2018 m. sausio 23 d. 08:18 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Tėvų ir mokyklos veikimas išvien - jau realybė?

(9)

Tėvų ir mokyklos veikimas išvien - jau realybė? nuotrauka, foto

Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai tvirtina, kad vienas iš jos tikslų yra artinti tėvus ir mokyklą.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Imama griauti tarp ugdymo įstaigų ir tėvų išaugusi siena - siekiama išguiti "posovietiniu sindromu" vadinamą požiūrį, kad už mokinių ugdymą yra atsakingi tik pedagogai.

Veikiančios tėvų organizacijos Lietuvoje siekia pakeisti požiūrį į tėvų dalyvavimą mokyklos gyvenime - jos kuria grupės ar klasės tėvų komitetus, ugdymo įstaigos tėvų komitetus, šeimų tarybas savivaldybėse.

Kalbintos Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovės Kristina Paulikė ir Aušra Zarambienė teigė, jog tėvai vienijasi tam, kad būtų pagerinta ugdymo proceso kokybė. Jos tvirtina, kad tėvai nori ne tik ateiti į susirinkimus, bet ir prisidėti sprendžiant kylančias problemas.

NORAS. Aušra Zarambienė (kairėje) ir Kristina Paulikė įsitikinusios, kad tėvų ir mokyklos bendradarbiavimas ne tik padėtų vaikams mokykloje geriau jaustis, bet ir palengvintų pedagogų darbą. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Tėvai turi dalyvauti ugdymo procese

"Matoma tendencija, kad kol vaikas mažiukas, tėvai juo labiau rūpinasi, bet kai jis paauga, jie ima skirti vis mažiau dėmesio. Nors vyresniems kaip tik daugiau dėmesio reikėtų skirti, daugiau bendravimo, buvimo kartu. Tėveliai galbūt nesuvokia, kad paaugliams reikia to ryšio. Tai matoma ir tėvų susirinkimuose - mažesniųjų mokinių tėvai aktyviai dalyvauja, o vyresnių klasių tėvų susirinkimuose jau būna tuščios salės", - kalbėjo A. Zarambienė.

ŠMM Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Audronė Šuminienė teigė, kad mokyklai tėvų parama yra labai svarbi.

"Labai svarbu įtraukti tėvus į ugdymo procesą. Tėvai turi ne tik gauti informaciją, bet ir palaikyti ryšį su mokykla. Mokyklos galbūt ir neįvertina tėvų galimybių", - svarstė A. Šuminienė.

K. Paulikė mano, kad prisidėti gali ne tik tėvai, bet ir nevyriausybinės organizacijos. "Reikia įsileisti nevyriausybines organizacijas. Institucijos nelabai nori jas įsileisti, bet jos galėtų daug kuo prisidėti, nes mokyklos galėtų dalį naštos nusiimti", - įsitikinusi K. Paulikė.

Kaip bendradarbiavimo pavyzdį pokalbininkė pateikė vienoje iš uostamiesčio mokyklų įgyvendintą tėvų iniciatyvą - minint Mokytojo dieną pamokas mokiniams tą dieną vedė jų tėvai, kitoje ugdymo įstaigoje rengiamos Tėvų dienos, kai jie pasakoja apie savo profesijas - taip užmezgamas ryšys ne tik tarp tėvų ir mokyklos, bet ir tarp tėvų, kurie įprastai susitinka tik tėvų susirinkimuose.

Siūlo nemokamas paskaitas

K. Paulikė pasakojo apie įgyvendinamą projektą "Muzikuojame su tėvais" - aranžuojamos įvairių tautų nacionalinės dainos roko stiliumi. "Tai suartina, nes paauglystėje vaikams šeima - ne autoritetas, bet muzikavimas leidžia išlaikyti nedidelį atstumą tarp paauglio ir tėvų, padeda atitraukti juos nuo neigiamos veiklos", - sakė ji.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nustebusiai

2013-11-28   17:38

IP: 86.38.189.105

O kodėl jūs manote, kad kalba eina apie visas mokyklas/darželius. Yra puikių mokyklų pavyzdžių, kurių pedagogai ir tėvai skaito kitoms mokykloms paskaitas, dalinasi patirtimi. Juk pati suprantate, kad visur visko yra.

Nustebusi

2013-11-28   16:42

IP: 78.61.208.183

Keista, kad taip kalbat apie mokyklas, Galvojau, kad taip nėra. Mano vaiko mokykloje Tėvų taryba nėra tik formalus dalykas, renkamės, svarstome, teikiame pasiūlymus, priimame sprendimus. Kai kuriuos dalykus mokykla išsikovojo tik tėvų dėka. Direktorius visada reaguoja ir į pavienius tėvų skundus, pastabas. Reiškia, mums pasisekė :)

kur tevui norejo patarti

2013-11-28   14:14

IP: 86.100.103.168

jei tureciau pakankamai laiko ir pinigu as ta vaika ir pats visko ismokyciau nereiktu man ir 12 metu, beda tame kad diplomus dalyja valstybine istaiga, tai gal vietoj ataskaitu rasymo ministerijoms mokytojai galetu uzsiimti vaikais, gal uzteks "keliauti prie balanos gadynes laiku, motina prie ratelio" ir tevams "uzdavineti" namu darbus as ir is darbo darbu gaunu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo naujos vaikams rekomenduojamos paros maistinių medžiagų ir...

Mokyklų valgyklos: bręsta pokyčiai nuotrauka, foto

Artėjant vasariui, kai turėtų paaiškėti, kaip keisis Klaipėdos universiteto statusas, svarstomos įvairios...

Po mėnesio Klaipėdos universiteto laukia rimtas egzaminas nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centre Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto...

Klaipėdos pedagogams - mokymai apie skyrybų vaikus nuotrauka, foto

Sausio 15 dieną Klaipėdos mieste minėtas Klaipėdos krašto prijungimas prie Lietuvos. Paminklas...

Klaipėdos universitete atminimo lenta Petrui Tarasenkai nuotrauka, foto

Iš Norvegijos – Šilutės kryptis nuotrauka, foto

Žmonės, „Tu­ri kas nors ir grįž­ti, ne tik iš­va­žiuo­ti“, – sa­kė 33 me­tų...

Pramoga baigėsi smūgiu į medį nuotrauka, foto

Klaipėda, Žiemos pramogų išsiilgę vaikai savaitgalį su rogutėmis dūko prie pakalnių ir kalnų....

Švyturio arena pateisino lūkesčius nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Septintus gyvavimo metus skaičiuojanti Švyturio arena Klaipėdoje kasmet plečia savo veiklos spektrą...

"Vakarų ekspresas": prieš ketvirtį amžiaus nuotrauka, foto

VE-25, Vartant 25 metų senumo dienraščio "Vakarų ekspresas" komplektą paaiškėjo, kad prieš ketvirtį...

Žmonės, Paskelbta prieš 12 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 17 min.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 8 val.

VE-25, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...