2019 m. vasario 24 d. 04:56 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

"Viskas priklauso tik nuo paties mokinio"

(4)

"Viskas priklauso tik nuo paties mokinio" nuotrauka, foto

NUOMONĖ. "Ne mokykla ir jos sistema yra problema, o kaip į ją žiūri pats mokinys ir kokios sąlygos jį supa namuose", - įsitikinusi dabar jau studentė Agnė.

© Asmeninio albumo nuotr.

Įsibėgėjus projektui "Mokinio dienoraštis" į "Vakarų ekspresą" kreipėsi mokyklą prieš keletą metų baigusi Agnė. Mergina tikino, kad tereikia tiksliai žinoti, ko nori, ir paskirstyti savo jėgas, tuomet ir mokytis nebus sunku.

"Aš mokiausi Vilniuje, bet juk švietimo sistema visoje Lietuvoje vienoda. Taigi norėčiau papasakoti, kaip atrodė mano dienotvarkė, kai dar buvau moksleivė", - pradėjo pasakoti Agnė, dabar jau studijuojanti ekonomikos mokslų magistrantūrą Amsterdame bei atliekanti praktiką, pasak jos, viename geriausių tarptautinių bankų.

Agnė įsitikinusi, kad visų pirma viskas priklauso nuo paties moksleivio požiūrio į mokyklą. Ne ką mažesnę reikšmę turi ir tai, kaip tėvai geba motyvuoti vaikus mokslams.

"Pavyzdžiui, kai ėjau į mokyklą, man svarbiausia buvo mokslai. Rytais jokio makiažo nesidarydavau, nes man buvo svarbiau gerai išsimiegoti ir papusryčiauti. Taigi dušui ir pusryčiams pakakdavo pusvalandžio", - pasakojo mergina.

A lygis

Kaip pasakojo Agnė, ji mokėsi vienoje prestižinių Vilniaus gimnazijų. Kasdien jai būdavo 6-7 pamokos. Tačiau daugiausiai ji dėmesio skyrė tiems dalykams, kuriuos pasirinko mokytis A lygiu.

"Daugiausia dėmesio skyriau matematikai, anglų ir lietuvių kalboms. Lietuvių kalbos mokytoją gerbiu iki šiol. Ji skatino skaityti, rašyti, tikrai ruošė valstybiniam egzaminui. Per 2 metus atsikračiau šešetukininkės statuso, jos dėka mokyklą baigiau devynetu. Tiesa, lankiausi papildomai ir pas korepetitorę, kuri mano rašliavas apibūdindavo tokiais aštriais žodžiais, kad kartais iš gėdos verkti norėdavosi", - lietuvių kalbos mokymąsi prisiminė mergina.

Matematikos mokytoją ji taip pat vadino geriausiu pasaulyje. Vien dėl to, kad jis buvo labai supratingas.

"Mokytojas visada prieidavo ir individualiai paaiškindavo, jei ko nesuprasdavau. Stengiausi, nes norėjau studijuoti ekonomiką, ir jis tai žinojo. Visgi iš geometrijos rinkau trejetus ir ketvertus, taigi tik algebra mane gelbėjo, nes ją supratau puikiai. Mokytojas žinojo, kad man reikia šiek tiek aukštesnio pažymio, kad įstočiau į norimą universitetą, tad mano vieną paskutinį metų pažymį pakėlė 2 balais, kad nors metiniame trimestre turėčiau septynetą", - prisiminė Agnė.

Pagyrų mergina negailėjo ir anglų kalbos mokytojai, mat jau mokykloje išmoko laisvai kalbėti angliškai, tad be jokių problemų galėjo rinktis studijas užsienyje.

B lygis

Užtat visai kitokios buvo B lygio pamokos. Pavyzdžiui, istorijos mokytoją ji vadino istoriku dirbantį sargą.

"Jis viską matė tik iš sovietinės pusės. Vadovėlių neturėjome, sąsiuvinį - tik tam, kad ant stalo turėtumėme ką pasidėti. Kiekvieną mėnesį - po kontrolinį. Savaitė prieš kontrolinį mokytojas 5 minutėms parodydavo klausimus, mes juos nufotografuodavome savo išmaniaisiais telefonais. Pasiruošimas kontroliniui vykdavo taip - susirasdavome mokytojo knygą, nusikopijuodavome atsakymus ir perrašydavome juos per kontrolinį. Žodis žodin, nieko nekeisdami. Visko nurašyti laiko neužtekdavo, bet visi gaudavome aštuonetus", - kaip vykdavo istorijos pamokos, pasakojo Agnė.

Per biologijos pamokas esą iš viso nereikėjo mokytis, tik ateidavo su mokytoja pasiplepėti.

"Biologijos mokytoja jau per pirmą pamoką pasakė: "Žinau, kad B lygiu pamokas renkatės tik dėl to, kad reikia." Neturėjome nei vadovėlių, nei sąsiuvinių. Taigi 2 metus per biologijos pamokas su mokytoja smagiai plepėdavome apie bet ką, nes ji buvo labai įdomi moteris, suprantanti šiuolaikinį jaunimą. O brandos atestate iš šio dalyko, žinoma, turėjau 10 balų", - kaip lengva tapti dešimtukininku, pasakojo mergina.

Ne ką sunkiau esą buvo "užsidirbti" dešimtuką atestate ir iš etikos.

"Per 4 metus gimnazijoje etikai nesimokiau visiškai nieko. Kartais net mokytojos atsiprašydavau, kad nebūsiu, nes A lygio kontroliniui pasiruošti noriu. Suprato, leido, o atestate parašė 10", - šypsodamasi pasakojo Agnė.

Dar B lygiu ji mokėsi prancūzų ir ispanų kalbas. Bet, pasak jos, šios pamokos buvusios tik dėl įdomumo. Dabar nei prancūziškai, nei ispaniškai, Agnės žodžiais tariant, ji nemoka "nė bum bum".

Nuo kūno kultūros pamokų ji buvo atleista dėl sveikatos bėdų, bet, nepaisant to, su dideliu entuziazmu lankė šokių pamokas.

"Ko tik mes nesimokėme - ir pakėlimai, ir suktukai, ir visa kita. Samba, rumba ir t. t. Ėjome į šokius, nes tiesiog buvo smagu. Derindavome pamokų tvarkaraščius su draugais, kad kartu pašokt galėtume", - prisiminė Agnė.

Nepervargo

Po pamokų ji nesibastydavo po miestą, o eidavo tiesiai pas korepetitorius. Vieną dieną mokėsi papildomai matematiką, kitą - anglų kalbą, trečią - lietuvių.

"Namų darbų nesureikšmindavau, pasidarydavau per valandą ar dvi ir dar spėdavau šeimai vakarienę pagaminti ar su tėčiu į parduotuvę nuvažiuoti. Mokyklą baigiau be vargo, egzaminams pasiruošiau per 2 dienas. Tiesiog sistemiškas ir nuoseklus pasiruošimas visus mokslo metus leido nepervargti prieš pat egzaminus", - džiaugėsi Agnė.

Atsipalaiduodavo ji tik savaitgaliais. Tuomet tėvai leisdavo ir į miestą su draugais išeiti, ir į klubą.

"Tėvai žinojo, kad rimtai dirbu visą savaitę ir tikrai žinau, kur noriu studijuoti, tad neprieštaravo. Taigi mano išvada - ne mokykla ir jos sistema problema, o kaip į ją žiūri pats mokinys bei kokios sąlygos jį supa namuose", - įsitikinusi Agnė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

lopezas

2016-04-22   09:41

IP: 82.135.219.177

tokia ir mokinė.. pusę pažymių dykai susirinkus :) sugedus ta Lietuvos švietimo sistema..

Lina

2016-04-22   07:44

IP: 193.219.12.52

Sakyčiau, kad neprotinga mergina....

Da nu ir nachui bliat

2016-04-22   00:21

IP: 66.249.81.139

Ale ti jobanyi ti vrot.Jibatsa mazatsa....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Ketvirtadienį Klaipėdos universitete numatytas tarybos posėdis, bus renkamas rektorius.

Klaipėdos universitete bus renkamas rektorius nuotrauka, foto

Siekdama privilioti į Klaipėdą kuo daugiau gabių studentų Klaipėdos miesto savivaldybė žada...

Griežtins atranką gabių pirmakursių stipendijai gauti nuotrauka, foto

Vasario 6-ąją, patyriminio ugdymo dieną, Klaipėdos "Aukuro" gimnazijos mokiniai kūrybiškai gilinosi į...

Ar mokslas gali būti meniškas? nuotrauka, foto

Pirmąją registracijos į mokyklas dieną naujoji elektroninė sistema atlaikė, bet Savivaldybės Švietimo...

Elektroninė registracija į mokyklą atlaikė pirmąjį antplūdį nuotrauka, foto

Į „Euroviziją“ Lietuva siunčia Jurijų nuotrauka, foto

Lietuva, Šeštadienio vakarą LRT didžiojoje studijoje vyksta lemtingas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos tiesioginis eteris....

"Dragūnas" išvykoje nukovė Baltijos lygos čempionus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos rankinio klubui "Dragūnas" iki reguliaraus Baltijos rankinio lygos sezono pabaigos šią...

Mažeikiuose per dujovežių operaciją kilo gaisras nuotrauka, foto

Kriminalai, Mažeikiuose šeštadienio vakarą tarp dujovežių perpumpuojant dujas kilo gaisras. Jis iki šiol nelokalizuotas. Pirminiais duomenimis,...

Skleidė Budriuose mokslo šviesą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kretingoje gyvenanti gydytoja Emilija Jankauskaitė-Pakutinskienė (gim. 1936 m.) stropiai saugo savo tėvų...

Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 8 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...