2018 m. gegužės 23 d. 21:21 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Pozityvus bendravimas - raktas į sėkmę

Pozityvus bendravimas - raktas į sėkmę nuotrauka, foto

PASTANGOS. Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos bendruomenė siekia vaikų problemas spręsti susitelkus. Būdu tai padaryti gali tapti kuriamas Tėvų saviugdos klubas.

© Loretos KALTAUSKIENĖS nuotr.

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje vyko bendruomenės tėvų forumo susitikimas "Kur vaiko laimė ir sėkmė". Juo buvo siekiama paskatinti mokyklos bendruomenę vertinti vaikus.

Pasak direktoriaus pavaduotojos ugdymui Loretos Kaltauskienės, susitikime dalyvavo ne tik gimnazijos mokytojai, mokinių tėvai, bet ir Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė, kultūros centro direktorė Alanta Zapalskienė, parapijos klebonas Česlovas Degutis, muzikos mokyklos vadovas Arvydas Rimkus.

"Susitikimo tikslas - laimingas vaikas, laiminga šeima, laimingi mokytojai. Gimnazijos metodinės tarybos nariai 2013 metais iškėlė mintį suburti tėvelius, mokytojus, bendruomenės narius bendram partnerystės forumui", - pasakojo L. Kaltauskienė.

Susitikimo metu Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovė Kristina Paulikė pasakojo, kas veda link sėkmės ir laimės, apie kokį vaiką svajojama jam užaugus, aiškino, jog pagrindiniai vedliai yra mūsų vertybės, emocinis raštingumas, gebėjimai, įgūdžiai, aplinka.

"Kalbėjome apie tai, ką duoda laimė: gerina šeimos ir kitus santykius, praplečia požiūrį, veiklą ir bendravimą, atskleidžia kūrybingumą ir lankstumą, pagerina atidumą ir problemų sprendimą. Kokia šiandien švietimo sistema ir kokią įtaką ji daro laimei? Šiandieninėse ugdymo programose orientuojamasi į žinias, taip, jas būtina turėti, bet ne kiekvienas supranta projektinės veiklos įtaką jau minėtam vaiko socialiniam sąmoningumui, kūrybiškumui - išlaisvinant savo mąstymo galimybes. Žmogus - tai visuminė esybė, todėl privalu tobulinti visą save: kūną, protą, dvasią", - įspūdžiais dalinosi direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Kaltauskienė.

Pasak jos, K. Paulikė drauge su mokyklos administracija pasiūlė steigti Tėvų saviugdos klubą, kuris sieks stiprinti tėvystės įgūdžius, didinti bendruomenės galimybes siekti asmenybės pokyčių, lavinti savęs pažinimo ir suvokimo įgūdžius.

Gimnazijos klasių vadovai, mokytojai dalykininkai šiuo metu jau įgyvendina tris socialinio-emocinio ugdymo projektus, skirtus 1-4, 5-8 klasių ir I-IV gimnazinių klasių mokiniams.

"Vien mokytojų pastangų ir lankstumo neužtenka, būtinas visapusiškas tėvų įsitraukimas, patarimai ir pagalba sprendžiant vaiko problemas, jokiu būdu nenustumiant problemos mokyklai. Stengsimės įkvėpti naujoms iniciatyvoms ir pokyčiams mokyklos bendruomenės narius, sutelkti tėvelius kurti tvarius, pasitikėjimu grįstus santykius, kad jie vieni kitus vertintų, pasitikėtų, drąsintų, praturtintų, geriau sutartų ir susitartų, nes pozityvus bendravimas - sėkmės raktas", - buvo teigiama susitikime.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Panevėžio ir Klaipėdos menų gimnazijos nuo rudens į pirmas klases galės priimti...

Menų gimnazijai uždraudė rinkti dvi pirmokų klases nuotrauka, foto

"Sukurta palanki dirva intrigoms, nepasitikėjimui, įtampai kurti. Jau dabar neturintys mokyklų vadovų...

Permainos augina įtampą mokytojų bendruomenėje nuotrauka, foto

"Gyvenime reikia išdrįsti žengti žingsnius savo tikslo link. Kitaip nieko nebus", -...

„Vaikui gyvybiškai svarbu mokymąsi susieti su judesiu" nuotrauka, foto

Vakar kultūros centre Žvejų rūmuose surengtas jau penktasis respublikinis specialiųjų ugdymosi poreikių...

Saviraiškos festivalyje liejosi mokinių kūrybiškumas nuotrauka, foto

Iš Latvijos - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Latvijoje, Kekavos mieste, vyko tarptautinis meninės gimnastikos turnyras "Stars", kuriame žibėjo Klaipėdos...

Turgavietėse - Mokesčių inspekcijos vizitai nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį vienu metu Vakarų Lietuvos turgavietėse lankėsi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistai....

Vėl skelbiamas konkursas į KVMT vadovo pareigas nuotrauka, foto

Kultūra, Kultūros ministerija paskelbė konkursus į Lietuvos rusų dramos ir Klaipėdos valstybinio...

Nevaldoma priekaba „nuvizgino“ automobilį nuotrauka, foto

Kriminalai, Avarija netoli Klaipėdos galėjo priminti garsaus Barry Levinsono filmo pavadinimą „Uodega vizgina...

Sportas, Paskelbta prieš 20 min.

Ūkis, Paskelbta prieš 1 val.

Kultūra, Paskelbta prieš 2 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...