2018 m. sausio 23 d. 08:16 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Pozityvus bendravimas - raktas į sėkmę

Pozityvus bendravimas - raktas į sėkmę nuotrauka, foto

PASTANGOS. Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos bendruomenė siekia vaikų problemas spręsti susitelkus. Būdu tai padaryti gali tapti kuriamas Tėvų saviugdos klubas.

© Loretos KALTAUSKIENĖS nuotr.

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje vyko bendruomenės tėvų forumo susitikimas "Kur vaiko laimė ir sėkmė". Juo buvo siekiama paskatinti mokyklos bendruomenę vertinti vaikus.

Pasak direktoriaus pavaduotojos ugdymui Loretos Kaltauskienės, susitikime dalyvavo ne tik gimnazijos mokytojai, mokinių tėvai, bet ir Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė, kultūros centro direktorė Alanta Zapalskienė, parapijos klebonas Česlovas Degutis, muzikos mokyklos vadovas Arvydas Rimkus.

"Susitikimo tikslas - laimingas vaikas, laiminga šeima, laimingi mokytojai. Gimnazijos metodinės tarybos nariai 2013 metais iškėlė mintį suburti tėvelius, mokytojus, bendruomenės narius bendram partnerystės forumui", - pasakojo L. Kaltauskienė.

Susitikimo metu Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovė Kristina Paulikė pasakojo, kas veda link sėkmės ir laimės, apie kokį vaiką svajojama jam užaugus, aiškino, jog pagrindiniai vedliai yra mūsų vertybės, emocinis raštingumas, gebėjimai, įgūdžiai, aplinka.

"Kalbėjome apie tai, ką duoda laimė: gerina šeimos ir kitus santykius, praplečia požiūrį, veiklą ir bendravimą, atskleidžia kūrybingumą ir lankstumą, pagerina atidumą ir problemų sprendimą. Kokia šiandien švietimo sistema ir kokią įtaką ji daro laimei? Šiandieninėse ugdymo programose orientuojamasi į žinias, taip, jas būtina turėti, bet ne kiekvienas supranta projektinės veiklos įtaką jau minėtam vaiko socialiniam sąmoningumui, kūrybiškumui - išlaisvinant savo mąstymo galimybes. Žmogus - tai visuminė esybė, todėl privalu tobulinti visą save: kūną, protą, dvasią", - įspūdžiais dalinosi direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Kaltauskienė.

Pasak jos, K. Paulikė drauge su mokyklos administracija pasiūlė steigti Tėvų saviugdos klubą, kuris sieks stiprinti tėvystės įgūdžius, didinti bendruomenės galimybes siekti asmenybės pokyčių, lavinti savęs pažinimo ir suvokimo įgūdžius.

Gimnazijos klasių vadovai, mokytojai dalykininkai šiuo metu jau įgyvendina tris socialinio-emocinio ugdymo projektus, skirtus 1-4, 5-8 klasių ir I-IV gimnazinių klasių mokiniams.

"Vien mokytojų pastangų ir lankstumo neužtenka, būtinas visapusiškas tėvų įsitraukimas, patarimai ir pagalba sprendžiant vaiko problemas, jokiu būdu nenustumiant problemos mokyklai. Stengsimės įkvėpti naujoms iniciatyvoms ir pokyčiams mokyklos bendruomenės narius, sutelkti tėvelius kurti tvarius, pasitikėjimu grįstus santykius, kad jie vieni kitus vertintų, pasitikėtų, drąsintų, praturtintų, geriau sutartų ir susitartų, nes pozityvus bendravimas - sėkmės raktas", - buvo teigiama susitikime.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo naujos vaikams rekomenduojamos paros maistinių medžiagų ir...

Mokyklų valgyklos: bręsta pokyčiai nuotrauka, foto

Artėjant vasariui, kai turėtų paaiškėti, kaip keisis Klaipėdos universiteto statusas, svarstomos įvairios...

Po mėnesio Klaipėdos universiteto laukia rimtas egzaminas nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centre Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto...

Klaipėdos pedagogams - mokymai apie skyrybų vaikus nuotrauka, foto

Sausio 15 dieną Klaipėdos mieste minėtas Klaipėdos krašto prijungimas prie Lietuvos. Paminklas...

Klaipėdos universitete atminimo lenta Petrui Tarasenkai nuotrauka, foto

Iš Norvegijos – Šilutės kryptis nuotrauka, foto

Žmonės, „Tu­ri kas nors ir grįž­ti, ne tik iš­va­žiuo­ti“, – sa­kė 33 me­tų...

Pramoga baigėsi smūgiu į medį nuotrauka, foto

Klaipėda, Žiemos pramogų išsiilgę vaikai savaitgalį su rogutėmis dūko prie pakalnių ir kalnų....

Švyturio arena pateisino lūkesčius nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Septintus gyvavimo metus skaičiuojanti Švyturio arena Klaipėdoje kasmet plečia savo veiklos spektrą...

"Vakarų ekspresas": prieš ketvirtį amžiaus nuotrauka, foto

VE-25, Vartant 25 metų senumo dienraščio "Vakarų ekspresas" komplektą paaiškėjo, kad prieš ketvirtį...

Žmonės, Paskelbta prieš 9 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 15 min.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 8 val.

VE-25, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...