2020 m. gegužės 29 d. 06:56 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

Nuotolinis mokymas - pirmas blynas prisvilo

Nuotolinis mokymas - pirmas blynas prisvilo nuotrauka, foto

PASIRUOŠIMAS. Į mokyklas žingsniuojančius moksleivius pamatysime dar negreit - nors skelbiama, kad karantinas pratęstas iki balandžio 13 dienos, mokyklos jau ruošiasi mokslo metus baigti nuotoliniu būdu.

© Stasio ŽUMBIO nuotr.

Reklama

Pirmadienio rytą Klaipėdos Vydūno gimnazijos fizikos mokytoja Roma Pociutė, kaip ir daugelis kitų mūsų šalies pedagogų, susidūrė su tikru galvos skausmu – nors moksleiviams nuotoliniu būdu reikėjo vesti pamokas, triko elektroninio dienyno veikla. 

Tačiau R. Pociutė nepasimetė – užduotis mokiniams skyrė kitose platformose. Vis tik, pirmadienį buvo kalbama, kad pirmasis nuotolinio mokymo blynas prisvilo – dirbti teko itin išradingai, kai kurie tinklalapiai neatlaikė vartotojų srauto. Tad net ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai gali tekti koreguoti mokymo planus. 

„Taip, nesklandumų buvo. Dienynas stringa visada, kai yra didžiulės apkrovos.”, -  apie tai, kad bent elektroninio dienyno sistemos nuotolinio mokymo egzamino neišlaikė, kalbėjo R. Pociutė.

Kovo 30-osios rytą, vos mūsų šalies mokykloms pradėjus nuotolinį mokymą, mokytojai ir mokiniai pranešė susidūrę su interneto ryšio sutrikimais, elektroninių dienynų sistemų ir nuotolinio mokymo programų nesklandumais.

Daugelis jų skundėsi, kad mėginant prisijungti prie TAMO elektroninio dienyno, vartotojai negalėjo patekti į tinklalapį.

„Dėl koronaviruso plitimo bei karantino šiandien visoje Lietuvoje pradėjus nuotolinio ugdymo procesą šalyje veikiančios elektroninės mokymosi sistemos patyrė perkrovas. TAMO grupė susidūrė su 10 kartų didesniais nei įprasta srautais, taip pat patyrė trikdžių”, - pranešė elektroninio dienyno TAMO atstovė Lina Mockutė.

Elektroninio dienyno interneto svetainė buvo pasiekiama tik po pietų.

Prabilo apie netikėtą galimybę

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija savo komentarė nurodė, kad nuotolinis mokymas tik įsibegėja, esą dar reikia laiko, kol bus išspręstos visos problemos.

„Pirmos dienos bus skirtos pasibandymui, darbotvarkės susiderinimui, dienynai ir mokymo platformų tiekėjai stengiasi padėti mokykloms, šalinti pasitaikančias kliūtis.

Visuotinis nuotolinis mokymas visiems kol kas yra naujiena, prie šito reikės įprasti, išmokti, suderinti sistemas. Tai tikrai didelė permaina, ir reikia laiko, kad visas mechanizmas pradėtų veikti sklandžiai”, - komentavo valdininkai.

<isnasa>Tuo metu Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pirmadienio rytą LRT radijuje net sakė svarstantis galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau laiko ir moksleivius tiesiog perkelti į aukštesnes klases.

Reklama

Mokiniai dalyvavo aktyviai

Tačiau uostamiesčio fizikos mokytoja R. Pociutė ragina neskubėti. „Nesklandumų bet kokiu atveju pasitaiko tiek nuotolinio mokymo, tiek kontaktinio mokymo metu. Nesiūlyčiau drąstiškai nutraukti mokslo metų. Reikėtų stebėti situaciją mažiausiai 2 savaites“, - įsitikinusi R. Pociutė.

Anot jos, tokios mokytojų naudojamos platformos kaip „Google classroom”, “Zoom”, „Gmail” veikė be sutrikimų. „Taigi, užduotis dažniausiai per tai ir skyrėme”, - pasakojo ji.

Fizikos mokytoja sakė, kad jos pamokose dalyvavo visi mokiniai. „Vaikų trūkumo nejaučiame”, - kalbėjo pedagogė.

Stengiasi likti ramūs

Apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria, pedagogai diskutuoja ir socialiniuose tinkluose. Dalis jų sako, kad dirbti sekasi kur kas prasčiau nei įprastai, tuo metu kiti teigia, kad didelių nesklandumų išvengti pavyko.

Reklama

„Stringa, stringa, stringa. Stengiamės išlikti ramūs”, - socialiniame tinkle „Facebook” rašė viena mokytoja.

„Mūsų mokykla, kai paskelbė karantiną, paprašė vaikų pasiimti vadovėlius ir parsinešti juos namo. Labai džiaugiuosi šiuo sprendimu, nes kol viskas lūžta, vaikai mokosi iš jų”, - patirtimi dalijosi kita padegogė.

„Mūsų mokykla kiekvienam vaikui sukūrė elektroninį paštą, užduotys skiriamos laiškais, todėl niekas nestrigo. Vaizdo pamokos vyksta per „Google meet”. Irgi niekas nestrigo”, - apie tai, kaip pavyko išvengti nesklandumų, rašė viena mokytojų.

Parengė rekomendacijas

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dar praėjusią savaitę pranešė, kad Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) kartu su elektroninių ryšių paslaugų teikėjais parengė rekomendacijas, kurios turėtų padėti išvengti nesklandumų.

RRT specialistai mokytojams rekomenduoja dalį mokymosi proceso organizuoti ne tiesioginėmis transliacijomis, o nusiunčiant skaitmeninę medžiagą (pvz., užduotis) mokiniams.

Reklama

„Taip pat siūloma iš anksto parengti vaizdo pamokų įrašų, kuriuos mokiniai įsijungtų jiems patogiu metu.Jei vaizdo transliacijų poreikio nėra, specialistai rekomenduoja naudoti tik garso transliaciją. Kai mokiniai neatsakinėja, galima paprašyti jų naudojamoje programėlėje išjungti garsą”, - patarė specialistai.

Tarnyba taip pat pažymėjo, kad esant galimybei, mokymus reikėtų paskirstyti per visą dieną nuo ryto iki vakaro.

Atliko matavimus

RRT “Vakarų ekspresui” komentavo, kad prasidėjus karantinui, itin daug kasdieninių veiklų sparčiai persikėlė į virtualią erdvę, o tai jau nuo pat pirmosios karantino dienos lėmė išaugusias viešųjų elektroninių ryšių tinklų apkrovas.

„Piko metu balso skambučių minučių kiekis operatorių tinkluose išaugo iki 70 proc., duomenų perdavimo srautas padidėjo 20-30 proc., o kai kurių operatorių tinkluose – net iki 40 proc. Operatoriai nuolat stebi situaciją ir operatyviai plečia reikalingus tinklų pajėgumus, tad su didesniais sutrikimai Lietuvos e. ryšių vartotojai nesusiduria (trumpalaikiai tinklų vientisumo sutrikimai buvo fiksuoti tik pačią pirmąją karantino dieną, kovo 16 d., tačiau jie buvo operatyviai pašalinti, ir daugiau apie tokio pobūdžio sutrikimus RRT pranešimų iš operatorių negavo)”, - teigiama redakcijai atsiųstame kometare. 

Be to, RRT praeitą savaitę, kovo 24-26 dienomis skelbia atlikusi kontrolinius matavimus judriojo ryšio operatorių tinkluose ir fiksavo duomenų perdavimo srauto padidėjimą 20-30 procentų.

Reklama

„Šią savaitę, prasidėjus nuotoliniams mokymams, RRT pakartotinai atliks matavimus”, - ketinimus išdėstė RRT. 

Specialistai atkreipa dėmesį, kad dažna problema, kodėl negalima prisijungti prie nuotolinio mokymo priemonių ar jomis naudotis be trikdžių – tai ne e. ryšių tinklo problemos, o stringančios pačios nuotolinio mokymo platformos bei įrankiai.

„Net ir esant geram interneto ryšiui, šios platformos gali neatlaikyti labai ženkliai išaugusio prisijungimų skaičiaus. Todėl rekomenduojame vartotojams pasitikrinti savo ryšio kokybę”, - dėstė RRT.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Penktadienį šalies abiturientai baigia mokslo metus. Jų pabaigos simboliu tapęs paskutinis skambutis...

Abiturientai mokslo metus baigia kitaip nuotrauka, foto

Iš pilkų kasdienybės siūlų nuaustas mūsų buvimas ČIA, į kurį margaspalvėmis švytinčiomis...

„Verdenės“ progimnazija švenčia 50 metų jubiliejų nuotrauka, foto

Į pirminius stojimo etapus įveikusius ir pokalbio su atrankos komisija pakviestus stojančiuosius...

Harvarde pasiteisinęs absolventų įtraukimas į pirmakursių atranką – jau ir Lietuvoje nuotrauka, foto

Trečiadienį prasidėjęs priėmimas į profesines mokyklas atveria daugiau galimybių profesiją norintiems įgyti...

Nuo šiol profesijos galės mokytis gimnazistai bei 9-10 klasių mokiniai nuotrauka, foto

Penktadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Gegužės 29-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Gegužės 29-oji, penktadienis, 22 savaitė.

Naujos regyklos, takai ir laiptai į aukštesnę nei Parnidžio kopą nuotrauka, foto

Neringa, Kuršių nerijos nacionaliniame parke verda darbai. Atnaujinta dešimtys pajūrio takų, kyla laiptai...

Darželyje susižalojusios mergaitės tėvai sulauks mažesnės sumos nuotrauka, foto

Klaipėda, Vaikų darželyje susižalojusiai trejų metų mergaitei Klaipėdos apylinkės teismas buvo skyręs 2500...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...