2020 m. rugpjūčio 13 d. 08:45 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Pokyčiai: svarbi informacija moksleivių tėvams

(3)

2020-07-07, 20:12

Aigustė Tavoraitė, tv3

Pokyčiai: svarbi informacija moksleivių tėvams nuotrauka, foto

© „Adobe stock“ asociatyvi nuotr.

Reklama

Nors karantino metu nebuvo reikalaujama turėti galiojantį moksleivio sveikatos pažymėjimą, dar birželio pradžioje Aurelijus Veryga paragino tėvus neatidėlioti profilaktinio vaikų apsilankymo pas gydytojus. Vis dėlto, panašu, pažymai pristatyti šiemet bus daugiau laiko nei ankstesniais metais.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiemet nuspręsta pratęsti Vaiko sveikatos pažymėjimo galiojimo terminą iki šių metų pabaigos.

Anot SAM, buvo atsižvelgta į tai, kad karantino metu buvo sustabdytas profilaktinių sveikatos patikrinimo paslaugų teikimas ir net atnaujinus šių paslaugų teikimą dėl infekcijų kontrolės reikalavimų įgyvendinimo gydymo įstaigos gali priimti mažesnį pacientų skaičių.

Šiam sprendimui pritarė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Palengvinimas galios ne visiems

„Šiuo metu yra rengiamas ministro įsakymo pakeitimas, kurį patvirtinus įsigalios ši lengvata. Tai leis gydymo įstaigoms, kurios nespėja profilaktiškai patikrinti visų mokinių sveikatos iki mokslo metų pradžios, šiuos patikrinimus atlikti ir mokslo metams prasidėjus“, – teigiama portalui atsiųstame atsakyme.

Priduriama, kad šis palengvinimas galios tiems mokiniams, kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo ar mokymo įstaigoje ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė.

Jiems sveikatą pasitikrinti reikės iki gruodžio 31-osios.

Tačiau kitais atvejais mokinių sveikatą tėvai turi patikrinti iki mokslo metų pradžios.

„Mokiniams, kurių sveikatos būklė pasikeitė, profilaktiniai sveikatos tikrinimai bus atliekami ir pažymėjimai išduodami įprasta tvarka.

Prireikus, mokinių tėvai galės pasikonsultuoti su gydytoju, ar dėl pasikeitusios sveikatos būklės turi būti keičiama vaiko fizinio ugdymo grupė ir ar atsirado naujų bendrų arba specialių rekomendacijų, kurių turi būti laikomasi jiems dalyvaujant ugdymo veikloje, bei apsispręsti dėl profilaktinio sveikatos patikrinimo laiko“, – informavo ministerijos atstovė.

Stovyklų organizatoriai ne visada gali reikalauti pažymos

Kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas, kurio metu įvertinama bendra sveikatos būklė, privalomas visiems vaikams iki 18 metų, pažymų apie sveikatos būklę reikalauja ugdymo įstaigos. Vaiką iki 16 metų turi lydėti vienas iš tėvų arba globėjų, kitaip gydytojas negalės atlikti patikrinimo, nes nebus raštiško tėvų arba globėjų sutikimo.

SAM pažymi, kad stovyklų, išskyrus sporto, organizatoriai negali reikalauti vaiko sveikatos pažymėjimų.

Reklama

Higienos normoje „Vaikų poilsio stovykla. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ nurodyta, kad stovyklos vadovas turi užtikrinti, kad vaikai iki 18 metų stovykloje dalyvautų tik sutartyje dėl stovyklos paslaugų teikimo numačius prievolę tėvams (globėjams, rūpintojams) raštu pateikti stovyklos vadovo įgaliotam asmeniui informaciją apie vaiko profilaktinio sveikatos tikrinimo išvadas, jeigu gydytojo sprendimu, vaiko dalyvavimas stovyklos organizuojamose veiklose gali turėti įtakos jo sveikatai. Kitu atveju stovyklos organizatoriai neturi reikalauti vaiko sveikatos pažymėjimo.

Portalas tv3.lt primena, kad sveikatos apsaugos ministras A. Veryga dar birželį pabrėžė, kad dabartinė situacija sveikatos apsaugos sistemoje nėra pretekstas iš viso atsisakyti pažymų ir ragino nedelsit tėvus nuvesti vaikus patikrinti sveikatos.

Anksčiau Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad karantino metu ir tris mėnesius po jo nebus taikomas reikalavimas vaikams darželiuose ir mokyklose turėti galiojantį Mokinio sveikatos pažymėjimą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Lina

2020-07-09   20:46

IP: 185.11.26.161

Ar darzelinukams galios?

Va taip

2020-07-09   11:41

IP: 172.69.190.72

Ha ha ha... O kam eiti tikrintis sveikatą? Dabar viskas daroma nuotoliniu metodu. Paskambinai ir sveikas... Paskambinai ir pasitikrinai sveikatą. Jūrininkų poliklinika taip skaudančius dantis gydo... Nueini pas juos,o jie sako skambink patars ką daryti... :)))

2020-07-08   23:54

IP: 85.206.44.12

Tėvai nebežino kuo tikėti: A.Veryga išleidžia įsakymą, kuris nurodo, kad sveikatos pažymos galioja karantino metu ir 3 mėn. po karantino, o po savaitės per TV kalba, kad ,,tėvai gali vesti vaikus pas gydytojus sveikatos patikrinimui.'' Kuo tikėti- įsakymais, ar ministro ,,naktiniais sapnais''?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Pageidaujančiųjų studijuoti skaičiai rodo gerą tendenciją, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras...

Pageidaujančiųjų studijuoti skaičiai rodo gerą tendenciją nuotrauka, foto

Tradiciškai, sulaukus brandos egzaminų sesijos įvertinimų, Šilutėje organizuojami 100 balų iš valstybinių...

Apdovanoti šimtukininkai iš Pamario nuotrauka, foto

Karantinas nesutrukdė remonto darbų Klaipėdos švietimo įstaigose – didelė dalis jų naujus...

Uostamiesčio švietimo įstaigos ruošiamos naujiems mokslo metams nuotrauka, foto

Bendras Klaipėdos licėjaus abiturientų laikytų valstybinių brandos egzaminų vidurkis 88 proc., dvidešimt...

Klaipėdoje visus valstybinius egzaminus ir vėl geriausiai išlaikė Klaipėdos licėjaus abiturientai nuotrauka, foto

Rašytoja S. Aleksijevič ragina A. Lukašenką atsistatydinti nuotrauka, foto

Pasaulis, Nobelio literatūros premijos laureatė baltarusių rašytoja Sviatlana Aleksijevič trečiadienį paragino Baltarusijos...

Policijos pareigūnai pajūryje griežtina vairuotojų kontrolę nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos r. PK bendruomenės pareigūnai, kartu su policijos rėmėjais š. m. rugpjūčio...

"Prisiskambinti į gydymo įstaigas - neįmanoma" nuotrauka, foto

Sveikata, Savivaldybei išplatinus informaciją, kad privalomas sveikatos pažymas iki rugsėjo 14 dienos pristatyti...

2 Lietuvos savivaldybes koronavirusas visiškai aplenkė nuotrauka, foto

COVID-19, Nors sergamumas koronavirusu Lietuvoje vėl auga, porai savivaldybių iki šiol pavyko visiškai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...