2019 m. birželio 17 d. 11:53 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Visuomenė  >  Švietimas

Švietimas

"Moteriškas kolektyvas - pats geriausias"

(1)

Kodėl mokyklose dirba tiek mažai vyrų? Mokytojų dienos išvakarėse "Vakarų ekspresas" pasidomėjo, ką apie tai mano patys pedagogai...

"Žinoma, būtų geriau, kad daugiau vyrų dirbtų mokyklose, kad būtų pusiausvyra. Ypač vyrų mokytojų reikia berniukams. Juk ne paslaptis, kad daugelis šeimų dabar skiriasi, todėl vyriškos draugijos berniukams ir taip trūksta. Ir šiaip mokiniai su vyrais mokytojais visai kitaip bendrauja ir kitaip juos vertina", - pastebėjo "Ąžuolyno" gimnazijos direktorė Vilija Prižgintienė ir pridūrė, kad jų mokykloje vyrų deficitas ne pats didžiausias. Iš 75 pedagogų čia dirba 10 vyrų.

Daugelyje mokyklų vyrai veda kūno kultūros ir technologijų pamokas. Daug rečiau pavyksta sutikti mokytoją lituanistą, istoriką ar tikybos mokytoją.

"Man atrodo, kad vyrai tiesiog ieško didesnio atlyginimo, todėl jų mokyklose ir trūksta. Be to, tai labai sunkus darbas, ne kiekvienas vyras gali jį dirbti", - įsitikinusi S. Dacho progimnazijos direktorė Elena Blažienė, tarp 92 pedagogų savo vadovaujamoje įstaigoje suskaičiavusi 9 vyrus.

Daugelio kitų mokyklų vadovai džiaugėsi turintys po 2-5 vyrus mokytojus.

Egidijus GADEIKIS, lietuvių kalbos mokytojas, "Verdenės" progimnazija

Iš tiesų vyrų mokyklose labai mažai, o lituanistų - visoje Klaipėdoje tik keletas. Tačiau nesijaučiu esantis išskirtinis - dirbu, ir tiek. Žinoma, per tuos dvylika metų buvo minčių išeiti, susirasti kitą darbą, bet paskui pagalvoju: o ką aš daugiau moku? Geriausiai sekasi kalbėti, aiškinti... Be to, viską atperka mokinių meilė.

Negaliu pasakyti, kad vaikai vyrus mokytojus myli labiau, bet klauso - tikrai. Kitos kolegės pasakoja, kad nesusikalba su ta ar ana klase, o man tokių problemų nebūna. O kaip malonu, kai per šventes gauni didžiulį glėbį gėlių ar šiaip, be progos, mokinys eidamas pro šalį saldainį ant stalo padeda...

Žinoma, sudėtinga mokykloje tiek užsidirbti, kad galėtum šeimą išlaikyti taip, kaip norėtųsi, gal dėl to vyrų mokyklose ir nedaug. Kaip žmona reaguoja, kad vyras tamsta mokytojas? Priprato, susitaikė. Bandė ir pati tą darbą dirbti, bet jai ši duona nepasirodė skalsi, dabar šeimoje tik aš vienas mokytojas.

Vytautas STAUGAS, Baltijos gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas

Mokykloje pradėjau dirbti dar net nebaigęs studijų universitete. Joms einant į pabaigą, pavasarį atlikau praktiką mokykloje ir atsitikus nelaimei teko pavaduoti vieną mokytoją. Gavau visą krūvį - įmetė tarsi musę į barščius, taigi nebuvo net kada svarstyti, noriu aš būti mokytoju ar ne. Dabar džiaugiuosi, tikrai neturiu kuo skųstis. Ypač dabar, kai Lietuvoje tokia ekonominė situacija, manau, kad mokytojams būtų negražu verkšlenti. Vien tai, kad turi visas socialines garantijas ir tavęs kasdien nelydi baimė, kad tavo darbovietė gali bankrutuoti, jau yra didžiulis pliusas.

Žinoma, mokytojo darbas nėra lengvas. Būna tokių akimirkų, kai nieko nebenori ir rankos svyra. Bet aš manau, kad tokių silpnumo akimirkų pasitaiko bet kuriame darbe. Juk niekas kasdien į darbą nelekia tarsi ant sparnų.

Man sunkiausia šiame darbe - išmokyti taip, kad vaiko galvoje liktų žinių bagažas, įgūdžiai ilgam, o ne tik kelioms pamokoms. Ši užduotis sunkiai įgyvendinama, kai jaunas žmogus nelabai nori priimti tai, ką tu duodi. Rasti bendrą kalbą su mokiniu - viena sudėtingiausių mokytojo užduočių. Mano metodas paprastas: kalbėtis ir dar kartą kalbėtis.

Nemanau, kad moksleiviams svarbi mokytojo lytis, gal labiau - asmenybė. Tačiau, žinoma, moteriškame kolektyve mokytojai vyrai būna apdovanoti išskirtiniu dėmesiu. Va ir dabar kavos puodeliai ant stalo garuoja... Žinoma, kai kolektyvas moteriškas, tenka klausytis pokalbių apie vaikų auginimą, gimdymus... tačiau sutariame labai puikiai, net neįsivaizduoju geresnio kolektyvo.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kolegė

2011-10-05   09:32

IP: 86.100.99.219

Sėkmės Vytautui! Tegu jis ir toliau savo darbais ir šypsena puošia šaunų Baltijos gimnazijos kolektyvą:)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Švietimas

Sužibo švieselė tunelio gale - Švietimo ateities forumo ir „Consilium Educationis“ iniciatyva...

Mokytojui: nueik nežinia kur, parnešk nežinia ką nuotrauka, foto

Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje birželio 7 dieną vyko respublikinė konferencija „Meilė gyvūnams suvienija“,...

„Meilė gyvūnams suvienija“ nuotrauka, foto

Visoje Lietuvoje nesitraukiant alinantiems karščiams, mokyklų suoluose vos išsėdi ilgesniems mokslo metams...

Moksleiviai jau alpsta nuo karščio nuotrauka, foto

Birželio 6 dieną, garbingais „Investor‘s Spotlight“ kokybės ženklais apdovanotos rinkos poreikius labiausiai...

Informatikos inžinerijos profesinio bakalauro studijų programai – užsienio investuotojų kokybės ženklas nuotrauka, foto

Ligoninėms pradėjo trūkti kraujo nuotrauka, foto

Sveikata, Pastarąją savaitę oro temperatūra Lietuvoje viršijo 30 laipsnių karščio ir įsibėgėjus vasarai...

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Klaipėda, Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Sveikata, Paskelbta prieš 24 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 46 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...