2019 m. sausio 19 d. 23:38 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Priėmimas į mokyklas: pirmumo kriterijai liks?

(7)

2013-10-14, 15:10

"Vakarų ekspreso" inf.

Priėmimas į mokyklas: pirmumo kriterijai liks? nuotrauka, foto

PIRMENYBĖ. Priėmimo į Klaipėdos tvarka vėl tobulinama, tačiau pirmumo kriterijų nemažėja.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos valdininkai neskuba naikinti uostamiesčio savivaldybės sukurtų pirmumo kriterijų, pagal kuriuos vaikai priimami į mokyklas.

Po to, kai Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš paprašė teismo panaikinti tokius kriterijus, savivaldybės atstovai parengė naują tvarkos projektą. Vakar jam jau pritarė miesto Tarybos Ugdymo ir jaunimo reikalų komitetas.

Projekte numatyta, kad į savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas pirmumo teise priimami mokiniai, kurie toje mokykloje lankė priešmokyklinio ugdymo grupę, baigė pradinio ugdymo programą ar pagrindinio ugdymo programos pirmąją dalį. Taip pat pirmumo teisę turėtų vaikai, gyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje.

Tais atvejais, jei neįmanoma patenkinti visų pirmumo teisę turinčių asmenų prašymų, pirmiausia priimami arčiausiai mokyklos gyvenantys asmenys, taip pat našlaičiai bei vaikai, kurių broliai ir seserys prašymo pateikimo metu jau mokosi toje mokykloje, arba vaikai, kurių tėvai dirba toje mokykloje.

Vaikai, negyvenantys mokyklos aptarnavimo teritorijoje, į mokyklą būtų priimami pagal prašymo padavimo datą. O jei neįmanoma patenkinti visų prašymų - atsižvelgiant į turimus mokymosi pasiekimus.

Rugsėjo pabaigoje Klaipėdos apygardos administraciniame teisme turėjo būti pradėta nagrinėti byla pagal Vyriausybės atstovės prašymą ištirti, ar dabartinė priėmimo į uostamiesčio mokyklas tvarka atitinka įstatymus bei Konstituciją.

Vyriausybės atstovei labiausiai užkliuvo tai, jog Klaipėdos valdžia esą diskriminuoja kitose savivaldybėse gyvenančius vaikus. Kreiptis į teismą ją paskatino ir Vyriausiojo administracinio teismo pasisakymas dėl situacijos Šiauliuose. Šio miesto savivaldybė taip pat buvo išskyrusi pirmumo kriterijų tiems vaikams, kurie gyvena savivaldybės teritorijoje, tačiau teismas pasisakė, kad tokia diskriminacija negalima.

Kadangi Klaipėdos savivaldybės atstovai tuomet pateikė teismui raštą, jog yra rengiamas naujas sprendimo projektas, bylos nagrinėjimas buvo atidėtas.

Svivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas tuomet akcentavo, kad minėtame Vyriausiojo administracinio teismo sprendime nebuvo pasisakyta dėl našlaičių, seserų, brolių pirmumo teisės. Jis priminė, kad tokia pirmumo teisė galioja ir sostinėje.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

To KLP

2013-10-14   21:29

IP: 86.100.101.251

Ir nuo kada jie yra Romai? Jie yra cigonai atvyke is Indijos, o ne is kazkokios Romos

KLP

2013-10-14   20:12

IP: 86.100.17.175

O KODĖL AS TURĖČIAU LEISTI Į MOKYKLĄ DARUGE SU ROMŲ VAIKAIS. TEGUL MERIJOS DARBUOTOJAI PAVEŽIOJA VAIKJUS Į ŠIAS MOKYKLAS, ATSISAKĘ PRIVILEGIJŲ.

mama

2013-10-14   20:11

IP: 86.100.17.175

zadejo keisti projekta, taiau nieko gero nepakeite, tik dar sustiprinmo diskriminacija. MOKU MIESTUI MOKESCIUS, O PIRMOKEI MOKYKLĄ GAVAU RINKTIS NE PRIE DARBO, NES NET DOKUMETU NEPRIĖMĖ, DĖL KO I DARBA NUVYKSTU GERA PUSVALANDI VĖLIAU, O BAIGTI PRIVALAU 2 VALANDOM ANKSČIAU, KAD PER VISA MIESTĄ AUTOMOBILIU SPĖČIAU PAIMTI LAIKU VAIKĄ, NORS IR PRAILGINTĄ GRUPĘ LANKO. ŠALIA NAMŲ MOKYKLŲ NĖRA, KAD PATI GRĮŽTŲ, NES TAI NESAUGU. TVARKA NUMATYTA TIK KORUPCINIAIS TIKSLAIS. IR DAR VILKINA LAIKĄ SAV. KAD KUO VĖLIAU BŪTŲ ATSKLEISTA ŠI TIESA, IR KUO MQAŽIAU TĖVELIŲ NORĖTŲ NAUDOTIS PAKIESTA TVARKA.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Klaipėdos universiteto studentų gretos kasmet mąžta. Skaičiuojama, kad dar 2010 metais jame...

Studentų pasiskirstymą miestuose lemia ir universitetų siūlomos kryptys nuotrauka, foto

"Mokiniai iš karto atgyja, jų akys žiba", - džiaugiasi naują metodiką iš...

Suomis išmokė, kaip pamokose sudominti mokinius nuotrauka, foto

Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijoje paminėta Lietuvos valstybinė šventė, Laisvės gynėjų diena. Mokiniai...

Laisvės gynėjų dienai - pilietiškumo pamoka nuotrauka, foto

Nors iškalbos nenusipirksi, tačiau kalbą - laisvai. Prasidėjus naujiems metams, moksleiviai sukluso...

Neiškalbius moksleivius gelbsti nupirkti darbai nuotrauka, foto

Klaipėdos krašto lietuvininkų-šišioniškių kulinarijos paveldo bruožai nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, "Varninės" restoranas ypač didelio lankytojų antplūdžio susilaukdavo įvairių švenčių progomis: Joninių ir...

4 šių metų interjero tendencijos: sodrios spalvos ir netradicinės formos nuotrauka, foto

Stilius, Šią savaitę Kelne, Vokietijoje, prasidėjo viena didžiausių pasaulyje baldų ir interjero parodų...

Verslininką išlaisvino internete uždirbti milijonai nuotrauka, foto

IT, Benediktą Gylį dabar dažniausiai pristato milijonieriumi, kuris savo pirmąjį milijoną uždirbo būdamas...

Tomas Danilevičius į Klaipėdą atvežė apdovanojimą nuotrauka, foto

Sportas, Ilgamečiam dienraščio "Vakarų ekspresas" sporto žurnalistui Algirdui Auruškevičiui pagaliau į rankas įteikta...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...