2018 m. sausio 23 d. 14:13 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Pirmumo kriterijų priimant į mokyklas atsisakyti neskuba

(1)

Pirmumo kriterijų priimant į mokyklas atsisakyti neskuba nuotrauka, foto

NEDISKRIMINUOS. Klaipėdos savivaldybės atstovai svarsto galimybę vienodus pirmumo kriterijus priimant į mokyklas taikyti viso Klaipėdos regiono, o ne tik Klaipėdos savivaldybės teritorijoje gyvenantiems vaikams.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Po to, kai Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš paprašė teismo panaikinti uostamiesčio savivaldybės sukurtus pirmumo kriterijus, pagal kuriuos uostamiestyje vaikai priimami į mokyklas, savivaldybės atstovai pradėjo rengti naują sprendimo projektą.

Svarstoma, kad ir naujame sprendimo projekte išliks anksčiau siūlyti pirmumo kriterijai našlaičiams, vaikams, kurių broliai ir seserys jau mokosi toje mokykloje arba joje dirba jų tėvai. Tačiau šį kartą jie bus taikomi ne vien tik Klaipėdos savivaldybės teritorijoje gyvenantiems vaikams.

Vakar Klaipėdos apygardos administraciniame teisme turėjo būti pradėta nagrinėti byla pagal Vyriausybės atstovės prašymą ištirti, ar šiemet kovą miesto Tarybos patvirtinta priėmimo į mokyklas tvarka atitinka įstatymų nuostatas bei Konstitucijoje įtvirtintus asmenų lygiateisiškumo ir teisinės valstybės principus.

Kadangi savivaldybės atstovai pateikė teismui raštą, jog yra rengiamas naujas sprendimo projektas, bylos nagrinėjimas atidėtas iki lapkričio 6 dienos.

"Dar nematėme, kokį naują sprendimo projektą jie rengia. Įvertinsime, pažiūrėsime, ar dabar jis atitiks galiojančius teisės aktus, ir tuomet spręsime, ar atsiimti iš teismo skundą", - vakar sakė Vyriausybės atstovės patarėja Daiva Šačkuvienė.

"Vakarų eksprese" jau rašėme, kad D. Kerekeš labiausiai užkliuvo tai, jog Klaipėdos valdžia esą diskriminuoja kitose savivaldybėse gyvenančius vaikus. Kreiptis į teismą ją paskatino ir Vyriausiojo administracinio teismo pasisakymas dėl situacijos Šiauliuose. Šio miesto savivaldybė taip pat buvo išskyrusi pirmumo kriterijų tiems vaikams, kurie gyvena savivaldybės teritorijoje. Tačiau teismas pasisakė, kad tokia diskriminacija negalima.

Pasak D. Kerekeš, šalyje galiojantys teisės aktai leidžia pirmumo teisę priimant į mokyklą taikyti tik tais atvejais, kai vaikas jau mokosi toje mokykloje žemesnėje klasėje bei gyvena tai mokyklai priskirtoje teritorijoje. Esą visi kiti vaikai, neatitinkantys šių kriterijų, į likusias laisvas vietas turi turėti teisę konkuruoti lygiomis sąlygomis.

"O Klaipėdos savivaldybė prikūrė daugybę papildomų kriterijų. Pirmumo teisė suteikta našlaičiams bei vaikams, turintiems globėjus ar rūpintojus, taip pat vaikams, kurių broliai ir seserys jau mokosi toje mokykloje arba joje dirba jų tėvai. Žmogiškąja prasme šie kriterijai lyg ir suprantami, tačiau teisės aktai savivaldybei nesuteikia tokių teisių", - sakė D. Kerekeš.

Klaipėdos savivaldybės Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas negalėjo pasakyti, ar rengiant naują tvarkos aprašą lengva ranka bus atsisakyta anksčiau numatytų pirmumo kriterijų.

"Mokinių priėmimo tvarkos aprašą Klaipėdoje koreguosime pagal oficialų teismų išaiškinimą, o ne vadovaudamiesi Vyriausybės atstovės nuomone. Remsimės Vyriausiojo administracinio teismo išaiškinimu byloje, kurioje buvo ginčijamas Šiaulių atvejis. Teismas Šiaulių byloje nepasisakė dėl našlaičių, seserų, brolių, etc. pirmumo teisės, todėl kiekvienu atveju reikės įvertinti galimą riziką. Galbūt padarysime taip, kad pirmumo teisę turės visame Klaipėdos regione, o ne tik miesto savivaldybės ribose gyvenantys našlaičiai, vaikai, kurių broliai, seserys mokosi toje pačioje mokykloje, bei tose mokyklose dirbančių tėvų vaikai", - svarstė A. Kačalinas.

Jo žiniomis, Vilniuje pirmumo teisė taip pat suteikiama našlaičiams bei tiems vaikams, kurių broliai ar seserys mokosi toje pačioje mokykloje.

Pasak jo, rengiant korekcijas dar bus konsultuojamasi su visuomenės atstovais. Planuojama, kad naujas priėmimo į mokyklas tvarkos aprašas politikams svarstyti bus pateiktas spalio mėnesį.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

KLP

2013-09-01   20:27

IP: 86.100.17.175

vis viena jau šiemet sujaukė planus MANO PIRMOKĖS PASIRINKIMUI.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Sausio 22 d. Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko Klaipėdos pramonininkų asociacijos organizuota diskusija...

Spręsta, kokio universiteto reikia Klaipėdai nuotrauka, foto

Nuo šių metų pradžios įsigaliojo naujos vaikams rekomenduojamos paros maistinių medžiagų ir...

Mokyklų valgyklos: bręsta pokyčiai nuotrauka, foto

Artėjant vasariui, kai turėtų paaiškėti, kaip keisis Klaipėdos universiteto statusas, svarstomos įvairios...

Po mėnesio Klaipėdos universiteto laukia rimtas egzaminas nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centre Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto...

Klaipėdos pedagogams - mokymai apie skyrybų vaikus nuotrauka, foto

Pramogoms ant ledo - dar ne laikas nuotrauka, foto

Klaipėda, Išsiilgusius žiemos pramogų teks nuliūdinti - lipti ant užšalusių Klaipėdos vandens telkinių...

Šįvakar - "Neptūno" ir italų dvikova nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai, vos spėję atsikvėpti po "Betsafe-LKL" dvikovos su Kauno "Žalgiriu",...

Vaidilos aikštėje - mažiau automobilių nuotrauka, foto

Klaipėda, Įsibėgėjo Vaidilos aikštės tvarkymo projekto rengimas - iki šių metų pabaigos tikimasi...

Lietuvis vadovavo tarptautinei narkotikų kontrabandininkų grupuotei nuotrauka, foto

Kriminalai, Lietuvoje praėjusią savaitę sulaikytas vyras, įtariama, vadovavęs tarptautinei narkotikų kontrabanda užsiėmusiai...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...