2017 m. lapkričio 22 d. 18:37 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Vasarą Klaipėdos universitete - itališkas dvelksmas

2017-08-18, 08:01

Goda MALINAUSKAITĖ

Vasarą Klaipėdos universitete - itališkas dvelksmas nuotrauka, foto

PATIKO. "Kai atvykau į Klaipėdą ir susipažinau su kalbos ir kultūros centro dėstytojais bei profesoriais, man labai patiko atmosfera. Klaipėda - labai dinamiškas miestas. Čia taip pat vyksta mano mėgstamiausia šventė - Jūros šventė", - šypsodamasis apie įspūdžius Lietuvoje pasakoja Flavijanas Bertaina.

© Godos Malinauskaitės nuotr.

"Lietuva - mano antroji šalis", - šitaip į uostamiestį atvykęs italas Flavijanas Bertaina (Flaviano Bertaina) apibūdina svečią šalį.

Pavijos universiteto magistras liepos pabaigoje Klaipėdos universitete pradėjo iki pat rugsėjo truksiančius italų kalbos kursus. Kiekvieną darbo dieną vakarais čia skamba ne tik itališki pokalbiai, bet ir dainos - sudarytos pradedančiųjų ir pažengusiųjų italų kalbos kursų grupių.

"Grupėse yra ir universiteto studentų, ir vyresnių žmonių, kuriems teko keliauti po Italiją, kurie myli šios šalies kultūrą. Jie nori pagilinti ne tik savo italų kalbos žinias, bet ir žinias apie pačią italų kultūrą", - pasakoja F. Bertaina.

Dar 2012 metais pradėjęs mokytis lietuvių kalbos, italas šiandien lietuviškai kalba visiškai sklandžiai ir taisyklingai.

"Lietuviams sunku išmokti italų kalbą dėl skirtingos gramatikos struktūros. Mūsų kalboje yra artikelių, kurių lietuvių kalboje nėra. Taip pat skiriasi ir veiksmažodžių formos, tačiau pati kalbų fonetika nelabai skiriasi", - apie kalbų skirtumus kalba jis.

Pasak dėstytojo, dėl gramatikos taisyklių įvairovės jam lietuvių kalba nėra lengva, tačiau čia jis įžvelgia ir mokymosi proceso teigiamas puses: "Tiek Vilniaus, tiek Klaipėdos universitetuose turėjau labai gerų dėstytojų, kurios suprantamai ir paprastai dėsto, kad nepasirodytų per sunku. Pirmiausia reikia išmokti kalbos sistemą - tada sunku nebebūna."

Šiaurės Italijoje įsikūrusiame Pavijos universitete F. Bertaina studijavo istoriją ir filosofiją, o prieš kelerius metus pagal "Erasmus" programą atvyko ir į Vilnių, tačiau vasaros metu pasirinko praktiką atlikti Klaipėdoje.

Dėstytojas čia grįžta kiekvienais metais. Šiuo metu Klaipėdos universitete jis ne tik dėsto savo gimtąją kalbą rengiamuose kursuose, tačiau ir pats atkakliai mokosi baltistikos bei studijuoja lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademijoje.

"Čia, Klaipėdoje, prie jūros - nuostabi gamta. Baltijos jūra žavi. Italijoje yra karščiau, o Klaipėdoje, nors būna karšta taip pat, įmanoma išgyventi, - juokauja F. Bertaina. - Susipažinau su lietuvių kalba, kultūra ir papročiais, taip pat ir su žmonėmis. Dabar čia turiu daug draugų - ne tik lietuvių, bet ir kartu studijavusių užsieniečių."

"Tikiuosi, kad ateityje studijuodamas arba dirbdamas vis tiek lankysiu Lietuvą ir ryšys su ja nenutrūks. Norėčiau Klaipėdos universitete įstoti į istorijos doktorantūrą", - pabrėžė italas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas su Klaipėdos universiteto (KU) rektoriumi Eimučiu Juzeliūnu...

Savivaldybės buriasi dėl universiteto išsaugojimo nuotrauka, foto

Uostamiestyje vėl prisiminta tarptautinės mokyklos steigimo Klaipėdoje būtinybė. Iki tol, kol prasidės...

Vėl prisiminė tarptautinę mokyklą nuotrauka, foto

Vakar Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje prasidėjo karjeros savaitė, truksianti iki penktadienio. Įdomūs...

Būsimiems jūrininkams - ir apie laivybą, ir apie sveiką mitybą nuotrauka, foto

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako,...

Ramūnas Karbauskis: KU nebus jungiamas prie didesnio nuotrauka, foto

Ar Žuvininkystės tarnyba bus privatizuota, ar tik pertvarkyta? nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Prasidėjusi Žuvininkystės tarnybos pertvarka apaugo įvairiais prieštaringais vertinimais, ikiteisminiais tyrimais ir...

Uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, LR Seimo Ekonomikos komiteto vadovas Virginijus Sinkevičius teigia, kad rekordiniai Klaipėdos...

Bernardas Aleknavičius ruošia paminklą Mažajai Lietuvai nuotrauka, foto

Žmonės, Jau pusšimtį amžiaus Mažąja Lietuva besidomintis publicistas, fotožurnalistas, kraštotyrininkas Bernardas Aleknavičius yra...

Nepilnamečiai ardė Vilnių ir Klaipėdą jungiančius geležinkelio bėgius nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Praėjusią naktį bandyta nukirsti svarbiausią geležinkelių arteriją Lietuvoje. Bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“...

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 54 min.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...