2018 m. rugsėjo 25 d. 15:55 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Prieš rugsėjį – seminaras mokytojams

Prieš rugsėjį – seminaras mokytojams nuotrauka, foto

Mokymų akimirka.

© Organizatorių nuotr.

Rugpjūčio 29 d., trečiadienį, Klaipėdoje vyks kūrybinės dirbtuvės „Kaip ugdyti socialiai sąmoningą moksleivį?“. Mokymuose kviečiami dalyvauti visi ekonomikos, etikos ir pilietinio ugdymo mokytojai, kuriems yra svarbu ugdyti mąstančius ir aktyvius visuomenės narius.

Pasak kūrybinių dirbtuvių idėjos autorės, Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovės Marijos Vyšniauskaitės, renginio metu bus kalbama apie įdomias ir integruotas etikos, ekonomikos ir pilietinio ugdymo pamokas, paauglių vaidmenį visuomenėje.

„Šiandienos šešiolikmečiai yra ateities valstybių vadovai, darbdaviai, mokytojai. Nuostatos, vertybės ir socialinis elgesys, kurie susiformuoja šiuo laikotarpiu, didele dalimi išlieka ir suaugus. Jei norime gyventi kritiškai mąstančių, laisvų ir savarankiškų piliečių visuomenėje – pamatus padėti būtina jau mokykloje. Tam puikiai tinka integruotos pamokos, kurios į socialinius reiškinius leidžia pažvelgti ne vienpusiškai, bet iš esmės“, – teigia M. Vyšniauskaitė.

Anot jos, dažniausiai į paauglius nežiūrima kaip į rimtus visuomenės dalyvius. Manoma, kad jie apatiški tam, kas vyksta aplinkui, kad jie susikoncentravę tik į savo asmenines problemas. Iš tiesų taip nėra – paauglystėje visuomenės aktualijos tampa asmeniškai svarbios. Esminis ginklas informacijos ir nuomonių įvairovės kontekste – kritinis, savarankiškas mąstymas. Skatinti tokį mąstymą apie socialines problemas reikia mokyklose, ypač vyresnėse klasėse.

Kūrybinių dirbtuvių metu LLRI Švietimo centro specialistės mokytojams pristatys integruoto ugdymo programą „Pilietis per 31 valandą“. Tai vienerių mokslo metų integruoto ugdymo medžiaga 9-12 klasėms, padedanti ekonomikos, etikos ir pilietinio ugdymo mokytojams dirbti kartu.

„Tikimės, kad mūsų parengta programa padės mokytojams pažadinti mokinių smalsumą, paskatins norą  domėtis aktualijomis, mąstyti drąsiai ir kritiškai nagrinėti problemas, ugdyti jaunuolių socialinį sąmoningumą. Toks ir yra šios programos tikslas – padėti mokiniams suprasti visuomenėje vykstančius procesus, jų santykį, poveikį sau, kitiems ir pasauliui“, – sako kūrybinių dirbtuvių lektorė, LLRI Švietimo centro specialistė Monika Besevičiūtė.

Kūrybinės dirbtuvės vyks Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centre, Baltijos pr. 51, Klaipėda.

Renginys NEMOKAMAS. Pradžia – 10 val.

Mokymuose laukiami etikos, ekonomikos, pilietinio ugdymo mokytojai ir visi, kuriems įdomūs inovatyvūs ugdymo metodai.

Renginio programą rasite čia: https://www.llri.lt/naujienos/ekonomine-politika/svietimas/kvieciame-dalyvauti-seminare-klaipedoje/lrinka

Apie LLRI Švietimo centrą

Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro tikslas – ugdyti jaunosios kartos kritinį mąstymą apie socialines ir ekonomines problemas, kelti ekonominio raštingumo lygį. Švietimo centras rengia ir leidžia vadovėlius, knygas, organizuoja kursus, paskaitas ir konkursus. 2017 metais Lietuvos laisvosios rinkos institutas pateko tarp geriausių ekonominio švietimo organizacijų.

Apie Lietuvos laisvosios rinkos institutą

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) yra privati, pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija, įsteigta 1990 metais. Instituto misija – įtvirtinti individo laisvės ir atsakomybės, laisvosios rinkos bei ribotos valdžios idėjas. LLRI atlieka tyrimus reikšmingais ekonomikos ir jos politikos klausimais, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes, užsiima švietėjiška veikla.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Šiemet šimtmetį švenčiančius Lietuvos skautus subūrė trys Tautinės stovyklos: Melburne (Australija), Lietuvoje,...

Skautų šimtmečio vasara - nuo Melburno iki Rumšiškių nuotrauka, foto

Daugelis vyresnės kartos atstovų studentiškus laikus prisimena su nostalgija, ypač tie, kurie...

Nauji vėjai studentų bendrabučiuose: stalo žaidimai ir ramybė nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto (KU) rektoriaus rinkimų komisijos posėdyje buvo atplėšti 6 kandidatų, dalyvavusių...

Rektoriaus konkurse - ir profesorius iš Laplandijos nuotrauka, foto

Pretendentų pavardės kol kas neskelbiamos. Aišku tik tiek, kad vienas jų -...

KU rektoriaus posto siekia 6 kandidatai nuotrauka, foto

Dieną - kruša ir perkūnija, naktį - pirmosios šalnos nuotrauka, foto

Lietuva, Antradienį vyraus darganoti orai, sulauksime lietaus su perkūnija ar net kruša,...

Šiandien Klaipėdoje mūšis dėl šeštosios vietos nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien uostamiesčio centriniame stadione mūsų krašto klubai Klaipėdos "Atlantas" ir "Palanga" žais...

Su tūkstančiais parašų - prašyti užtarimo nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos gyventojai, nepatenkinti gyvenamosios aplinkos kokybe, paskutinę parašų rinkimo dieną sugebėjo surinkti...

Ieškote darbo? Laisvos vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Ūkis, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...