2019 m. sausio 16 d. 17:55 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Vivat Academia!

2018-08-28, 08:59

Jūratė Derukaitė

Vivat Academia! nuotrauka, foto

© Saulius Pagojus

Per Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademiją „į Klaipėdą ateina pasaulis, ir Lietuva išeina į pasaulį“ (Darren van Rawensvaay, Klaipėdos universiteto lietuvių kalbos kursų dalyvis)

Rugpjūčio 8 d. pasibaigusi Klaipėdos universiteto (KU) 17-oji Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija kitakalbiams šiemet buvo ypatinga – ji vyko Lietuvos valstybingumo šimtmečio fone, tad visą veiklą lydėjo ypatinga, šventinė dvasia. Akademijos organizatoriai, – Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Kalbų ir socialinės edukacijos centras (KSEC) su Baltų filologijos katedra, – pasistengė įvesti daug naujovių. Ne tik dėl šimtmečio paminėjimo, juk tai, kad kasmet sulaukiame apie trečdalio jau buvusių šios akademijos dalyvių, maloniai įpareigoja tobulėti, ieškoti, kurti ir pasiūlyti naujų dalykų. Apskritai tokius vasaros kursus Lietuvoje užsieniečiai gali rinktis iš 5 juos organizuojančių universitetų.

Dekanas ir bendras būrys.

Šiemetė KU Akademija sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus, – beveik 70 žmonių iš 24 šalių; jų amžius buvo nuo 17 iki 67 metų. Kursantai mokėsi 5-iose skirtingo lygio grupėse, – nuo A1 iki C2 lygio. Jiems dėstė 9 lituanistės ir padėjo 1 asistentė; Akademijos veiklą administravo KSEC.

Pamoka Virginijos auditorijoje.

Du trečdaliai Akademijos dalyvių atvyko pagal projektą su Švietimo mainų paramos fondu. Tai užsienio universitetų studentai, dėstytojai, tyrėjai. Ne vienas iš jų rimtai gilinasi į lituanistikos dalykus, taip pat yra tokių, kurie tapo tikrais Klaipėdos universiteto partneriais, bičiuliais.

Kita kursantų dalis – tai atvykę individualiai arba Lietuvoje apsigyvenę užsieniečiai. Kaip visada, buvo ir lietuvių kilmės asmenų: du broliai iš JAV ir Vokietijos pilietė. Keli užsieniečiai lietuvių kalba susidomėjo dėl savo lietuvių sutuoktinių/gyvenimo draugų, – tai meksikietis, šveicaras, kanadietis, ukrainietės, latvė.

Rektorius ir Valentsova.

Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete visą mėnesį vyko kalbos pamokos, renginiai; mezgėsi įdomios pažintys, vyko nepakartojama tarpkultūrinio bendravimo šventė. Akademijos studentai buvo svetingai priimti fakulteto auditorijose ir erdviame fakulteto sode, į kurį karščių metu buvo perkelta ne viena pamoka, vyko renginiai.

Akademijos kursantai dalyvavo ir intensyvioje kultūrinėje-pažintinėje programoje, keliavo po Mažąją Lietuvą ir po visą šalį. Visi pripažino, jog Vasaros akademijos ir mokomoji, ir kultūrinė programa buvo maksimaliai intensyvios. Prie Akademijos veiklos aktyviai prisidėjo ir fakulteto dekanas prof. Rimantas Balsys. Projektu rūpinosi ir į baigimo šventę atvyko KU rektorius prof. Artūras Razbadauskas.

Vivat academia, vivant professores, – vienbalsiai skandavo kursantai, dalyvaudami įspūdingoje Jūros šventės eisenoje kartu su KU bendruomene. Vasaros akademija baigėsi, tačiau kursantų ir dėstytojų bendravimas tęsiasi ir net stiprėja; jis persikėlė į socialinius tinklus ir sklinda toli bei plačiai. Kursantai dalinasi įspūdžiais, vaizdais ir planais. „Mano Lietuva“ – taip pavadino savo paskelbtą nuotraukų albumą viena užsienietė. „Iki pasimatymo Žiemos akademijoje“, „Kitą vasarą – tik į Klaipėdą“, žada jie.

Jūratė Derukaitė,
Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Kalbų ir socialinės edukacijos centro vadovė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijoje paminėta Lietuvos valstybinė šventė, Laisvės gynėjų diena. Mokiniai...

Laisvės gynėjų dienai - pilietiškumo pamoka nuotrauka, foto

Nors iškalbos nenusipirksi, tačiau kalbą - laisvai. Prasidėjus naujiems metams, moksleiviai sukluso...

Neiškalbius moksleivius gelbsti nupirkti darbai nuotrauka, foto

Minint Klaipėdos - Europos sporto miesto metus ir Lietuvos šimtmečio sukaktį, mieste...

Judriausias miesto lopšelis-darželis - "Puriena" nuotrauka, foto

Praėjusiais metais šalies mastu vykusiame Inovatyviausio mokytojo konkurse pradinių klasių mokytojų kategorijoje...

"Aš mėgaujuosi savo darbu" nuotrauka, foto

Šauktinių sąrašai: garsūs sportininkai prašys atidėti tarnybą nuotrauka, foto

Sportas, Į šauktinių sąrašus šiemet įtrauktas būrys garsių sportininkų – NBA krepšininkas...

Pensijų kaupimo pokyčiai: ką būtina žinoti? nuotrauka, foto

Euras, Nuo šių metų Lietuvoje prasidėjus II pakopos pensijų reformai gyventojai kol kas...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Įvairybės, Vakarų ekspresas" tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai".

Neringa ruošiasi „Stintapūkio“ šventei nuotrauka, foto

Neringa, Neringoje vasario mėnesį ir vėl lydės tik šiam kraštui būdingi poledinės žūklės...

Euras, Paskelbta prieš 54 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Neringa, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...