2020 m. rugsėjo 24 d. 16:53 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Uostamiesčio švietimo įstaigos ruošiamos naujiems mokslo metams

2020-08-11, 09:58

Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Uostamiesčio švietimo įstaigos ruošiamos naujiems mokslo metams nuotrauka, foto

© Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.

Reklama

Karantinas nesutrukdė remonto darbų Klaipėdos švietimo įstaigose – didelė dalis jų naujus mokslo metus pradės atnaujintose patalpose. Įvairiems švietimo įstaigų remonto darbams Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet skyrė daugiau negu 3 mln. eurų.

Nei pasikeitęs ikimokyklinių įstaigų darbo grafikas vasaros metu, nei  statybos sektoriuje dirbančių specialistų trūkumas šiemet nesutrukdė dar 2019 metais suplanuotų remonto darbų švietimo įstaigose -  iš remontuojamų objektų sąrašo nebuvo išbrauktas nė vienas darbas. Visi suplanuoti darbai yra įvykdyti arba baigiami atlikti.

„Malonu jau ne pirmą kartą pastebėti vieną gerą tendenciją: karantino laikotarpis išmokė susitelkti į svarbiausius dalykus – atsakingą darbų ir laiko planavimą. Todėl šiais metais daugumoje švietimo įstaigų iš anksto bus deramai pasirengta naujiems mokslo metams. Tai iliustruoja sėkmingą savivaldybės administracijos darbuotojų komandos, remonto darbus atlikusių statybos bendrovių ir švietimo įstaigų vadovų bendradarbiavimą ir orientaciją į rezultatą. Belieka tikėtis, kad rugsėjo 1- ąją į suremontuotas miesto švietimo įstaigas sugužės jų išsiilgę darželinukai, mokiniai ir pedagogai“, - sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos miesto savivaldybės lėšas remonto darbams šiemet gavo dauguma švietimo įstaigų. Atlikti ar jau baigiami vidaus ir sanitarinių patalpų, stogų, elektros instaliacijos, inžinerinių tinklų, šilumos ir karšto vandens tiekimo sistemų, lauko inžinerinių tinklų  remonto darbai. Kuriose įstaigose šią vasarą plušės statybininkai, buvo nuspręsta dar pernai.

Dauguma remonto darbų švietimo įstaigose, anot Klaipėdos savivaldybės Statinių administravimo skyriaus vedėjos Dianos Gerasimovienės, buvo pradėti dar kovo mėnesį ir jau yra ar iki rugsėjo 1 d. bus užbaigti.

„Šiemet viešųjų pirkimų procedūros sanitarinių patalpų remonto darbams buvo atliktos anksčiau, todėl darbai prasidėjo, kai tik dėl karantino ištuštėjo švietimo įstaigos. Todėl šie darbai buvo pabaigti anksčiau negu buvo planuota“, - pastebėjo D. Gerasimovienė.

6-iose švietimo įstaigose suplanuota atlikti šilumos ir karšto vandens tiekimo sistemų renovacijos ar remonto darbus. Bendra šių darbų vertė – 90 tūkst. eurų.

Dešimtyje miesto švietimo įstaigų šiemet jau yra atlikti arba baigiami remontuoti stogai, lietaus nubėgimo sistemos. Šiems darbams skirta 200 tūkst. eurų.

Didžiausią sumą lėšų savivaldybė skyrė 5 mokyklų ir 10 darželių paprastojo remonto darbams – 485 tūks. Eur. Daugiausiai lėšų  buvo skirta koridorių, laiptinių ar grindų dangos keitimo darbams, nes dauguma neatitiko keliamų higienos normų reikalavimų. Kelioms įstaigoms numatyti aktų  salės ir  virtuvės  remonto darbai.

 11-os švietimo įstaigų sanitarinių patalpų remontui skirta – 290 tūkst. eurų. Kadangi pavyko sutaupyti pinigų, papildomai darbai vykdomi dar dviejose įstaigose.

Iki rugsėjo 1 d. tikimasi pabaigti vieną didžiausių projektų Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje, kur atliekamas pastato flygelio patalpų einamasis remontas, čerpinio stogo ir 3-io aukšto vidaus patalpų remonto darbai.

Tačiau kai kuriose įstaigose atlikti didesnės apimties remonto darbus vasaros nepakanka. Klaipėdos jūrų kadetų mokykloje vykdomus šildymo sistemos ir vidaus patalpų remonto darbus, kurių kaina – 100 tūkst. eurų, numatoma pabaigti iki š. m. rugsėjo 15 d. Tuo tarpu Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijoje pastato inžinerinių sistemų ir vidaus patalpų remontas, kainuosiantis 1,14 mln. eurų, geriausiu atveju bus pabaigtas iki šių metų pabaigos, nors pagal sutartį yra numatyta galimybė darbus pratęsti. Po remonto „Žaliakalnio“ gimnazija bus iš esmės atsinaujinusi, nes atliekami viso pastato vidaus remonto darbai.

Reklama

Toliau tęsiamas Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų sporto aikštynų atnaujinimo programos įgyvendinimas.

Jau parengtas  Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos sporto paskirties inžinerinių statinių, esančių Debreceno g. 29, rekonstravimo supaprastintas statybos projektas ir vykdoma rekonstrukcijos remonto darbų viešųjų pirkimo procedūra.  Darbų pradžia numatoma šiais metais, kai tik bus parinktas darbų rangovas.

Vykdoma ir Vitės progimnazijos sporto paskirties inžinerinių statinių J. Janonio g. 32 supaprastinto statybos projekto rengimo procedūra.  Ji bus pabaigta savivaldybės Aplinkos kokybės skyriui parengus užterštos teritorijos sutvarkymo planą. Gavus statybos leidimą bus vykdomi statybos darbų viešieji pirkimai. Remonto darbų pradžia numatoma 2021 m. pavasarį.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Kaip žinia, šiemet studijų metus Klaipėdos universitetas (KU) dėl viruso COVID-19 prevencijos...

KU dirba  kaip prestižiniai Vakarų Europos bei JAV universitetai nuotrauka, foto

Pirmadienį Klaipėdos universiteto (KU) miestelio aikštėje iškilmingai pradėti akademiniai mokslo metai. Juos...

30-metį mininčiame Klaipėdos universitete prasidėjo akademiniai metai nuotrauka, foto

Būsimoji pilotė, kuri jus skraidins į svajonių atostogas, odontologė, kuriai patikėsite savo...

Kur studijuoja ir kokias studijų programas šiemet pasirinko gabiausieji? nuotrauka, foto

Rugsėjo 14 d. 15 val. Klaipėdos universiteto (KU) miestelio aikštėje vyks akademinių...

30-metį švenčiančiame KU – akademinių metų pradžia nuotrauka, foto

Išanalizavo moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkį Lietuvoje: kada moterys pažeidžiamos labiausiai nuotrauka, foto

Sociumas, Moterys Lietuvoje vidutiniškai vis dar uždirba mažiau nei vyrai – atlyginimų atotrūkis...

Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B nuotrauka, foto

Sveikata, Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija....

Keičiasi policijos darbo organizavimas nuotrauka, foto

Lietuva, Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją dėl pandemijos ir atsakingų institucijų rekomendacijas, policija keičia...

Be pagrindo policiją kviesdavusi klaipėdietė nuteista pagrįstai nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje administracinio nusižengimo byloje dėl trukdymo Bendrojo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...