2019 m. kovo 19 d. 02:09 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Tėvai siekia gyventi su mokykla

(2)

Tėvai siekia gyventi su mokykla nuotrauka, foto

AKTYVŪS Prano Mašioto progimnazijos mokinių tėvai siekia dalyvauti sprendžiant ir tobulinant ugdymo proceso, socialinius ir kitus mokyklos bendruomenėje iškylančius klausimus.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Praėjusių metų sausį Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijoje veiklą pradėjo neformalus tėvų klubas. Šiemet klubo nariai jau džiaugiasi, jog gali matyti pirmuosius veiklos rezultatus.

P. Mašioto progimnazijos Tėvų klubo kūrimo iniciatorė Sandra Kavolienė pasakojo, jog su mokyklos direktore jau keletą metų vyko diskusijos apie tai, kad reikia įnešti gyvybės gana pasyviai tėvų veiklai mokykloje.

"Suradome būdą suburti tėvus ir paskatinti juos ką nors daryti mokykloje. Nusprendėme, kad tėvai ateis į mokyklą ne keisti mokyklos. Mes ateiname gyventi kartu su mokykla - toks Tėvų klubo šūkis. Ateiname gyventi kartu su mokykla, būti joje, padėti jai ir kartu įkvėpti kitus tėvus", - kalbėjo S. Kavolienė.

Pasak jos, šiuo metu klubo veikloje dalyvauja 16 aktyvių tėvų. Tačiau jų tikslas - įkvėpti kuo daugiau tėvų prisidėti savaip, pagal galimybes: idėjomis, dalyvavimu renginiuose ir pan.

Pasak vienos Tėvų klubo narių Malvinos Juozaitytės, aktyvūs tėvai siekia dalyvauti sprendžiant ir tobulinant ugdymo proceso, socialinius ir kitus mokyklos bendruomenėje iškylančius klausimus.

"Kviečiame įsijungti į mokyklos veiklą, kartu mokyklos neišmušant iš balno, palaipsniui, pajaučiant mokyklos pulsą", - pridūrė S. Kavolienė.

Taip pat Tėvų klubo veikloje dalyvaujančios Daivos Budvytienės nuomone, šiuo metu didžiausias pasiekimas - kad mokykloje ne tik pedagogai, bet ir vaikai tėvus mato kaip savą organizmą bendruomenėje.

"Jie džiaugiasi, kad mokykloje vyksta kažkas gyvo: ir tėvai yra kartu, o ne atskirai - jie jaučia mokyklos ritmą. Didžiausias pasiekimas - kad "susišildėme kojas" ir galėsime pradėti didesnius darbus. Mes nenorime nieko keisti, norime sukurti naują dvasią mokykloje, kad tėvai pradėtų kartu su vaiku augti - taip galbūt atsirastų daugiau žmogiškumo, kuriam reikia betarpiško bendravimo", - nuomonę dėstė D. Budvytienė.

Pasak jos, dažnai kalbama, kad vaikams reikia diegti vertybes, ugdyti patriotiškumą, tačiau lengviausia visa ko pasiekti, jei tai daro tėvai, o vaikai tai mato.

Progimnazijos direktorė Janina Grigienė džiaugėsi tėvų iniciatyva.

"Ta mintis man pasirodė labai gera ir iškart rėmiau šią gražią iniciatyvą. Dar tik metai praėjo, bet iš tikrųjų atsirado atviresnis dialogas tarp tėvų ir mokytojų, nes dažniausiai tėvai ateina į mokyklą, kai yra kažkoks reikalas, pavyzdžiui, renginiai ar koks nors negeras įvykis. Tada tėvai mato tik siaurą situaciją. Kai yra aktyvių tėvų, jie mato viską, kas vyksta, kuria įvairias akcijas, renginius. Iš pradžių vaikai gal kiek keistokai reagavo, bet dabar jie džiaugiasi ir supranta, kad tėvai yra šalia jų ir yra pasirengę jiems padėti", - kalbėjo mokyklos vadovė.

Pasak jos, jau pastebima, jog sustiprėjo pasitikėjimas vieni kitais, gerėja santykiai tarp vaikų, mokytojų ir tėvų, mokyklos mikroklimatas tapo daug palankesnis.

"Tai nepakartojama dovana mokyklai ir mes patys jaučiamės stipriau", - tikino direktorė, pažymėdama ir teigiamą poveikį kuriant mokytojo autoritetą vaikų akyse.

S. Kavolienė atkreipė dėmesį, jog tų vaikų, kurių tėvai dalyvauja klubo veikloje, elgesys akivaizdžiai pasikeitė, kyla daug mažiau problemų. Pasak jos, galbūt mokymosi rezultatai nepagerėjo, tačiau veikloje rezultatas - akivaizdus. Dėl to antraisiais klubo gyvavimo metais ketinama imtis aktyvesnio tėvų švietimo, stengiantis į mokyklos veiklą įtraukti kuo daugiau ir siekiant supažindinanti ne tik su tuo, ką jie gali mokyklai duoti, bet ir ką patys gali iš jos pasiimti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

narys

2015-01-22   20:13

IP: 213.190.53.89

teciai tuo metu buvo darbe...bet dalyvauja veikloje labai aktyviai :)

hmm

2015-01-22   16:38

IP: 78.57.221.141

Greičiau čia mamų klubas

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Tam, kad taptume savo srities specialistais - labai ilgai ruošiamės. Įsigyjame tinkamą...

Pagrindiniai sėkmingos tėvystės principai nuotrauka, foto

"Turbūt ne kiekvienas šešiolikmetis turi tiek azarto ir taip atkakliai siekia užsibrėžto...

Žirgą įsigijusi šešiolikmetė: "Viskas įmanoma" nuotrauka, foto

"Jei netikėčiau šviesia Klaipėdos universiteto ateitimi,nebūčiau siekęs šio posto", - sako naujasis...

„Aukštyn kojom nieko neversiu“ nuotrauka, foto

Vakar Klaipėdoje prasidėjusi pirmokų registracija šiek tiek įvarė tėvams streso, nes ne...

Pirmokų registracija: 500 per pirmas dešimt minučių nuotrauka, foto

Rinkimai baigėsi: prasideda koalicijų galvosūkiai nuotrauka, foto

Klaipėda, Savivaldos rinkimai Klaipėdos apskrityje baigėsi ir iš anksto prognozuotomis pergalėmis, ir intrigomis....

Išvažiavo gyventi į Klaipėdą, palikę šunis prie būdos nuotrauka, foto

Gyvūnai, Laivių kaime nuo žiemos vidurio palikti šeimininkų, kurie išsidangino gyventi į...

Arvydo Vaitkaus situacija kelia klausimų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus ketinimai toliau vadovauti uostui ir kartu...

Prie Sendvario žiedo - eismo apribojimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo pirmadienio ryto vairuotojams teko keisti įpročius Šilutės plente prie Sendvario žiedinės...

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...