2020 m. birželio 4 d. 23:11 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

„Verdenės“ progimnazija švenčia 50 metų jubiliejų

2020-05-22, 12:00

Mokytoja Donata Tiškuvienė

„Verdenės“ progimnazija švenčia 50 metų jubiliejų nuotrauka, foto

Iš pilkų kasdienybės siūlų nuaustas mūsų buvimas ČIA, į kurį margaspalvėmis švytinčiomis gijomis įsipina šventės. (J. Ivanauskaitė)

Gegužės 22-ąją  „Verdenės“ progimnazijos mokytojai, mokiniai bei jų tėveliai - šventiškai nusiteikę ir papuošę širdis. Visa mokyklos bendruomenė šventė mokyklos įkūrimo 50-ies metų jubiliejų.

Ši šventė džiugi, bet KITOKIA. Galbūt nebuvo galimybės vienas kitą apkabinti, šiltai paspausti ranką, bet tikrai buvo, kuo džiaugtis. Džiaugtis visų bendruomenės narių susitelkimu, džiaugtis galimybe švęsti kitaip – virtualiai. Kitokia šventė buvo dar vienas iššūkis, kurį drąsiai priėmė „Verdenės“ progimnazijos kolektyvas. Mokykla, išsiskirianti lyderystės ir kūrybiškumo ugdymu, mokanti valdyti ekstremalias situacijas, įrodė, kad švęsti galima ir netradiciškai. Tokia šventė tapo tarsi sėkmingo nuotolinio mokymosi tąsa bei dar viena galimybe įrodyti, kad nuoširdžiai ir ryžtingai dirbant visos idėjos yra įgyvendinamos.

Mokyklos istorija prasidėjo 1969 m., kuomet buvo įsteigta nauja bendrojo lavinimo įstaiga, kuri pavadinta Klaipėdos 16-ąja vidurine mokykla. Joje buvo mokoma rusų kalba. Tik 2002 metais reorganizavus ir sujungus Klaipėdos „Jovaro“ pagrindinę mokykla ir Klaipėdos „Medeinės“ pradinę mokyklą, naujai įsikūrusiai ugdymo įstaigai suteiktas Klaipėdos „Verdenės“ pagrindinės mokyklos vardas. Nuo 2011–2012 mokslo metų ant pagrindinių pastato durų grožisi pavadinimas Verdenės progimnazija.

Šiandien progimnazijoje mokosi 988 1–8 klasių mokiniai. Mokykla išsiskiria aukštais mokinių pasiekimais, laimėjimais miesto ir respublikos dalykiniuose konkursuose, olimpiadose. Apie reikšmingus ugdytinių akademinius pasiekimus liudija tai, jog progimnazija kelis metus iš eilės žurnale „Reitingai“ pažymima kaip aukštą ugdymosi kokybę teikianti įstaiga, pavyzdžiui, 2017 m. progimnazija pagal nacionalinių olimpiadų rezultatus pelnė pirmąją vietą.

Mokyklos gimtadienis – visai bendruomenei ypatinga šventė, per kurią galima džiaugtis nuveiktais darbais bei įgyvendintais tikslais. 2018 m. įstaiga pateko į stiprią geros mokyklos požymių raišką turinčių mokyklų sąrašą ir gavo tikslinę valstybės dotaciją mokinių pasiekimams gerinti. Tais pačiais metais progimnazija tapo respublikinio Mokyklų edukacinių erdvių konkurso nugalėtoja. Įrengtos modernios formaliajam ir neformaliajam švietimui pritaikytos erdvės: „Interaktyvioji gamtos mokslų laboratorija“ – šiuolaikinius reikalavimus atitinkantis gamtamokslinis kabinetas, aprūpintas moderniomis mokymosi priemonėmis, IT įranga. Šiuolaikiškoje mokykloje – šiuolaikiškos ir ugdymosi aplinkos, pritaikytos novatoriškam ugdymui: įkurta šachmatų erdvė, sukurta edukacinė-poilsio zona kieme. 2019 m. parengtas ir įgyvendinamas projektas „Mokinių ugdymosi pasiekimų gerinimas diegiant kokybės krepšelį“.

Lyderius auginanti įstaiga didžiuojasi ir jaunu iniciatyviu pedagoginiu kolektyvu, kuris taiko inovatyvų mokymą bei naudoja šiuolaikines technologijas, ugdo kūrybiškumą, skatina išradingumą ir smalsumą. Lietuvos „Inovatyviausių mokytojų apdovanojimuose 2019“ matematikos mokytoja antrus metus iš eilės nominuota, kaip „Inovatyviausias matematikos, IT mokytojas“. Tai patvirtina, jog mokykla vertina pedagoginę lyderystę, įvairių švietimo iniciatyvų įgyvendinimą ir XXI a. būtinas kompetencijas – technologijų naudojimą ugdyme bei nuolatinį tobulėjimą. Veikiantis mokykloje mokinių Lyderių klubas tik įrodo, kad mokytojai lyderiai telkia bendruomenę inovacijoms ir augina mokinius lyderius.

Mokykla, išsiskirianti geru socialiniu kontekstu bei gerais bendruomeniniais santykiais, džiaugiasi partneryste su Klaipėdos universitetu bei pasirašyta bendradarbiavimo sutartimi organizuojant ir įgyvendinant bendrus tiriamuosius darbus, projektus bei edukacines veiklas. Džiaugiasi ir draugyste su kaimynais, socialiniais partneriais organizuojant su jais įvairius masinius renginius, šventes.

Progimnazija yra aktyvi miesto, respublikos ir tarptautinių projektų dalyvė. Ugdytiniai sėkmingai dalyvauja miesto projekte „Knygų ekspertų kovos“, respublikos projekte „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“, tarptautiniuose Etwining projektuose. Įstaiga įgyvendina neformalaus ugdymo tarptautinę The Duke of Edinburgh's International Award programą (DofE). Dalyvaudami joje siekia ugdyti atsakingas, visapusiškas asmenybes, prisidedančias prie visuomenės gerovės.

Visą mokyklos bendruomenę džiugina neformaliojo švietimo programų įvairovė, kurioje dėmesys nukreiptas į patį procesą bei asmenybės ugdymą. Džiugina ir neformaliojo švietimo rezultatai. Vaikų ir jaunimo šokių kolektyvas „Smiltė“ yra įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų prizinių vietų laimėtojas. Šiais mokslo metais kolektyvui „Smiltė“ nustatyta II meninio pajėgumo kategorija. Taip pat mokyklos bendruomenė didžiuojasi „Verdenės“ progimnazijos futbolininkais, kurie 2019–2020 m. tapo Lietuvos mokyklų žaidynių futbolo 5X5 čempionais. Tai reikšmingas sportinis pasiekimas visai Klaipėdai..

Simboliška, kad „Verdenės“ progimnazija būtent šiais mokslo metais švenčianti 50-ties metų ugdymo įstaigos jubiliejų gavo iš miesto savivaldybės didžiulę dovaną – įspūdingą sporto aikštyną. Rudenį įvyko naujojo Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos sporto aikštyno atidarymas, kurio mokykla laukė ištisus dešimtmečius. Tai džiugus ir išskirtinis įvykis ne tik mokyklos, bet ir visai miesto sporto bendruomenei.

Mokyklos gimtadienis – tai laikas, kai plaukiant kasdienybės upe, galima įžengti į šventės salą... Yra sakoma, kad yra laikas duonai, yra laikas pareigai, yra laikas šventei ir džiaugsmui. Kartu su mokyklos bendruomene džiaugsmu ir padėkos žodžiais dalijosi garbingi svečiai: Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Regioninės politikos analizės skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Kazakauskienė, progimnazijos kaimynai, socialiniai partneriai, buvę mokiniai bei žymūs ne tik Klaipėdos miesto, bet ir visos Lietuvos visuomenės veikėjai…

Kai išgirsta tiek daug puikių atsiliepimų, nuoširdžių padėkų ir mielų pastebėjimų, tada tikriausiai ir patikima, kad einama teisingu keliu...

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Lietuvos paaugliams klasės ir namų darbai kelia daugiausia streso tarp visų bendraamžių...

Klasės ir namų darbai Lietuvos paaugliams kelia daugiausia streso Europoje – tyrimas nuotrauka, foto

Penktadienį šalies abiturientai baigia mokslo metus. Jų pabaigos simboliu tapęs paskutinis skambutis...

Abiturientai mokslo metus baigia kitaip nuotrauka, foto

Iš pilkų kasdienybės siūlų nuaustas mūsų buvimas ČIA, į kurį margaspalvėmis švytinčiomis...

„Verdenės“ progimnazija švenčia 50 metų jubiliejų nuotrauka, foto

Į pirminius stojimo etapus įveikusius ir pokalbio su atrankos komisija pakviestus stojančiuosius...

Harvarde pasiteisinęs absolventų įtraukimas į pirmakursių atranką – jau ir Lietuvoje nuotrauka, foto

"Savaitės eksprese" - kaip senolė Angelina pirmą kartą skrido nuotrauka, foto

Klaipėda, "Sportas man atvėrė daug kelių - esu išmaišęs turbūt pusę Europos šalių,...

Paaiškėjo Baltijos prospekto estakados rangovas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su rangovu, kuris rekonstruos išskirtinį uostamiesčiui objektą...

Paskelbta, kada ir kur bus galima atsisveikinti su aktoriumi G. Girdvainiu nuotrauka, foto

Lietuva, Vilniaus mažasis teatras ketvirtadienį paskelbė informaciją apie aktoriaus Gedimino Girdvainio laidotuves.

Arvydas Vaitkus: "Neabejoju tuo, kad šmeižtas mano atžvilgiu vykdomas sąmoningai" nuotrauka, foto

Nuomonės, Buvęs Valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas, dabartinis Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas...

Klaipėda, Paskelbta prieš 41 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 42 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 57 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...