2018 m. gegužės 23 d. 21:17 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Tėvai prašo keisti mokesčių tvarką

(22)

Tėvai prašo keisti mokesčių tvarką nuotrauka, foto

Asociatyvi nuotr.

© Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

Vakarų Lietuvos tėvų forumas prašo keisti naują ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų mokesčių tvarką

"Reaguodama į Klaipėdos miesto tėvų skundus, organizacija surinko 2167 parašus ir prašo keisti Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos liepos 30 d. sprendimą "Dėl atlyginimo už dalinį vaiko išlaikymą Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo ir atlyginimo dydžio nustatymo".

Pagal naująją tvarką tėvai turi mokėti abonentinį mokestį už dalinį vaiko išlaikymą Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas, į lengvatas negalinčioms pretenduoti šeimoms jis bus proporcingai mažinamas tik tuo atveju, jei vaikas sirgs 10 ir daugiau darbo dienų iš eilės bei pateiks gydytojo pažymą arba ne trumpesnių kaip 14 dienų tėvų atostogų metu, bet ne daugiau kaip du kartus per metus. Vasaros laikotarpiu mokėti nereikės, jei iš anksto bus pateiktas prašymas, jog vaikas nelankys darželio 28 ir daugiau kalendorinių dienų iš eilės. Toks Sprendimu patvirtintas atlyginimo už dalinį vaiko išlaikymą tvarkos aprašas neva įpareigoja vaiką slaugyti namuose dvi nepertraukiamas savaites (10 nepertraukiamų darbo dienų iš eilės), nėra gerai apgalvotas ir logiškas, nes pasitaiko įvairių susirgimų, kurie nesitęsia tokiu terminu, pavyzdžiui, apsinuodijimai maistu, buitinės nesunkaus pobūdžio traumos ar tik prasidėję peršalimo simptomai, kai vaikas pasveiksta per savaitę ar kelias dienas, tokiu būdu tėvai patiria finansinį sunkumų, turėdami neplanuotų išlaidų perkant vaistus, gaudami sumažintas pajamas iš Sodros bei turėdami susimokėti ugdymo įstaigai už vaiko ugdymo paslaugas, kurių tuo metu negauna.

Kaip žinia, tėvų atostogos dažnai trunka ir 7 kalendorines dienas, dažnai dėl šeimyninių aplinkybių tėvai praleidžia atostogas atskirai, o kai kuriais atvejais jiems patogiau jas trumpinti iki savaitės. Todėl Taryba visiškai nesivadovavo Lietuvos Respublikos darbo kodekso nuostatomis, pagal kurias tiek viešojo, tiek ir privataus sektoriaus įstaigų darbuotojai turi teisę savarankiškai planuoti savo atostogų laiką, jas išskirstant savaitėmis, dienomis.

Taryba, kaip viešas administravimo subjektas, veikdama bendruomenės interesais ir jos naudai bei vykdydama teisės aktais pavestas funkcijas bei numatytus uždavinius, priimdama sprendimus, turi vadovautis Lietuvos Respublikos įstatymais, kurie reglamentuoja, jog valdžios institucijos turi konsultuotis su visuomenės interesams atitinkamoje srityje atstovaujančiomis organizacijomis bei gyventojais. Tuo pagrindu konstatuotina, kad minėtas Sprendimas nebuvo iki galo išdiskutuotas, tėvų atstovai ir kiti su minėto sprendimo įgyvendinimu susiję specialistai pakviesti į darbo grupę nebuvo, o per vėlai sužinojus apie ruošiamą naują tvarką, nespėta iki galo jos išanalizuoti",- rašoma organizacijos pranešime.

Asociacija Vakarų Lietuvos tėvų forumas, atstovaujanti šeimas, teigia, kad šis Sprendimas pažeidžia tėvų teisėtus lūkesčius ir interesus, buvo priimtas pažeidžiant lygiateisiškumo principą. Kadangi daugiau nei trečdalis Lietuvos vaikų šeimose gyvena ties skurdo riba, šis Sprendimas dar labiau šeimas nustumia į socialinę atskirtį, nes sergančiam vaikui reikia slaugos, gydymo ir vaistų. Be to jei valstybės politika yra skatinti tėvus daugiau leisti laiko su vaikais, tai šis Sprendimas tam galimybės nesuteikia.

"Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 str. 1 d. prašome Tarybos Sprendimą iš naujo svarstyti, pasikviečiant į darbo grupę tėvų, medikų, ikimokyklinių įstaigų atstovus, viešojo administravimo specialistus, ekonomistus, teisininkus, politikus", - savo reikalavimus laiške išdėstė organizacijos atstovai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

kodel negali

2015-10-14   12:03

IP: 85.232.152.59

Juk aukletoja neiseina anksciau namo, ji baigia darba 18.00 val, tik tada kai nebera vaiku. Prie ko cia tas uzblokavimas. Pastatas priduodamas apsaugai juk

nuomoniu gausa

2015-10-14   12:01

IP: 85.232.152.59

Kiek zmoniu tiek nuomoniu, bet darzelis negali patirti nuostoliu del nelankymo, nes kencia kiti vaikai. Niekas is niekur neatsiranda

joooo

2015-10-11   22:16

IP: 86.100.121.84

jokio stebuklo nematau, kad auklėtoja 17.50 su taše laukia lauke , kiek žinau ,- darželiai užblokuojami jau 18.00

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Panevėžio ir Klaipėdos menų gimnazijos nuo rudens į pirmas klases galės priimti...

Menų gimnazijai uždraudė rinkti dvi pirmokų klases nuotrauka, foto

"Sukurta palanki dirva intrigoms, nepasitikėjimui, įtampai kurti. Jau dabar neturintys mokyklų vadovų...

Permainos augina įtampą mokytojų bendruomenėje nuotrauka, foto

"Gyvenime reikia išdrįsti žengti žingsnius savo tikslo link. Kitaip nieko nebus", -...

„Vaikui gyvybiškai svarbu mokymąsi susieti su judesiu" nuotrauka, foto

Vakar kultūros centre Žvejų rūmuose surengtas jau penktasis respublikinis specialiųjų ugdymosi poreikių...

Saviraiškos festivalyje liejosi mokinių kūrybiškumas nuotrauka, foto

Iš Latvijos - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Latvijoje, Kekavos mieste, vyko tarptautinis meninės gimnastikos turnyras "Stars", kuriame žibėjo Klaipėdos...

Turgavietėse - Mokesčių inspekcijos vizitai nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį vienu metu Vakarų Lietuvos turgavietėse lankėsi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistai....

Vėl skelbiamas konkursas į KVMT vadovo pareigas nuotrauka, foto

Kultūra, Kultūros ministerija paskelbė konkursus į Lietuvos rusų dramos ir Klaipėdos valstybinio...

Nevaldoma priekaba „nuvizgino“ automobilį nuotrauka, foto

Kriminalai, Avarija netoli Klaipėdos galėjo priminti garsaus Barry Levinsono filmo pavadinimą „Uodega vizgina...

Sportas, Paskelbta prieš 16 min.

Ūkis, Paskelbta prieš 1 val.

Kultūra, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...