2018 m. gegužės 23 d. 21:23 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Privalomas matematikos egzaminas: ar padės kartūs vaistai?

(7)

Privalomas matematikos egzaminas: ar padės kartūs vaistai? nuotrauka, foto

POZICIJA. Anot Lietuvos tėvų forumo atstovų, kalbos apie privalomąjį matematikos egzaminą yra dar vienas ženklas, rodantis klaidingą švietimo politikos kryptį.

© ITAR-TASS/Scanpix

"Manau, jog egzamino įvedimas mokinių žinių lygio nepakels. Susidomėjimui tiksliaisiais mokslais didinti pirmiausiai reikėtų pradėti nuo naujo mokinių ugdymo plano", - sakė K. Vaičiakas.

Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) taip pat yra išreiškusi susirūpinimą dėl galimų grėsmių. LMS manymu, ruošimasis privalomam matematikos egzaminui moksleivį 11-12 klasėje atitrauktų nuo naujų papildomų kompetencijų siekimo, kurios praplėstų mąstymo akiratį. Atsižvelgdama į loginio mąstymo būtinybę šiandieninėje visuomenėje ir žemus Lietuvos moksleivių žinių vidurkius tarptautiniuose tyrimuose, LMS siūlo stiprinti matematinių kompetencijų ugdymą ir didinti praktinių užduočių dalį. Tam galėtų būti panaudoti privalomi 4, 8 ir 10 klasėms skirti standartizuoti matematinių žinių patikrinimo testai.

"Kažkas nesutampa"

"Vis bandau rasti atsakymą, ką gero duos privalomas matematikos egzaminas mano vaikui... - svarstė devintoje klasėje besimokančios mokinės mama Ramunė Vaidilienė. - Matematika nėra jos "arkliukas", sekasi nelengvai, tad greičiausiai šis egzaminas užkirs galimybę pasirinkti studijas universitete.

Šiuo metu mokyklose ypač akcentuojamas diferencijavimas, individualizavimas, tai yra ugdymo turinio pritaikymas pagal mokinių gebėjimus ir galimybes. Tad jei vaikai privalės laikyti matematikos egzaminą, ar tai reikš, kad jie turi vienodus matematinius gebėjimus? Kažkas čia nesutampa.

Nacionalinio tyrimo rezultatai (būtent matematikos, 2010 m.) rodo, kad vaikų matematiniai pasiekimai yra žemi. Tad nuo ko reikėtų pradėti? Akivaizdu, jog nuo sistemos kūrimo, nuo matematikos programų atnaujinimo 1-4 klasėms."

P. S. Jeigu neišlaikys

Pagal dabar galiojančią Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarką, brandos atestatui gauti reikia išlaikyti du brandos egzaminus - privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros bei vieną pasirenkamąjį. Mokiniai, patyrę nesėkmę, pakartotinai gali laikyti tik mokyklinį brandos egzaminą. Jeigu neišlaiko ir šio, gali perlaikyti po metų.

Ar ši tvarka galios ir matematikos egzaminui, jeigu jis taps privalomu, Nacionalinis egzaminų centras kol kas nei paneigė, nei patvirtino. "Kol kas tai tik planuose. Vyksta svartymai. Kai bus galutinai patvirtinta, tuomet ir informuosime", - sakė šios įstaigos atstovai.

Kokia iš to nauda?

Kristina PAULIKĖ, Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė

"Kas pasikeis, kai bus įvestas privalomas matematikos egzaminas? Kas toliau? Nėra jokios bendros strategijos. Sugalvojo - padarė viena, sugalvojo - padarė kita, vis griebiamasi kažkokių pavienių priemonių, detalių, bet ne esmės, ne bendros sistemos. Nėra vientisumo, kompleksinio problemos sprendimo."

"Yra labai gabių ir nematematikų"

Greta PAULAITYTĖ, Vilniaus universiteto pirmakursė:

"Aš pati laikiau matematikos egzaminą, bet nemanau, kad jis turėtų būti privalomas. Pažįstu daug labai gabių ir talentingų žmonių, kurie iš matematikos vos 4 sukrapšto... Kad ir iš Eduardo Balsio menų gimnazijos - juk jie nori stoti į menus, o ne į matematiką, jiems to egzamino visai nereikia."

"Pakaktų ir privalomos įskaitos"

Dominykas LENKAUSKAS, Klaipėdos "Ąžuolyno" gimnazijos dvyliktokas

"Aš turiu dvejopą nuomonę, esu už ir prieš. Matematika yra daugelio mokslo šakų pagrindas, tad jos mokėjimas tikrai praverčia gyvenime. Kiekvienas žmogus turi mokėti jos pagrindus. Bet ar kiekvienas mokinys turėtų laikyti matematikos brandos egzaminą, tai abejočiau, nes ne kiekvienam abiturientui jos reikia kur nors stojant. Ne kiekvienas mokinys yra linkęs į tiksliuosius mokslus, todėl jis renkasi kitą sritį, kur jis gali save realizuoti. Kam jam laikyti šį egzaminą ir gaišti laiką jo pasiruošimui, jei jis gali šį laiką skirti kitiems mokslams, kurie jam yra reikalingesni ir kurių egzaminus galėtų nepriekaištingai išlaikyti. Mokiniai, kuriems reikia matematikos, ir taip pasirinks laikyti šį egzaminą. Tuo labiau kad matematikos egzaminas ir taip yra vienas iš populiariausių. Aš manau, kad vietoje egzamino labiau tiktų įskaita tiems, kuriems jo nereikia. To pakaktų, kad gautų brandos atestatą ir kad būtų patikrinta, ar jis turi elementarius matematinius pagrindus."
-------
Tik skaičiai
39 980 - tiek iš viso mokinių šiais metais pateikė prašymus laikyti brandos egzaminus;
16 428 - tiek iš jų pasirinko laikyti valstybinį užsienio kalbos egzaminą;
15 196 - tiek pasirinko laikyti valstybinį istorijos egzaminą;
15 139 - tiek išreiškė norą laikyti valstybinį matematikos egzaminą.

Nacionalinio egzaminų centro inf.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

buvusi mokine.

2013-09-05   14:35

IP: 78.61.195.111

Vargas bus vaikams kam teks mokyties matematikos VERSMES PROGIMNAZIJOJE.pas nenuspejama mokytoja ji gali vaikus isvadinti debilais ,,daunais,o jau jos rekimas baisu ir prisiminti.Gera mokykla,ir pedagogai puikus tik ji viena paliko nekokius prisiminimus.

STUDENTĖ

2013-09-05   14:03

IP: 84.46.168.181

Turbūt gerb Šiaurys yra taip pt dėstytojas. Sutinku su viskuom, bet kai dėstytojas išvadina mokinius kvailiais , bukais ir t.t. tai jam garbės nesuteikia, o visų pirma yra taisyklės kurių visi dėstytojai taip pat kaip ir mokiniai privalo laikytis, tokie žodžiai įžeidžia, tai yra įžeidimas. O mamai kuri parašė kad jau gimnazijoje tik atėjusius naujokius taip išvadino patarčiau iškart kreiptis tiesiai į gimnazijos direktorių. Dėstytojai privalo gerbti mokinį taip pat , kaip ir mokiniai dėstytojus.

Orakulas

2013-09-05   12:03

IP: 78.61.100.225

Matematika nėra skirta vien suskaičiavimui ar iškalkuliavimui kažkokių vienetų arba net tų pačių pinigųsavo (o ir svetimoje) piniginėje. Tai tiesiog mentalinio lavinimo neatskiriama dalis, skatinantį analitinį ir abstraktų mąstymą. Privaloma matematika niekam dar nepakenkė ir nepakenks. Tai viena iš klasikinio išsilavinimo dalių. Reikia to ar ne? Daug kam ko nereikia: bomžams užtenka tarpuvarčių bei šiukšlynų, "blondinėms" geųr "bičų" su BMW, tačiau, kad protas dirbtų, jį reikia lavinti taip pat.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Panevėžio ir Klaipėdos menų gimnazijos nuo rudens į pirmas klases galės priimti...

Menų gimnazijai uždraudė rinkti dvi pirmokų klases nuotrauka, foto

"Sukurta palanki dirva intrigoms, nepasitikėjimui, įtampai kurti. Jau dabar neturintys mokyklų vadovų...

Permainos augina įtampą mokytojų bendruomenėje nuotrauka, foto

"Gyvenime reikia išdrįsti žengti žingsnius savo tikslo link. Kitaip nieko nebus", -...

„Vaikui gyvybiškai svarbu mokymąsi susieti su judesiu" nuotrauka, foto

Vakar kultūros centre Žvejų rūmuose surengtas jau penktasis respublikinis specialiųjų ugdymosi poreikių...

Saviraiškos festivalyje liejosi mokinių kūrybiškumas nuotrauka, foto

Iš Latvijos - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Latvijoje, Kekavos mieste, vyko tarptautinis meninės gimnastikos turnyras "Stars", kuriame žibėjo Klaipėdos...

Turgavietėse - Mokesčių inspekcijos vizitai nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį vienu metu Vakarų Lietuvos turgavietėse lankėsi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistai....

Vėl skelbiamas konkursas į KVMT vadovo pareigas nuotrauka, foto

Kultūra, Kultūros ministerija paskelbė konkursus į Lietuvos rusų dramos ir Klaipėdos valstybinio...

Nevaldoma priekaba „nuvizgino“ automobilį nuotrauka, foto

Kriminalai, Avarija netoli Klaipėdos galėjo priminti garsaus Barry Levinsono filmo pavadinimą „Uodega vizgina...

Sportas, Paskelbta prieš 22 min.

Ūkis, Paskelbta prieš 1 val.

Kultūra, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...