2019 m. gegužės 19 d. 19:56 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Sėkminga Klaipėdos Litorinos mokyklos kompetencijų kabineto veikla

2016-06-30, 15:29

Klaipėdos Litorinos mokyklos surdopedagogė ekspertė Sigita Koroliovė

Sėkminga Klaipėdos Litorinos mokyklos kompetencijų kabineto veikla nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Nors mokslo metai pasibaigė pirmosiomis birželio dienomis, įpusėjus mėnesiui Klaipėdos Litorinos mokykloje tebeskambėjo vaikų balsai. Tik tas skambesys buvo kažkoks kitoks – nerūpestingesnis, džiugesnis, skardesnis. Šitaip smagiai į mokyklą skubėjo vasaros stovyklos „Pojūčių uostas“ dalyviai. Vaikai net per du laiptelius šuoliuodavo į susitikimo trečiame aukšte vietą, nes žinojo, kad jų laukia nepaprasti nuotykiai. Dvylika mokytojų-savanorių sutiko išpildyti mokyklos Kompetencijų kabineto komandos viziją ir sukūrė penkių dienų kelionę į paslaptingą pojūčių pasaulį.

Kasdien sustodami vis kitame uoste, vaikai patekdavo į kūrybines-terapines erdves, pripildytas jutiminiais įspūdžiais, padėjusiais lavinti penkis svarbiausius pojūčius, reikalingus augančio žmogaus dvasiniam ir fiziniam vystymuisi.

Spalvų uostelyje mažieji stovyklautojai švartavosi Vaivorykštės, Šviesos stalo, Mandalų ir Stebuklingojo popieriaus prieplaukose, kuriose buvo lavinamas suvokimas rega, vedami dėmesio lavinimo užsiėmimai, skatinamas kūrybiškumas mokant perkelti gamtoje esančias spalvas ant popieriaus.

Garsų uostelyje vaikų laukė Gyvūnų kapelos, Paukščių choro, Muzikos kambario ir Šnabždesių salos prieplaukos, kuriose buvo lavinamas girdimasis suvokimas, vedamos tylos ir triukšmo pusiausvyros pamokėlės, muzikinės ritmikos užsiėmimai, mokoma gamtoje girdimų garsažodžių, gilinami skaitymo įgūdžiai.

Lytėjimo uostelyje, Kaniterapijos, Vandens, Sveikatos tiltelio ir Smėlio pilių prieplaukose, vyko kaniterapijos ir gydomosios gimnastikos užsiėmimai, buvo vaikščiojama iš gamtinių medžiagų sukurtu sveikatingumo tilteliu, masažuojančiu pėdose esančius taškus, vyko judriųjų žaidimų varžybos, Smėlio pilių pleneras.

Kvapų uostelyje įkurtose Kvapų terapijos, Kvėpavimo klasės, Oratorių mokyklėlės ir Žaidimo „Kvepia – nekvepia“ prieplaukose vaikai lavinosi suvokimą uosdami, mokydamiesi taisyklingai kvėpuoti, įvairiais žaidimais aktyvindami kalbos padargų veiklą, pratindamiesi sklandžiai reikšti savo mintis.

Skonio uostelyje esančiose Žaidimo „Valgomas – nevalgomas“, Skonių jūros, Sveikuolių virtuvėlės ir Smėlio kepyklėlės prieplaukose su aplinkiniu pasauliu vaikai susipažino ragaudami, mokydamiesi sveikai gyventi, bandydami pasigaminti nesudėtingus sveikuolių patiekalus, skirdami valgomus ir nevalgomus daiktus, lavindami kūrybiškumą smėlio pyragų fiestoje.

Tai ne vienintelė jau pusantrų metų gyvuojančio Kompetencijų kabineto veikla. Idėja sukurti tokį kabinetą buvo parsivežta iš Norvegijos, Trondheimo kompetencijų centro, kuriame prieš keletą metų lankėsi Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro delegacija – projekto „Specialiųjų mokymosi priemonių rengimas“ komanda. Tiesa, norvegų ir mūsų mokyklos veikla smarkiai skiriasi. Pirmiausia dėl to, kad mūsiškis kabinetas yra virtualus. Neturėdami nei finansinių, nei kitokių galimybių, sukūrėme virtualios pagalbos erdvę specialiųjų poreikių turintiems vaikams, jų tėvams ir su jais dirbantiems pedagogams.

Tik pusantrų metų veikiantis kabinetas jau džiaugiasi nuveiktais darbais. Pradėję nuo dalijimosi pamokų planais ir idėjomis, metodinėmis rekomendacijomis bei patarimais, perėjome prie seminarų organizavimo, atvirų pamokų pristatymo. Kabineto paslaugomis pasinaudojo sutrikusios klausos asmenis ugdanti Klaipėdos technologijų mokymo centro bendruomenė, stebėjusi aštuonias atviras pamokas su minėtais vaikais, o miesto pedagogams, dirbantiems su įvairiapusių sutrikimų turinčiais vaikais, buvo pademonstruoti nauji ugdymo metodai, kuriuos Litorinos mokyklos pedagogai taiko skirtingų gebėjimų mokiniams.

Tačiau pačia sėkmingiausia virtualaus kabineto veikla laikome pagalbą tėvams, auginantiems specialiųjų poreikių turinčius vaikus. Žinodami, kaip sunku kasdien rūpintis neįgaliu vaikučiu, pasiūlėme tėvams perpus pasidalinti šia našta ir rudens atostogų metu organizavome savo ugdytiniams gydomąsias ir ugdomąsias veiklas: lavinamųjų žaidimų dienas, gydomosios gimnastikos užsiėmimus, kaniterapijos seansus. Sėkmingas rudeninis startas buvo pakartotas vasarą „Pojūčių uoste“. Taip mokykloje gimė nauja tradicija – kūrybinės, pažintinės ir terapinės stovyklos, įtraukiančios vaikus į nuotaikingas veiklas bei suteikiančios vaikų tėvams kelias valandas, kurių metu jie gali susitvarkyti neatidėliotinus reikalus, pasirūpinti kitais šeimos nariais ar paprasčiausiai pailsėti.

Žymos: litorina

Nuotraukų galerija

 

 

 

 

 

 

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Klaipėdos universitete (KU) jau šeštus metus iš eilės vyko „Tarptautinė savaitė“....

Tarptautinė savaitė į KU sukvietė užsienio partnerius nuotrauka, foto

Pirmus metus internetu vykdomas priėmimas į Klaipėdos miesto mokyklas, nepraėjo be nesklandumų....

Priėmimas į mokyklas: sistema nepaisė prioritetų? nuotrauka, foto

Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete vakar atidaryta moksleivių kūrybinių darbų konkurso "5...

Moksleiviai išliejo penkias pajūrio spalvas nuotrauka, foto

Lietuvoje kuriamas mokyklų tinklas, kuris užtikrins iš emigracijos grįžusių ir iš užsienio...

Klaipėdoje emigrantų vaikus priims trys mokyklos nuotrauka, foto

Šilutės laiškininkai važinėja elektriniais dviračiais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šiaulių dviračių gamintoja „Baltik vairas“ pagal užsakymą Lietuvos paštui pagamino 210 elektrinių...

Probleminis vaiko elgesys kyla dėl konkrečios priežasties nuotrauka, foto

Psichologija, Visi esame susidūrę su netinkamu vaikų elgesiu, stengiamės pamokyti vaiką ar pabarti,...

"Vilties bėgime" svarbiausi ne kilometrai nuotrauka, foto

Klaipėda, Vieno pagrindinių "Vilties bėgimo" iniciatorių ir Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios vienuolio...

„Neptūnas“ – „Betsafe–LKL“ pusfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ namuose 77:71 (21:14, 16:22, 22:18, 18:17) pranoko Prienų „Skycop“ ekipą ir ketvirtfinalio...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...