konkurso kandidatai stiprūs. Puiku, kad varžosi žmonės iš skirtingų sričių, kurios visos yra labai svarbios. Koks gi miestas be meno, sporto, verslo?
Puiku, kad dalyvauja jaunimas. Juk taip svarbu, kad šie žmonės liktų gyventi Klaipėdoje ir savo pavyzdžiu pritrauktų į uostamiestį kitus jaunuolius.
Sulaukėte daugiausiai balsų - net 12 223. Turbūt turite daug draugų, artimųjų? O gal sukūrėte kokią nors išmaniąją balsų dauginimo sistemą?
Manau, sulaukiau didelio palaikymo iš kolegijos dėstytojų, studentų. Juk nemažai kolegijos studentų mūsų įmonėje atlieka praktiką. Taip pat turiu didelį pažįstamų ratą iš gimnazijos, studijų laikų.
Savo žinias naudojate ne tik įkurdamas savo įmonę, bet ir skleisdamas žinias jaunimui. Nebijote, kad vieną dieną jie taps jūsų konkurentais?
Jaunam žmogui studijų metais labai svarbu įgyti praktikos, kadangi praktinės žinios padeda greičiau įsilieti į darbo rinką. Juk dažnai mokslus baigę žmonės nežino ko nori, blaškosi.
Taigi, mes kuriame praktikos vietas studentams ir moksleiviams iš visų Klaipėdos mokslo įstaigų. Jiems suteikiame galimybę pamatyti, kaip iš tiesų atrodo darbo vieta. Manau, praktika padeda jiems atskleisti savo stipriąsias puses, sužinoti, kokią kryptį pasirinkti: programavimą, grafikos dizainą ar darbą su kompiuteriniais tinklais...
Ar vis dar jaučiamas didelis susidomėjimas IT?
Manau, susidomėjimas informatika šiek tiek sumažėjo, tačiau nemažo dėmesio sulaukia naujos, giminingos kryptys: medijos, grafinis dizainas, programavimas, kompiuteriniai tinklai ir panašiai.
Džiugu, kad mūsų įmonėje dirba vien jauni žmonės, kurių amžius nesiekia net trisdešimties metų. Yra net jaunų mamyčių.
Sakoma, IT - viena geriausiai apmokamų sričių. Atskleiskite, kiek maždaug uždirba IT specialistai?
Viskas priklauso nuo profesionalumo. Pradedantieji gali uždirbti vos 500 eurų, profesionalai - kad ir 2 000 eurų.
Pasikartosiu, jog sunkiausia tiems, kurie studijų metais neturėjo praktikos.
Vystote savo verslą UAB "Life 4 Laptop", įkūrėte naują prekinį ženklą "taisom.lt". Turbūt nemažai uždirbate... Kam gi jums dar reikalinga stipendija?
Na, ne viskas taip paprasta (garsiai juokiasi. - Aut. past.).
Manau, stipendija man leistų išplėsti praktikos galimybes, pagerinti praktikos užduotis, pakviesti daugiau jaunimo.
Jūsų pristatyme buvo rašoma, kad stebinate savo pažangiais ir originaliais technikos sprendimais, diegiate modernias dirbtuves. Gal galėtumėte papasakoti plačiau, kokių naujovių savo srityje esate sukūręs?
Na, mes atliekame gana specifinius darbus, kuriame įvairias elektronikos ir IT sistemas. Dažnai tenka atlikti nestandartines užduotis. Mūsų dėmesio centre - šiandieninė elektronika ir išmanieji sprendimai.
Nors jums tik 28-eri, esate ypač perspektyvus žmogus. Kokių dar tikslų turite?
Pagrindinis tikslas - vis labiau judėti išmanumo link. Norisi didesnio efektyvumo - kad vienas specialistas pajėgtų sukurti didesnę vertę.
Kaip pats susidomėjote IT ir elektronika?
Na, susidomėjimas atėjo natūraliai. Kompiuterius remontuoti pradėjau nuo trylikos metų.
Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.
Komentarai
Tavo komentaras
Šiandien VE.lt skaitykite
„Švyturio“ stipendija
Antradienį įteikta penktoji "Švyturio" Klaipėdos ateities" stipendija. Šiemet speciali konkurso komisija nusprendė...
Tarp 10 kandidatų gauti "Švyturio" stipendiją pateko ir būsimasis laivavedys Dominykas...
"Švyturio" Klaipėdos ateities" konkurse daugiausiai žmonių balsų - net 12 223 -...
Kultūra, Paskelbta prieš 47 min.
Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.
Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.
Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.
Naujienos

"Ryto" kapitonas apie tikslą įveikti "Neptūną"

Įdomios vasario 16 d. TV sporto transliacijos

Nepriklausomybė – tautų Europos bendrijos pamatas (1)

Klaipėda švenčia Vasario 16-ąją (programa) (6)
Spektras
Savaitės lankomiausi
Daugiausiai komentuoti
- Prie Klaipėdos mero vairo – būrys norinčių (23)
- Ligita Girskienė: girdėti daugiabučių gyventojus būtina (21)
- Šviesų festivalis užburs Klaipėdą (programa) (17)
- Pritarė referendumui dėl seimūnų mažinimo iki 121 (15)
- Teismas: E. Masiulis neatgaus 242 410 eurų (14)
- Valdantieji siekia sumažinti Seimo narių skaičių (13)
Nord
2018-07-04 11:42
IP: 85.232.128.59
Šaunuolis. Malonu, kad yra jaunimo techniškai raštingo. O dažnai jie išeina iš tokių būsimų specialistų kalvių, kaip radioelektronikos būreliai. Sveikinu, geros kloties.
Vakarietis
2018-07-04 10:02
IP: 85.232.128.54
Laimės tas,kas švyturio bambalinį geria nuo 13-kos metų.