2020 m. rugpjūčio 15 d. 00:07 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Suomis išmokė, kaip pamokose sudominti mokinius

Suomis išmokė, kaip pamokose sudominti mokinius nuotrauka, foto

MUZIEJUS. Konferencijos metu teko lankytis ir Estijoje esančiame filmų muziejuje.

© Rimos NORKIENĖS nuotr.

Reklama

"Mokiniai iš karto atgyja, jų akys žiba", - džiaugiasi naują metodiką iš Estijoje vykusios konferencijos į Klaipėdą parsivežusi "Gabijos" progimnazijos anglų kalbos mokytoja Rima Norkienė.

Atrodytų, metodika nesudėtinga - leisti mokiniams pamokose mobiliaisiais telefonais filmuoti vaizdo filmukus. Tačiau, pasak mokytojos, šis metodas ugdo vaikams ne vieną kompetenciją.

Britų taryba ir VŠĮ "Meno avilys" 5 mokytojus, susijusius su projektu "Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose", pakvietė sausio 10-11 d. dalyvauti tarptautinėje konferencijoje "Filmas ir medijos ugdymui" (Film and Media for Education) Taline.

Šioje konferencijoje dalyvavo ir klaipėdietė R. Norkienė.

"Lektoriai iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Danijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos Talino universitete ir filmų muziejuje dvi dienas dalijosi idėjomis, kaip galima pagerinti mokymąsi per medijas, pristatydami medijų raštingumą kaip XXI amžiaus kompetenciją", - pasakojo R. Norkienė.

Ko gero, didžiausią įspūdį jai paliko vieno lektoriaus iš Suomijos pranešimas "Kameros-rašiklio pedagogika" (Camera-pen pedagogy), kuri sujungia 3 gebėjimų ugdymą: mąstymą-veikimą-bendravimą "gyvai", naudojant mobiliųjų telefonų kameras.

"Tai yra paprastas metodas, kurį galima pritaikyti kiekvienoje pamokoje. Jis padeda kiekvienam mokiniui pasijusti lyderiu. Tiesiog bet kurios pamokos metu mokinius galima suskirstyti poromis ir paskirti užduotį - sukurti trumpą, 15-30 sekundžių, filmuką duota tema. Visi mokiniai jaučiasi svarbūs ir ypatingi, nes vienas vaidina, o kitas filmuoja. Be to, mokomasi dirbti poroje, kartu kurti idėjas, bendrauti, ugdomas kūrybiškumas. Šio metodo efektyvumu konferencijoje įsitikinome ir mes patys atlikdami praktines užduotis", - pasakojo R. Norkienė.

Kaip vieną iš pavyzdžių ji pasakojo, kokį filmuką su kitais konferencijos dalyviais teko kurti fizikos pamokoje pristatant Niutono dėsnį.

"Tuomet aš filmavau, o mano kolega metė popieriaus lapą ir raktus. Trumpame vaizdo įraše užfiksavome, kad popieriaus lapas ir raktas leidžiasi skirtingu greičiu", - prisiminė mokytoja.

Grįžusi iš konferencijos, R. Norkienė pasakojo dažnai šį metodą taikanti pamokose. Tiesa, jam esą pakanka skirti vos kelias minutes pamokos laiko.

"Trumpa, efektyvu ir paprasta. Pačiam filmavimui skiriame tik minutę, aš net turiu klasėje specialiai smėlio laikrodį. Tad vaikai žino, kad jie greitai turi susitarti, ką filmuos ir kas padės geriausiai atskleisti užduotį. Tik išgirsta, kad reikės kurti filmuką - iškart visiems veiduose šypsenos. Net ir tie vaikai, kurie, atrodo, turi elgesio sutrikimų, įsitraukia ir noriai kuria filmukus. Laukiu pavasario, nes tada dažniau per pamokas galėsime išeiti į lauką filmuoti", - pasakojo mokytoja.

Kameros-rašiklio pedagogikos praktinius aspektus planuojama pristatyti ateinantį rudenį "Gabijos" progimnazijoje vyksiančioje respublikinėje konferencijoje "Atradau, pabandžiau, dalinuosi: individualios pažangos matavimo būdai, skatinant lyderystę ir kuriant pozityvią aplinką".

Reklama

PATIRTIS. Anglų kalbos mokytoja Rima Norkienė (pirma iš dešinės) džiaugiasi, kad tarptautinėse konferencijose įgytos žinios padeda vesti įdomesnes pamokas.

Žymos: rima norkienė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

"To, kas vyksta mano tėvynėje, negaliu pavadinti taikiais įvykiais", - sako studentė...

Studentai iš Baltarusijos: "Bijome, bet tikimės geriausio" nuotrauka, foto

Klaipėdos licėjus išlydėjo gausiausią – šeštąją abiturientų laidą, kurios pasiekimų kraityje –...

Įteikti brandos atestatai: Klaipėdos licėjaus abiturientai labiausiai dėkoja mokytojams nuotrauka, foto

Pageidaujančiųjų studijuoti skaičiai rodo gerą tendenciją, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras...

Pageidaujančiųjų studijuoti skaičiai rodo gerą tendenciją nuotrauka, foto

Tradiciškai, sulaukus brandos egzaminų sesijos įvertinimų, Šilutėje organizuojami 100 balų iš valstybinių...

Apdovanoti šimtukininkai iš Pamario nuotrauka, foto

Istorinis įvykis: Klaipėdoje pristatyta knyga apie mūsų miesto olimpiečius nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko knygos "Klaipėdos sportininkai olimpinėse žaidynėse"...

Kuršių mariose dingo žmogus - pakeltas kariuomenės sraigtasparnis nuotrauka, foto

Kriminalai, Rugpjūčio 14 d. pavakarę Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo...

Dalius Ubartas: apie sezono tikslus, darbą su jaunimu ir moterų krepšinio gaivinimo idėjas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ moterų komanda tęsia komplektacijos darbus. Klubas pasirašęs sutartį su...

Vyriausybė ketina atšaukti draudimą atvykti užsieniečiams iš ES šalių nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybė ketina atšaukti draudimą atvykti į Lietuvą užsieniečiams iš koronaviruso itin paveiktų...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...