2018 m. rugsėjo 22 d. 07:54 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Vivat Academia!

2018-08-28, 08:59

Jūratė Derukaitė

Vivat Academia! nuotrauka, foto

© Saulius Pagojus

Per Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademiją „į Klaipėdą ateina pasaulis, ir Lietuva išeina į pasaulį“ (Darren van Rawensvaay, Klaipėdos universiteto lietuvių kalbos kursų dalyvis)

Rugpjūčio 8 d. pasibaigusi Klaipėdos universiteto (KU) 17-oji Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija kitakalbiams šiemet buvo ypatinga – ji vyko Lietuvos valstybingumo šimtmečio fone, tad visą veiklą lydėjo ypatinga, šventinė dvasia. Akademijos organizatoriai, – Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Kalbų ir socialinės edukacijos centras (KSEC) su Baltų filologijos katedra, – pasistengė įvesti daug naujovių. Ne tik dėl šimtmečio paminėjimo, juk tai, kad kasmet sulaukiame apie trečdalio jau buvusių šios akademijos dalyvių, maloniai įpareigoja tobulėti, ieškoti, kurti ir pasiūlyti naujų dalykų. Apskritai tokius vasaros kursus Lietuvoje užsieniečiai gali rinktis iš 5 juos organizuojančių universitetų.

Dekanas ir bendras būrys.

Šiemetė KU Akademija sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus, – beveik 70 žmonių iš 24 šalių; jų amžius buvo nuo 17 iki 67 metų. Kursantai mokėsi 5-iose skirtingo lygio grupėse, – nuo A1 iki C2 lygio. Jiems dėstė 9 lituanistės ir padėjo 1 asistentė; Akademijos veiklą administravo KSEC.

Pamoka Virginijos auditorijoje.

Du trečdaliai Akademijos dalyvių atvyko pagal projektą su Švietimo mainų paramos fondu. Tai užsienio universitetų studentai, dėstytojai, tyrėjai. Ne vienas iš jų rimtai gilinasi į lituanistikos dalykus, taip pat yra tokių, kurie tapo tikrais Klaipėdos universiteto partneriais, bičiuliais.

Kita kursantų dalis – tai atvykę individualiai arba Lietuvoje apsigyvenę užsieniečiai. Kaip visada, buvo ir lietuvių kilmės asmenų: du broliai iš JAV ir Vokietijos pilietė. Keli užsieniečiai lietuvių kalba susidomėjo dėl savo lietuvių sutuoktinių/gyvenimo draugų, – tai meksikietis, šveicaras, kanadietis, ukrainietės, latvė.

Rektorius ir Valentsova.

Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete visą mėnesį vyko kalbos pamokos, renginiai; mezgėsi įdomios pažintys, vyko nepakartojama tarpkultūrinio bendravimo šventė. Akademijos studentai buvo svetingai priimti fakulteto auditorijose ir erdviame fakulteto sode, į kurį karščių metu buvo perkelta ne viena pamoka, vyko renginiai.

Akademijos kursantai dalyvavo ir intensyvioje kultūrinėje-pažintinėje programoje, keliavo po Mažąją Lietuvą ir po visą šalį. Visi pripažino, jog Vasaros akademijos ir mokomoji, ir kultūrinė programa buvo maksimaliai intensyvios. Prie Akademijos veiklos aktyviai prisidėjo ir fakulteto dekanas prof. Rimantas Balsys. Projektu rūpinosi ir į baigimo šventę atvyko KU rektorius prof. Artūras Razbadauskas.

Vivat academia, vivant professores, – vienbalsiai skandavo kursantai, dalyvaudami įspūdingoje Jūros šventės eisenoje kartu su KU bendruomene. Vasaros akademija baigėsi, tačiau kursantų ir dėstytojų bendravimas tęsiasi ir net stiprėja; jis persikėlė į socialinius tinklus ir sklinda toli bei plačiai. Kursantai dalinasi įspūdžiais, vaizdais ir planais. „Mano Lietuva“ – taip pavadino savo paskelbtą nuotraukų albumą viena užsienietė. „Iki pasimatymo Žiemos akademijoje“, „Kitą vasarą – tik į Klaipėdą“, žada jie.

Jūratė Derukaitė,
Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Kalbų ir socialinės edukacijos centro vadovė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Daugelis vyresnės kartos atstovų studentiškus laikus prisimena su nostalgija, ypač tie, kurie...

Nauji vėjai studentų bendrabučiuose: stalo žaidimai ir ramybė nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto (KU) rektoriaus rinkimų komisijos posėdyje buvo atplėšti 6 kandidatų, dalyvavusių...

Rektoriaus konkurse - ir profesorius iš Laplandijos nuotrauka, foto

Pretendentų pavardės kol kas neskelbiamos. Aišku tik tiek, kad vienas jų -...

KU rektoriaus posto siekia 6 kandidatai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos tėvų forumas ragina klaipėdiečius pasirašyti peticiją dėl nemokamų pailgintos dienos...

Dėl pailgintos dienos grupių - peticija nuotrauka, foto

Šeštadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė rugsėjo 22-ajai, šeštadieniui AVINAS. Diena nebus itin maloni. Stokosite...

Tradicinėse lenktynėse paskelbtos lygiosios nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienio rytą Klaipėdoje vyko tradicinės lenktynės Dienai be automobilio pažymėti. Studentai varžėsi,...

Klaipėdiečiai vienijasi: dėl smarvės surinko per 3 000 parašų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos gyventojai, nepatenkinti gyvenamosios aplinkos kokybe, surinko daugiau nei 3 tūkstančius parašų....

Neringoje atidengtas suoliukas prancūzų kariams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ketvirtadienį Nidoje, šalia tako Saulės laikrodžio link, atidengtas suoliukas, skirtas prancūzų karių...

Įvairybės, Paskelbta prieš 28 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 12 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...