2019 m. kovo 26 d. 16:29 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Trečdalis Lietuvos vyresnių klasių moksleivių svarsto apie studijas užsienyje, išvyksta – mažiau nei dešimtadalis

Stojimą į užsienio aukštąsias mokyklas moksleiviams ir studentams organizuojančios tarptautinės organizacijos „Kastu International“ duomenimis, kasmet trečdalis Lietuvos vyresnių klasių moksleivių svarsto apie galimybę studijuoti užsienio aukštosiose mokyklose, o išvyksta – maždaug 6-7 procentai. Dažniausiai domimasi verslo, vadybos ar finansų studijomis – šias pakraipas renkasi 27,5 proc. paraiškas studijuoti svetur pateikiančių moksleivių. Rinkodaros studijomis domisi beveik 19 proc., inžinerija – 14,3 proc., architektūros ir statybų specialybėmis – apie 8 proc. būsimų studentų, norinčių išsilavinimą įgyti užsienyje.

Populiariausia šalimi tarp studijuoti į užsienį išvykstančių lietuvių yra Didžioji Britanija. Remiantis naujausia statistika, per pastaruosius dvejus metus į pasirinktas aukštąsias mokyklas šioje šalyje įstojo beveik 3 tūkst. jaunuolių iš Lietuvos. 2011 m. jų skaičius siekė 1775, o 2012 m. buvo priimta 1160 būsimų studentų. „Kastu International“ duomenimis vis populiaresnės tampa ir Nyderlandų bei Danijos aukštosios mokyklos.

„Pastebime, kad 2012 m. paraiškų studijuoti Didžiosios Britanijos aukštosiose mokyklose sumažėjo maždaug trečdaliu. Tai iš dalies lemia išaugusi studijų kaina bei stiprėjanti konkurencija tarp Europos universitetų, sudarančių palankias galimybes studijuoti užsieniečiams. Dėl aukštos studijų kokybės, patrauklios kainos bei vyriausybės teikiamos paramos dirbantiems studentams, šiemet vis daugiau moksleivių domisi studijomis Nyderlanduose“, – sako „Kastu International“ vadovas Artur Jefimov.

Pasak jo, domėjimasis studijomis užsienio universitetuose pradėjo ypatingai augti nuo 2004 metų, kai Lietuva tapo Europos Sąjungos nare ir tam atsivėrė gerokai platesnės galimybės. Dabar stojančiųjų į užsienio universitetus skaičius stabilizavosi ir jau kelerius metus išlieka labai panašus.

„Daug informacijos galima rasti internete, vis tik pastebime, kad studijas planuojantiems moksleiviams kyla nemažai klausimų apie užsienio šalių aukštąsias mokyklas bei stojimo tvarką. Pasitaiko nemažai svarbių smulkmenų, į kurias jaunimas ne visuomet atkreipia dėmesį planuodami studijuoti svetur. Mūsų tikslas yra suteikti visą reikiamą informaciją ir padėti įstoti į pasirinktą aukštąją mokyklą“, – sako A. Jefimov.

Kasmet ši organizacija rengia susitikimus šalies mokyklose, kurių metu supažindina vyresnių klasių moksleivius su studijų užsienyje galimybėmis. Per 2011-2012 m. mokslo metus „Kastu International“ aplankė 225 mokyklas, kuriose konsultavo 7,7 tūkst. moksleivių ir surengė asmenines konsultacijas dar 2,3 tūkst. žmonių.

Studijomis užsienyje aktyviai domisi ne tik didžiųjų miestų, bet ir mažesnių Lietuvos miestų bei miestelių moksleiviai. „Konsultacijas teikiame moksleiviams iš visos Lietuvos, o gyvenantiems ne Vilniuje, rengiame konsultacijas ir organizuojame stojimus internetu. Įdomu ir tai, kad mokymosi svetur galimybes labiau išnaudoja vaikinai – mūsų duomenimis šiemet mokslus užsienyje pradėjo beveik du kartus daugiau vaikinų negu merginų”, – pastebi A. Jefimov.

„Kastu International“ duomenimis, 70 proc. visų, pateikusių paraiškas studijoms užsienyje, sėkmingai įstoja į pasirinktas užsienio aukštąsias mokyklas. Per šešerius darbo metus ši organizacija įstoti į užsienio universitetus ir koledžus padėjo 1,5 tūkst. šalies abiturientų ir absolventų. Daugiausiai jų (80 proc.) rinkosi bakalauro studijas, 20 proc. – magistrantūros.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Lietaus vaikai - taip vadinami autizmo spektro sutrikimą turintys mažieji. Balandžio mėnesį...

Lietaus vaikų mėnuo - jautrus ir ypatingas nuotrauka, foto

Natūralu, kad tėvai labai myli savo vaikus ir stengiasi juos apsaugoti nuo...

Kaip padėti vaikui saugiai tyrinėti pasaulį? nuotrauka, foto

Dažnai sulaukę pensinio amžiaus senoliai dar nenori jaustis išstumti iš visuomenės. Išėję...

Senjorai grįžta į studijų suolą nuotrauka, foto

Kovo 19 dieną Klaipėdoje lankėsi lektorius, pirmasis Butano karalystės Švietimo Ministras Thakur...

Lektorius iš Butano mokė, kaip būti laimingiems nuotrauka, foto

Pagalbos iš valstybės nesulaukusi klaipėdietė įžvelgia diskriminaciją nuotrauka, foto

Klaipėda, Neįgalų sūnų slaugiusi klaipėdietė Genovaitė Narmontienė po jo mirties patyrė šoką, kai...

Bus mokama ir už surastus naujus šeimininkus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos beglobių gyvūnų gyvenimas pagerės – savivaldybė gyvūnams išlaikyti skirs kone...

J. Žuža: apie norą ateityje tapti vyriausiuoju treneriu nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ trenerio Kazio Maksvyčio asistentas Jurica Žuža Lietuvoje jau jaučiasi kaip...

Laukia naujos poliklinikos nuotrauka, foto

Klaipėda, Naujos vaikų konsultacinės poliklinikos nekantriai laukia tiek mažųjų pacientų tėvai, tiek Vaikų...

Klaipėda, Paskelbta prieš 37 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...