2017 m. rugsėjo 26 d. 10:21 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Pozityvus bendravimas - raktas į sėkmę

Pozityvus bendravimas - raktas į sėkmę nuotrauka, foto

PASTANGOS. Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos bendruomenė siekia vaikų problemas spręsti susitelkus. Būdu tai padaryti gali tapti kuriamas Tėvų saviugdos klubas.

© Loretos KALTAUSKIENĖS nuotr.

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje vyko bendruomenės tėvų forumo susitikimas "Kur vaiko laimė ir sėkmė". Juo buvo siekiama paskatinti mokyklos bendruomenę vertinti vaikus.

Pasak direktoriaus pavaduotojos ugdymui Loretos Kaltauskienės, susitikime dalyvavo ne tik gimnazijos mokytojai, mokinių tėvai, bet ir Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė, kultūros centro direktorė Alanta Zapalskienė, parapijos klebonas Česlovas Degutis, muzikos mokyklos vadovas Arvydas Rimkus.

"Susitikimo tikslas - laimingas vaikas, laiminga šeima, laimingi mokytojai. Gimnazijos metodinės tarybos nariai 2013 metais iškėlė mintį suburti tėvelius, mokytojus, bendruomenės narius bendram partnerystės forumui", - pasakojo L. Kaltauskienė.

Susitikimo metu Vakarų Lietuvos tėvų forumo atstovė Kristina Paulikė pasakojo, kas veda link sėkmės ir laimės, apie kokį vaiką svajojama jam užaugus, aiškino, jog pagrindiniai vedliai yra mūsų vertybės, emocinis raštingumas, gebėjimai, įgūdžiai, aplinka.

"Kalbėjome apie tai, ką duoda laimė: gerina šeimos ir kitus santykius, praplečia požiūrį, veiklą ir bendravimą, atskleidžia kūrybingumą ir lankstumą, pagerina atidumą ir problemų sprendimą. Kokia šiandien švietimo sistema ir kokią įtaką ji daro laimei? Šiandieninėse ugdymo programose orientuojamasi į žinias, taip, jas būtina turėti, bet ne kiekvienas supranta projektinės veiklos įtaką jau minėtam vaiko socialiniam sąmoningumui, kūrybiškumui - išlaisvinant savo mąstymo galimybes. Žmogus - tai visuminė esybė, todėl privalu tobulinti visą save: kūną, protą, dvasią", - įspūdžiais dalinosi direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Kaltauskienė.

Pasak jos, K. Paulikė drauge su mokyklos administracija pasiūlė steigti Tėvų saviugdos klubą, kuris sieks stiprinti tėvystės įgūdžius, didinti bendruomenės galimybes siekti asmenybės pokyčių, lavinti savęs pažinimo ir suvokimo įgūdžius.

Gimnazijos klasių vadovai, mokytojai dalykininkai šiuo metu jau įgyvendina tris socialinio-emocinio ugdymo projektus, skirtus 1-4, 5-8 klasių ir I-IV gimnazinių klasių mokiniams.

"Vien mokytojų pastangų ir lankstumo neužtenka, būtinas visapusiškas tėvų įsitraukimas, patarimai ir pagalba sprendžiant vaiko problemas, jokiu būdu nenustumiant problemos mokyklai. Stengsimės įkvėpti naujoms iniciatyvoms ir pokyčiams mokyklos bendruomenės narius, sutelkti tėvelius kurti tvarius, pasitikėjimu grįstus santykius, kad jie vieni kitus vertintų, pasitikėtų, drąsintų, praturtintų, geriau sutartų ir susitartų, nes pozityvus bendravimas - sėkmės raktas", - buvo teigiama susitikime.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Lietuvaitės paauglės Greta (15 m.) ir Eva (12) jau antrus mokslo metus...

Greta ir Eva: "Škotijoje mokytojai labai stengiasi, kad kiekvienas mokinys viską suprastų" nuotrauka, foto

Verslininkė Eugenija Odebrecht stebisi, kai kas nors aiškina negalėjęs mokytis, nes tėvai...

"Tik mokslas žmogų padaro laisvą" nuotrauka, foto

Buvusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė išeidama paliko mokykloms "dovanėlę" -...

Mokytojai kratosi lytiškumo temos nuotrauka, foto

Daugelis Lietuvos muziejų 41-oje Lietuvos savivaldybėse moksleivius įleis nemokamai. Penktadienį startavo šalies...

Muziejuose moksleiviai nuo šiol  lankysis nemokamai nuotrauka, foto

Kūrybai skatinti - mokyklų salių remontas nuotrauka, foto

Klaipėda, Septynių Klaipėdos gimnazijų ir progimnazijų nenaudojamose patalpose per keletą metų turėtų būti...

Melagingai grasinta susprogdinti Seimą nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Pirmadienį policijai pranešta apie neva užminuotą Seimą.

Per dvi dienas Liberalų sąjūdį paliko 20 narių nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Penktadienį įtarimų dėl korupcijos sulaukusį Liberalų sąjūdį (LS) per dvi dienas paliko...

Baigtas tyrimas dėl prekybos žmonėmis nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų...

Klaipėda, Paskelbta prieš 20 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 51 min.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...