2017 m. rugsėjo 26 d. 10:16 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Tėvų ir mokyklos veikimas išvien - jau realybė?

(9)

Tėvų ir mokyklos veikimas išvien - jau realybė? nuotrauka, foto

Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai tvirtina, kad vienas iš jos tikslų yra artinti tėvus ir mokyklą.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Imama griauti tarp ugdymo įstaigų ir tėvų išaugusi siena - siekiama išguiti "posovietiniu sindromu" vadinamą požiūrį, kad už mokinių ugdymą yra atsakingi tik pedagogai.

Veikiančios tėvų organizacijos Lietuvoje siekia pakeisti požiūrį į tėvų dalyvavimą mokyklos gyvenime - jos kuria grupės ar klasės tėvų komitetus, ugdymo įstaigos tėvų komitetus, šeimų tarybas savivaldybėse.

Kalbintos Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovės Kristina Paulikė ir Aušra Zarambienė teigė, jog tėvai vienijasi tam, kad būtų pagerinta ugdymo proceso kokybė. Jos tvirtina, kad tėvai nori ne tik ateiti į susirinkimus, bet ir prisidėti sprendžiant kylančias problemas.

NORAS. Aušra Zarambienė (kairėje) ir Kristina Paulikė įsitikinusios, kad tėvų ir mokyklos bendradarbiavimas ne tik padėtų vaikams mokykloje geriau jaustis, bet ir palengvintų pedagogų darbą. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Tėvai turi dalyvauti ugdymo procese

"Matoma tendencija, kad kol vaikas mažiukas, tėvai juo labiau rūpinasi, bet kai jis paauga, jie ima skirti vis mažiau dėmesio. Nors vyresniems kaip tik daugiau dėmesio reikėtų skirti, daugiau bendravimo, buvimo kartu. Tėveliai galbūt nesuvokia, kad paaugliams reikia to ryšio. Tai matoma ir tėvų susirinkimuose - mažesniųjų mokinių tėvai aktyviai dalyvauja, o vyresnių klasių tėvų susirinkimuose jau būna tuščios salės", - kalbėjo A. Zarambienė.

ŠMM Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Audronė Šuminienė teigė, kad mokyklai tėvų parama yra labai svarbi.

"Labai svarbu įtraukti tėvus į ugdymo procesą. Tėvai turi ne tik gauti informaciją, bet ir palaikyti ryšį su mokykla. Mokyklos galbūt ir neįvertina tėvų galimybių", - svarstė A. Šuminienė.

K. Paulikė mano, kad prisidėti gali ne tik tėvai, bet ir nevyriausybinės organizacijos. "Reikia įsileisti nevyriausybines organizacijas. Institucijos nelabai nori jas įsileisti, bet jos galėtų daug kuo prisidėti, nes mokyklos galėtų dalį naštos nusiimti", - įsitikinusi K. Paulikė.

Kaip bendradarbiavimo pavyzdį pokalbininkė pateikė vienoje iš uostamiesčio mokyklų įgyvendintą tėvų iniciatyvą - minint Mokytojo dieną pamokas mokiniams tą dieną vedė jų tėvai, kitoje ugdymo įstaigoje rengiamos Tėvų dienos, kai jie pasakoja apie savo profesijas - taip užmezgamas ryšys ne tik tarp tėvų ir mokyklos, bet ir tarp tėvų, kurie įprastai susitinka tik tėvų susirinkimuose.

Siūlo nemokamas paskaitas

K. Paulikė pasakojo apie įgyvendinamą projektą "Muzikuojame su tėvais" - aranžuojamos įvairių tautų nacionalinės dainos roko stiliumi. "Tai suartina, nes paauglystėje vaikams šeima - ne autoritetas, bet muzikavimas leidžia išlaikyti nedidelį atstumą tarp paauglio ir tėvų, padeda atitraukti juos nuo neigiamos veiklos", - sakė ji.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nustebusiai

2013-11-28   17:38

IP: 86.38.189.105

O kodėl jūs manote, kad kalba eina apie visas mokyklas/darželius. Yra puikių mokyklų pavyzdžių, kurių pedagogai ir tėvai skaito kitoms mokykloms paskaitas, dalinasi patirtimi. Juk pati suprantate, kad visur visko yra.

Nustebusi

2013-11-28   16:42

IP: 78.61.208.183

Keista, kad taip kalbat apie mokyklas, Galvojau, kad taip nėra. Mano vaiko mokykloje Tėvų taryba nėra tik formalus dalykas, renkamės, svarstome, teikiame pasiūlymus, priimame sprendimus. Kai kuriuos dalykus mokykla išsikovojo tik tėvų dėka. Direktorius visada reaguoja ir į pavienius tėvų skundus, pastabas. Reiškia, mums pasisekė :)

kur tevui norejo patarti

2013-11-28   14:14

IP: 86.100.103.168

jei tureciau pakankamai laiko ir pinigu as ta vaika ir pats visko ismokyciau nereiktu man ir 12 metu, beda tame kad diplomus dalyja valstybine istaiga, tai gal vietoj ataskaitu rasymo ministerijoms mokytojai galetu uzsiimti vaikais, gal uzteks "keliauti prie balanos gadynes laiku, motina prie ratelio" ir tevams "uzdavineti" namu darbus as ir is darbo darbu gaunu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Lietuvaitės paauglės Greta (15 m.) ir Eva (12) jau antrus mokslo metus...

Greta ir Eva: "Škotijoje mokytojai labai stengiasi, kad kiekvienas mokinys viską suprastų" nuotrauka, foto

Verslininkė Eugenija Odebrecht stebisi, kai kas nors aiškina negalėjęs mokytis, nes tėvai...

"Tik mokslas žmogų padaro laisvą" nuotrauka, foto

Buvusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė išeidama paliko mokykloms "dovanėlę" -...

Mokytojai kratosi lytiškumo temos nuotrauka, foto

Daugelis Lietuvos muziejų 41-oje Lietuvos savivaldybėse moksleivius įleis nemokamai. Penktadienį startavo šalies...

Muziejuose moksleiviai nuo šiol  lankysis nemokamai nuotrauka, foto

Kūrybai skatinti - mokyklų salių remontas nuotrauka, foto

Klaipėda, Septynių Klaipėdos gimnazijų ir progimnazijų nenaudojamose patalpose per keletą metų turėtų būti...

Melagingai grasinta susprogdinti Seimą nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Pirmadienį policijai pranešta apie neva užminuotą Seimą.

Per dvi dienas Liberalų sąjūdį paliko 20 narių nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Penktadienį įtarimų dėl korupcijos sulaukusį Liberalų sąjūdį (LS) per dvi dienas paliko...

Baigtas tyrimas dėl prekybos žmonėmis nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų...

Klaipėda, Paskelbta prieš 15 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 47 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...