Klaipėdos Ievos Simonaitytės pagrindinėje mokykloje baigėsi projekto „Mokykla mums ne priešas“ vykdomos veiklos....
Švietimas
Skelbiami stojimo į aukštąsias mokyklas antrojo etapo rezultatai
Ketvirtadienio popietę paskelbti stojimo į aukštąsias mokyklas antrojo etapo rezultatai.
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, antrajame etape dalyvavo 18 tūkst. 774 kandidatai. Į valstybės finansuojamas vietas universitetuose pakviesta studijuoti 1003, kolegijose - 1837 asmenys. Šiuo etapu į mokamas vietas universitetuose pateko 1876, kolegijose - 1262 jaunuoliai.
"Ir per šį etapą stojantieji į mokamas vietas nepuolė, didesni konkursai čia buvo nebent medicinoje, odontologijoje. Dauguma pretendavo į valstybės finansuojamas vietas", - Eltai sakė LAMA BPO prezidentas prof. Pranas Žiliukas.
Tie, kas neįstojo ir šiuo etapu, dar turi vilčių tapti studentu. LAMA BPO prezidentas prognozuoja, kad ir trečiasis etapas bus pakankamai aktyvus. Numatoma, kad universitetuose dar liks keli šimtai vietų, kolegijose dar yra apie 300 neužpildytų vietų, jų dar padaugės daliai įstojusiųjų nepasirašius sutarčių.
"Pirmajame priėmimo etape studijų sutarčių nepasirašė apie 10 proc. įstojusiųjų į valstybės finansuojamas vietas universitetuose ir apie 20 proc. -kolegijose", - sakė P. Žiliukas.
Pasak LAMA BPO prezidento, šį kartą internetinė sistema nestreikuoja. Nusiskundimų dėl duomenų skelbimo arba netikslumų skelbiant antrojo etapo duomenis P. Žiliukas teigė kol kas negirdėjęs.
Informacija apie antrojo etapo rezultatus liepos 29 dienos vakare pateikiama LAMA BPO interneto tinklalapyje www.lamabpo.lt, bendrajame priėmime dalyvaujančiuose universitetuose ir kolegijose. Sutartis stojantieji turės pasirašyti nuo liepos 30 iki rugpjūčio 4 dienos.
Rugpjūčio 5-8 dienomis vyks papildomas priėmimas į likusias laisvas studijų vietas, kuriame galės dalyvauti tik dalyvavusieji pagrindiniame priėmime. Dalyvaujantys papildomame priėmime galės deklaruoti kitus pasirinkimus nei pagrindiniame. Kvietimai studijuoti per papildomą priėmimą bus skelbiami rugpjūčio 9 d.
Pirmajame stojimo į aukštąsias mokyklas etape dalyvavo per 36,5 tūkst. abiturientų. Beveik 18 tūkst. iš jų pateko į valstybės finansuojamas vietas, dar per 15 tūkst. jaunuolių buvo pasiūlyta studijuoti universitetuose ir kolegijose, už studijas jie mokės patys. Daugelis įstojusiųjų jau pasirašė studijų sutartis.
reklama
Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.
Tavo komentaras
Šiandien VE.lt skaitykite
Švietimas
Penktadienį 464 Šilutės rajono bendrojo lavinimo mokyklų abiturientams nuskambėjo Paskutinis skambutis.
Lietuvos ir Lenkijos istorijos vadovėliuose, išleistuose per pastaruosius 10-15 metų, abiejų...
Šiandien Klaipėdos socialinių mokslų kolegijoje (SMK) vyksta "Kolegijos diena 2012". Šis tradicinis...
Kriminalai, Paskelbta prieš 17 min.
Sportas, Paskelbta prieš 1 val.
Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.
Kultūros naujienos, Paskelbta prieš 3 val.
Naujienos

Egidijus Sabataitis aliuminio neatgavo

"Vilties misija 2012" pakėlė bures (3)

Plačiame Palangos kelyje - smūgis į užpakalį (4)

Klaipėdos penktadienis, gegužės 25-oji
reklama
Įvairybės
Konkursai
Horoskopai
Sveikinimai
Orai Klaipėdoje
Šiandien
Rytoj
Poryt
Naktį
8

8

7

Dieną
20

20

18

Savaitės lankomiausi
Daugiausiai komentuoti










































































