2020 m. rugsėjo 18 d. 13:58 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Sunkiausiai sekėsi matematikos egzaminas

Sunkiausiai sekėsi matematikos egzaminas nuotrauka, foto

NEPAVYKO. Šiais metais matematikos valstybinio brandos egzamino išlaikyti nepavyko net 300 uostamiesčio abiturientų.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Vakar buvo paskelbti šių metų brandos egzaminų sesijos rezultatai. Abiturientai jau gali sužinoti anglų ir rusų kalbų, geografijos, matematikos, istorijos, biologijos, chemijos, fizikos ir matematikos egzaminų rezultatus. Deja, bet šįmet abiturientams sunkiausiai sekėsi matematika.

Šiais metais valstybinį anglų kalbos egzaminą Klaipėdoje laikė 1170 abiturientų, jo išlaikyti nepavyko penkiems mokiniams, o šimto balų įvertinimą gavo net 109 abiturientai.

Iš anglų kalbos egzamino daugiausia šimtukų, net 32, pavyko surinkti mokiniams iš "Ąžuolyno" gimnazijos.

Rusų kalbos valstybinį brandos egzaminą šiais metais pasirinko laikyti 45 uostamiesčio abiturientai. Egzaminą išlaikyti pavyko visiems mokiniams, o šimto balų įvertinimą gavo 9 abiturientai.

"Jau keletą metų iš eilės, kas pasirenka laikyti rusų kalbos egzaminą, tai visi išlaiko. Praėjusiais metais buvo tik trys šimtukai, o šiemet jau devyni, tai labai džiaugiamės", - sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus atstovė Rūta Rimkuvienė.

Istorijos valstybinį brandos egzaminą Klaipėdoje laikė 346 abiturientai, jo neišlaikė vienas mokinys. Vieną šimtuką pavyko gauti tik "Ąžuolyno" gimnazijos mokiniui.

"Kiekvienais metais šį egzaminą laikyti renkasi vis mažiau abiturientų. Palyginti su praėjusiais metais, tąkart nebuvo nė vieno šimtuko, tačiau jau ne vienerius metus iš istorijos egzamino yra tikimasi daugiau", - pasakojo R. Rimkuvienė.

Biologijos egzaminą laikė 266 mokiniai. Jo išlaikyti nepavyko šešiems abiturientams. Tris šimtukus gavo "Ąžuolyno" gimnazijos mokiniai, du - "Klaipėdos licėjaus" ir vieną - "Aitvaro" gimnazijos abiturientas.

Chemijos valstybinį brandos egzaminą Klaipėdoje laikė 55 mokiniai. Išlaikyti nepavyko penkiems. Vieną šimtuką gavo "Klaipėdos licėjaus" mokinys.

Fizikos egzaminą laikė 113 uostamiesčio abiturientų, išlaikyti nepavyko aštuoniems, o šimto balų įvertinimą gavo keturi klaipėdiečiai.

Informatikos valstybinį brandos egzaminą uostamiestyje laikė 119 mokinių, išlaikyti nepavyko 10. Net 18 šimtukų gavo "Ąžuolyno" gimnazijos abiturientai, o "Klaipėdos licėjaus" ir "Vydūno" gimnazijos mokiniams pavyko gauti po vieną šimtuką.

Geografijos egzaminą pasirinko laikyti 146 mokiniai. Jo išlaikyti nepavyko tik dviem abiturientams, o vienintelis "Ąžuolyno" gimnazijos mokinys gavo šimtuką.

Sunkiausiai sekėsi matematikos egzaminas

Reklama

Matematikos egzamino rezultatai, pagal neišlaikiusiųjų skaičių, šiemet yra patys prasčiausi, tiek visoje Lietuvoje, tiek ir Klaipėdoje. Matematikos egzaminą šiais metais Klaipėdoje laikė 889 abiturientai. Jo išlaikyti nepavyko net 300 mokinių. Pasak Švietimo skyriaus specialistės, rezultatus labiausiai blogina profesinių mokyklų mokiniai. "Dažniausiai šį egzaminą mokiniai laiko tik dėl to, kad galėtų įstoti į valstybės finansuojamas studijas. Galbūt ir užduotys šiais metais buvo sunkesnės", - svarstė R. Rimkuvienė. Šimto balų įvertinimą pavyko surinkti net 22 uostamiesčio abiturientams. 13 mokinių iš "Ąžuolyno" gimnazijos, septyniems iš "Klaipėdos licėjaus" ir po vieną iš "Žaliakalnio" ir "Vydūno" gimnazijų.

"Šiais metais, šimtukų atžvilgiu, ypatingai džiugina "Ąžuolyno" gimnazijos abiturientai. Palyginti su praėjusiais metais, "Klaipėdos licėjus" lenkė "Ąžuolyno" gimnaziją daugelyje dalykų, o šiais metais yra atvirkščiai", - sakė R. Rimkuvienė.

Nesutikdami su egzamino įvertinimu abiturientai turi teisę per dvi darbo dienas nuo valstybinio brandos egzamino rezultatų paskelbimo dienos pateikti apeliaciją savo mokyklos vadovui.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Kaip žinia, šiemet studijų metus Klaipėdos universitetas (KU) dėl viruso COVID-19 prevencijos...

KU dirba  kaip prestižiniai Vakarų Europos bei JAV universitetai nuotrauka, foto

Pirmadienį Klaipėdos universiteto (KU) miestelio aikštėje iškilmingai pradėti akademiniai mokslo metai. Juos...

30-metį mininčiame Klaipėdos universitete prasidėjo akademiniai metai nuotrauka, foto

Būsimoji pilotė, kuri jus skraidins į svajonių atostogas, odontologė, kuriai patikėsite savo...

Kur studijuoja ir kokias studijų programas šiemet pasirinko gabiausieji? nuotrauka, foto

Rugsėjo 14 d. 15 val. Klaipėdos universiteto (KU) miestelio aikštėje vyks akademinių...

30-metį švenčiančiame KU – akademinių metų pradžia nuotrauka, foto

Ką savaitgalį veikti Klaipėdoje ir aplink? nuotrauka, foto

Renginiai, Nuo 10 val. į kruizinių laivų terminalą kviečiami visi mylintys jūrą! Klaipėdos...

Bažnyčios archeologiniai tyrimai: pasidžiaugta pirmaisiais atradimais nuotrauka, foto

Klaipėda, Daugiau nei 3 savaites Turgaus gatvėje vykstantys Šv. Jono bažnyčios archeologiniai tyrimai...

Brolių Lavrinovičių kreipimasis: dėl mūsų atžvilgio pradėto precedento neturinčio persekiojimo, į kurį privalome reaguoti rimtai nuotrauka, foto

Žmonės, Šiandien viešoje erdvėje susipažinome su Jurgio Didžiulio pozicija apie tai, kad bausmės...

Nebelieka privalomo kaukių dėvėjimo restoranuose ar baruose sėdintiems žmonėms nuotrauka, foto

Sveikata, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad nuo šiol viešojo maitinimo įstaigose –...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...