2018 m. kovo 23 d. 14:54 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Vyriausybė tariasi dėl Lietuvos muzikos ir teatro akademijos iškėlimo

(3)

Vyriausybė tariasi dėl Lietuvos muzikos ir teatro akademijos iškėlimo nuotrauka, foto

© Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Vyriausybė trečiadienio posėdyje svarsto Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) siūlymą Lietuvos muzikos ir teatro akademiją iškelti iš nusenusių patalpų Vilniaus centre ir koncentruoti Olandų gatvėje, kur patalpos būtų įrengtos šiuolaikiškai.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija pati kreipėsi į ŠMM, prašydama sprendimo parduoti jai patikėjimo teise priklausantį turtą, kurio rinkos vertė yra 16 mln. 161 tūkst. 500 eurų. 

Dabar akademija patikėjimo teise valdo administracines patalpas Gedimino pr. 39, bendrabutį Giedraičių g., pastatus T. Kosciuškos, Vilniaus, Pamėnkalnio g.

Projekto rengėjai teigia, kad studijoms naudojamos patalpos yra nepritaikytos akademijos specifikai, pastatai yra susidėvėję, neatitinka šiuolaikinių poreikių.

Projekte nurodoma, kad Lietuvos muzikos ir teatro akademijos nekilnojamojo turto bazė yra viena prasčiausių, lyginant su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis. 

„Teatro ir kino fakulteto studentai ir dėstytojai naudojasi ypač prastos, avarinės būklės pastatais, esančiais T. Kosciuškos g., o Muzikos fakulteto studentai ir dėstytojai - avarinės būklės pastatu Gedimino pr.“, - teigia projekto rengėjai.

Projekto rengėjai nurodo, kad už lėšas, gautas pardavus nekilnojamąjį turtą, būtų galima optimizuoti infrastruktūrą, išdėstyti ją kompleksiškai vienoje teritorijoje ir įrengti patalpas pagal šiuolaikinius reikalavimus. Studijų miestelį būtų norima įkurti Olandų g. 

ŠMM manymu, projektas atitinka Vyriausybės siekius skatinti efektyvų valstybės turto valdymą, racionaliai ir tikslingai panaudoti mokslo infrastruktūrą. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

>Nu nu

2018-03-13   14:06

IP: 78.57.246.140

Būtent Lietuvos. Kitur nėra jokių sąlygų paruošti kvalifikuotus žmones. Dėl daugelio priežasčių. Tame tarpe ir dėl naivaus provincialaus narcisismo. Nepaisant to, kad Klaipėda buvo profesionaliosios LIETUVOS muzikinės kultūros lopšys, puoselėtas Šimkaus, šiandien tik Vilnius ir niekaip netgi ne Kaunas, yra vienintelė vieta, kur tai dar galima padaryti pakankamu lygiu. Ir nereikia virkauti dėl Klaipėdos "fakų". Taip, jie suvaidino didžiulį vaidmenį, užpildydami prasilavinusiais kultūrininkais, tame tarpe ir su muzikine pakraipa, visą vakarų Lietuvą. Tačiau tai buvo "saviveiklinės", o ne profesionaliosios muzikos pakraipos mokykla. Kita vertus, paprasčiausiai sąžininga jaunų gabių žmonių atžvilgiu, kad šiandien tai pagaliau baigiasi ir daugiau nebeapgaudinėsime vieni kitų. Nors "fakiniai", kurie šiandien užima praktiškai visas vadovaujančias vietas pajūryje dar ilgai darys spaudimą baigusiems Vilniuje. Tiesiog dėl giliai tūnančio nevisavertiškumo komplekso.

Orakulas

2018-03-10   13:39

IP: 78.57.246.140

Būtent LIETUVOS, deja. Daugybę metų tai buvo vienintelė ir liko, beje, vieta, kur buvo ir yra ruošiami tikrai profesionalūs muzikai. Visa kita - tik šešėlių grimasos.

Nu nu

2018-03-08   21:48

IP: 78.57.203.164

Ne Lietuvos, o Vilniaus

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Ukrainiečiai masiškai plūsta į Lietuvą ne tik užsidirbti, bet ir ieško galimybių...

Klaipėdos universitetą užplūs studentai iš Ukrainos? nuotrauka, foto

Klaipėdoje – Ukrainos Prezidento administracijos Humanitarinės politikos departamento direktoriaus Jurijaus Rubano vizitas....

Studijomis Klaipėdoje domisi Ukrainos atstovai nuotrauka, foto

Mokslo metai ritasi į pabaigą, o elektroninės mokinio pažymėjimo sistemos "Mano dienynas",...

"Mano dienyne" automatiškai dygo "n" raidės nuotrauka, foto

Apie trys dešimtys uostamiesčio moksleivių kovo 16 d. įprastas pamokas išmainė į...

Rungėsi jaunieji Klaipėdos IT talentai nuotrauka, foto

Siūlykite būsimų atliekų konteinerių bei aikštelių vietas nuotrauka, foto

Klaipėda, Pradedamas svarstymas dėl mieste esančių ir būsimų atliekų konteinerių bei ...

Pajūrio gatvė: juostų daug, bet važiuoti bus galima dviem nuotrauka, foto

Klaipėda, Tauralaukyje esančios Pajūrio gatvės projekto saugaus eismo auditą atlikę specialistai neteisingai suprato...

Lietuvoje atsiras nauja politinė partija nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Šeštadienį, kovo 24-ąją, į steigiamąjį suvažiavimą Vilniuje rinksis naujos politinės partijos –...

Stebėjimo kameros virš konteinerių nenuvylė nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) dar užpernai prie kai kurių konteinerių...

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...